Nowa Polska. Przewodnik dla Polaków

Okładka książki Nowa Polska. Przewodnik dla Polaków
Rafał MadajczakAndrzej Milewski Wydawnictwo: Agora satyra
satyra
Agora
2016-01-28
2016-01-28
ASZ dziennik polityka Polska satyra

"Nowa Polska" to wszystko co można spodziewać się po przewodniku autorstwa ASZDziennika. Nie mnie tutaj oceniać polityczne poglądy, wielu odepchnie zapewne wydawca jasno określajacy kierunek, ale nie to jet istotą. Od początku do końca celem jest satyra i rozrywka, nie ma tutaj co oczekiwać czegoś głębszego. Za to otrzymujemy kondensację ironii i absurdalności ASZ z rysunkami Andrzeja. Dla fanów obydwu pozycja obowiązkowa. Minusem jest tutaj na pewno zamknięta forma publikacji typowa dla gazetowych dodatków, przez co kreatywni twórcy nie pokazali jeszcze wsystkiego co mogliby w temacie powiedzieć. Jest więc pewien niedosyt na końcu, widać rzeczy które można było jeszcze bardziej dopracować, przyprawić satyrą. Mimo wszystko- dla wyluzowania, banana na ustach warta zasu książeczka właściwie. Wychodzi poza pewną sztampowość i jest charakterystyczna z racji specifiki stylu twórców.

Męczący pokaz tego, jak nie pisać satyry politycznej. Mam wrażenie, że "poradnik" został stworzony na siłę, jakby poprzez dodanie wymuszonych, płytkich i infantylnych podróbek żartów do tych całkiem niezłych przytyków o Ziobrze i nocnej zmianie. Poczucie zażenowania umacnia się wraz z czasem spędzonym nad tym paszkwilem, aby wybuchnąć czystą beznadzieją w szóstym rozdziale, będącym jedną z najgorszych rzeczy, jakie w życiu przeczytałam - autorzy udowadniają, że naprawdę myślą o PiS jako o drugim NSDAP i pozbawiają resztek nadziei, że ich twór zaskoczy czymś dobrym.

Zwabiony sławą AszDziennika kupiłem. Później było tylko gorzej. Niestety. Spodziewałem się więcej. Więcej humoru i polotu. AszDziennik wydawał mi się do tej pory bardziej obiektywny, widzący zarówno na lewe jak i prawe oko. Widzenia stereoskopowego tym razem nie stwierdzono. To że GW jest tak zaangażowana w promocję tej książki powinno mi zapalić czerwoną lampkę. Nie zapaliło.
Obok kilku dobrych, dowcipy tak siermiężne i wysilone, że pewnie nawet bardziej wymagającym lemingom się nie spodobają. Sądzę, że pomysłów było serdecznie mało, a trzeba było coś szybko, choćby na kolanie spłodzić, bo jeszcze minie moda na KOD, a z nią zapotrzebowanie na tego typu „satyrę”.
Generalnie pozycja dla twardego elektoratu, a taki jak wiadomo finezji nie potrzebuje.
Cóż stratę 10,90 pln będę musiał jakoś przeboleć. Pójdę na ośmiorniczki ;)

Przewodnik satyryczny. Z czego sie smiejecie. Sami z siebie sie smiejcie albo Kto sie smieje pierwszy i tak dalej. Ksiazka przewodnik po nowych realiach Polski wydany przez portal satyryczny ASZ Dziennik.
Debilizmy polityki obecnej w kraju przewyzsza poziom do strawienia zostal opisany w niewielkiej ksiazeczce. Zblizamy sie do dyktatorstwa. Do Budapesztu. Do stawiania pomnikow prymityzmowi wladzy i bzdetnym przekazom rzadowym.
Za Nowa Polskie nie nalezy sie obrazac. Kto ma oleum w glowie pomysli i zastanowi sie co jest nie tak, ze swiat zaczyna na nas patrzec jak na ludzi ale nie z tego swiata.

Na półkach: , , , , , ,

Nie ma się z czego śmiać. Zwłaszcza że twórcy książki niedługo wylądują w więzieniach za zdradę Narodu.

Jak dla mnie bomba, czekam na ciąg dalszy, bo tematy wpadają każdego dnia :)

Jak dla mnie bomba, czekam na ciąg dalszy, bo tematy wpadają każdego dnia :)

Przerażająco śmieszny przewodnik po życiu w naszym kraju. Im szybciej się zdezaktualizuje, tym lepiej.

Naprawdę dobra pozycja, przyjemna satyra i komizm.

Naprawdę dobra pozycja, przyjemna satyra i komizm.

Dodaj cytat z książki Nowa Polska. Przewodnik dla Polaków