Historia nauki arabskiej. Tom 3. Technika, alchemia, nauki przyrodnicze i medycyna

Rasheda Roshdi Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog Cykl: Historia nauki arabskiej (tom 3) Seria: Dzieje Orientu historia
Histoire des sciences arabes.3. Technologie, alchimie et sciences de la vie
Jolanta Kozłowska, Katarzyna Pachniak
Wydawnictwo Akademickie Dialog
nauka technika alchemia medycyna nauki przyrodnicze biologia świat arabski kultura arabska Arabowie historia Arabów wieki średnie średniowiecze Lewant cywilizacja arabska cywilizacja islamu
Histoire des sciences arabes.3. Technologie, alchimie et sciences de la vie
Historia nauki arabskiej (tom 3)
historia
Jolanta Kozłowska, Katarzyna Pachniak
Dzieje Orientu

Studiowanie tej 3 tomowej publikacji zacząłem od ostatniej części z uwagi na jej zawartość - historię arabskiej alchemii. Poszczególne sekcje popełnili różni autorzy, piszący odmiennymi stylami, co powoduje, że mamy obok siebie zarówno historyczne eseje jak i encyklopedyczne ujęcia tematów.

Całość czyta się dobrze, a czasami nawet odnosiłem wrażenie, że dodatkowo można...

• B1) -- CHCĘ KUPIĆ
  • Historia