Mężczyzna w brązowym garniturze

Agatha Christie
kryminał, sensacja, thriller 288 str.
Man in the brown suit
2014-12-18
1975-01-01
Data 1. wydania:
2008-05-06
9788327151919
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Hachette Polska
kryminał, sensacja, thriller

Man in the brown suit
2014-12-18
9788327151919
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Hachette Polska
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Powieść kryminalna z wątkiem miłosnym. Anna chce być niezależną kobietą, która marzy o przygodzie i podróżach. Jest przypadkowym świadkiem morderstwa. Jej zbuntowany charakter nie pozwala odpuścić tej sprawy. Wplątuje się w sam środek brylantowej afery. Na jej drodze pojawia się tytułowy mężczyzna. Dokąd poprowadzi ją śledztwo, kogo jeszcze spotka na swej drodze? Komu może...

warstwa i część kryminalno-poszukiwawcza jest super; świetna intryga dopracowana w każdym szczególe
natomiast warstwa romantyczo-obyczajowa beznadziejna; miłość i zakończenie infantylne
szału nie ma niestety

Stara dobra Agatha Christie. Jak zwykle z przyjemnością przeczytałam kolejny kryminał jej autorstwa.

I znowu kryminały mnie wciągnęły, a to za sprawą Agathy Christie. Następna dobra lektura do poduszki jej autorstwa.

Jako facet pochłonąłem tę książkę. Przypomniały mi się młodzieżowe książki podróżniczo - przygodowe:) Na szczęście wątek romansowy nie jest natrętny.

Uwielbiam jej twórczość. Pomysłowa akcja, nietuzinkowe zwroty. Trzyma napięcie. Warto. 10/10

Czytając mniej znane serie Agathy Christie, zaczynam rozumieć niechęć autorki do rosnącej popularności Herkulesa Poirota.

Główna bohaterka niniejszej, Anna, jest młodą, odważną i przebojową dziewczyną, nie bojącą się rzucić dotychczasowego życie i udać w nieznane tylko po to, by zaspokoić ciekawość i dociec prawdy. Dziewczyny, która wie, jak postawić na swoim... i jak o...

Książka napisana lekko i z humorem. Poza tym ciekawy jest wątek kryminalno - szpiegowski.

Teoretycznie jest to kryminał. Praktycznie to powieść kryminalno - przygodowa z elementami romansu. Autorka zastosowała tu ciekawy sposób narracji - całość opowieści widzimy raz oczami głównej bohaterki a raz innej postaci. W ten sposób dosyć dokładnie miesza ona czytelnikowi w głowie i dość trudno dojść kto jest kim, no i kto zabił. Co rzuca się w oczy najbardziej - dużo...

Pierwsza i jak na razie jedyna powieśc A.Christie,którą przeczytałem.

Ciekawie zapowiadająca się intryga,ciekawa zagadka,zwroty akcji,to wszystko,co charakteryzuje mistrzynię kryminału znalazło się w tej powieści.

In minus niestety jest zakończenie,nietypowe jak dla tej autorki.

Dyskusje

2 581