Overlord: Krwawa walkiria

Okładka książki Overlord: Krwawa walkiria
Maruyama Kugane Wydawnictwo: Kotori Cykl: Overlord (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Overlord (tom 3)
オーバーロード (Overlord: The Bloody Valkyrie)
Kotori
2017-03-28
2017-03-28
Anna Piechowiak
akcja przygoda dramat fantasy overlord light novel kotori

Okładka książki Overlord #14 Maruyama Kugane, Fugin Miyama
Ocena 8,1
Overlord #14 Maruyama Kugane, Fu...
Okładka książki Overlord #13 Maruyama Kugane, Fugin Miyama
Ocena 8,1
Overlord #13 Maruyama Kugane, Fu...

Okładka książki Koniec gry cz. 2 Kazuhiro Hara, Mamare Touno
Ocena 7,5
Koniec gry cz. 2 Kazuhiro Hara, Mama...
Okładka książki Koniec gry cz. 1 Kazuhiro Hara, Mamare Touno
Ocena 7,3
Koniec gry cz. 1 Kazuhiro Hara, Mama...
Okładka książki Overlord #1 Maruyama Kugane, Fugin Miyama
Ocena 6,8
Overlord #1 Maruyama Kugane, Fu...

Dobre UwU

Dobre UwU

Widzę, że LN ma naprawdę wysokie noty w rankingach, ale ja nie potrafię wejść w świat Overlorda i się nim zachwycać. Już anime było dla mnie nudne, a określenia charakterystyczne dla gier mnie troszkę odrzucały. Powtórzę wielokrotnie, ja nie uznaję tego za gniota, ja nie zmieszam tej LN z błotem, ale nie jestem w stanie się nią zachwycić. A szczególnie tym tomem. Początek był świetny, potem jednak zaczęły się walki, które trwały, trwąły i trwały, ogrom wyjaśniania, tłumaczenia, zamiast pokazywania. Ok, wyjaśnić też można, ale nie przez 60/70% książki, TO ZA DUŻO!!!
Polecam? Raczej polecam, ale nie dla fanów typowej fantastyki, bo to nie jest tego typu książka.

Kolejny tom, a ja coraz bardziej się zapadam w fabułę. Po prostu utonąłem w niej i oddycham nią jak ją czytam. Książka z pogranicza fantasy a dobrego rp'ka, przygody epickie niczym w Gothic'u, a rozterki i przeciwności losu rodem z Darksouls. Jak ktoś raz poznał naszego pana śmierci, to chyba się od niego nie oderwie, zachwyt rośnie wykładniczo do przeczytanych tomów. Przyznam kto nie chciał by zostać supersilnym wręcz nieśmiertelnym nieumarłym lordem. Siewcą śmierci i zagłady. Wiem co pomyśleliście: "typowy czarny bohater", a tu akurat figa ;-) i za to pokochałem tą powieść. Bohaterowie i stwory które za zwyczaj są tymi złymi które kochamy i nienawidzimy, w końcu postawione w świetle fleszy. Jak po tytule nie przeczuwacie jakiejś spektakularnej walki, to jest coś z wami nie tak; przyznam szczerze. Ale mniejsza z tym, kolejny tom znów świetnie łączy realia średniowiecznego fantasy z światem realnym. Co daje nam niezwykłe doświadczenie pozwalające odczuć radość z powieści pisanych starym językiem "np polszczyzną" lecz nie sprawia, że niedosieczony czytelnik zaczyna się nią dusić. Planujesz czytać jakieś historyczne fantasy? Może Tolkiena? A może coś innego? Spróbuj Overlorda czy podołasz tej mowie. Polecam bo warto.

Dodaj cytat z książki Overlord: Krwawa walkiria