Wielkie nieba

religia
Polityka
2015-01-15
2015-01-15
religia papież Franciszek Jan Paweł II Benedykt chrześcijaństwo katolicyzm laicyzacja

Okładka książki Polityka, nr 49 Edwin Bendyk, Sylwia Chutnik, Andrzej Czeczot, Agnieszka Krzemińska, Adam Krzemiński, Andrzej Mleczko, Daniel Passent, Stanisław Podemski, Redakcja tygodnika Polityka, Piotr Sarzyński, Ludwik Stomma, Adam Szostkiewicz, Stanisław Tym, Ewa Winnicka
Polityka, nr 49 Edwin Bendyk, Sylwi...
Okładka książki Dialog, nr 12 / grudzień 2004 Erwin Axer, Arnulf Baring, Marek Beylin, Tadeusz Bradecki, Josif Brodski, Dorota Buchwald, Edward Gordon Craig, Michael Frayn, Gerhard Gnauck, Marta Jordan, Henryk Jurkowski, Jarosław Kamiński, Michał Komar, Justyna Kozłowska, Wojciech Pięciak, Marek Rapacki, Redakcja miesięcznika Dialog, Barbara Śniadower, Lucjan Śniadower, Adam Szostkiewicz, Małgorzata Szpakowska, Elżbieta Wrotnowska-Gmyz, Katarzyna Zielińska
Dialog, nr 12 ... Erwin Axer, Arnulf ...

Zbitka artykułów, na dodatek czasem tak napakowana przekazem niemalże politycznym, że trzeba sobie robić przerwy (podobnie jak w lekturze tygodnika, z którego rzeczone pochodzą, ostatnimi czasy). Tym niemniej, przyjemne. Przede wszystkim pozwala poszerzyć swoją wiedzę o religiach przez wskazanie dość ciekawych lektur na ich temat.

Jako wierny czytelnik tygodnika Polityka, który od 11 lat nie przegapił żadnego wydania, czuję wstyd i zażenowanie tą publikacją.

Dlaczego w formie książki wydaje się zbiór artykułów, różnych, często nie przystających do siebie, poza tym, że jedynym co je łączy jest temat religii. Czytałem więc te artykuły, do wielu zarazem wracając pamięcią i nie wiedziałem co z tym począć..., gdyż kupiłem książkę z przedrukami, które już znam, które często odnoszą się do wydarzeń sprzed np. 10 lat a pisane są w formie "tu i teraz".

To lektura istotna tylko dla osób, które na co dzień dogłębnie analizują przyszłość i stan religii w Europie i na świecie.

• Religia
  • 52 książki 2015