O naśladowaniu Chrystusa

2014-01-01
Wiesław Szymona OP
religia chrześcijaństwo

!!!Recenzja!!!

Oficjalnie wszyscy katolicy wiedzą, co to jest wiara, jak należy postępować, by być zbawionym, a tak naprawdę prawdopodobnie postępujemy po omacku. Mało kto w obecnych czasach czyta książki religijne, już nie wspominając o najważniejszej, jaką jest Biblia. Zapewne mało kto słyszał o Tomaszu à Kempis, bo gdy już ktoś wie kim był, to zapewne zna jego dzieła,...

Troszkę ciężko było skończyć tę książkę, głównie przez dość dużą dawkę teologiczną i sposób formułowania rozdziałów, ale w końcu się udało. Nie żałuję ani sekundy spędzonej z tą pobożną lekturą, św. Franciszek Salezy miał rację, mówiąc, że "książeczka ta nawróciła więcej ludzi, aniżeli zawiera liter na swoich kartach". Jedyna rzecz, do której mógłbym się przyczepić to zbyt...

W pełni streszczenie prawdy chrześcijańskiej w jej pięknie. Prostym językiem ukazane prawdy wiary określone w Piśmie Świętym. Forma ta pozwala odkryć sposób postępowania w obecnych czasach aby móc dostąpić zbawienia, a przekaz jak się okazuje nie traci na czasie i wartości.

Esencja wiary katolickiej. Czasami niełatwo czyta się tą książkę, jednak jest to przewodnik po życiu mając za wzór Jezusa Chrystusa. Czytana w skupieniu i w odpowiednim czasie jest po prostu modlitwą. Książka ta pozwala zajrzeć w głąb siebie i swoich postępowań, interpretacja książki jest też pewnego rodzaju rachunkiem sumienia z postępowania.

Zdumiewające, że treść książki mimo upływu lat nic nie straciła na aktualności. Piękne dzieło, zdecydowanie warte przeczytania.

Wzbogaci Cię duchowo. Na co dzień.

Książka na jeden dzień i codziennie po fragmencie. Klasyk literatury religijnej polecam. Na tej książce wyrosło wielu świętych w ciągu wieków m. in. św. Teresa, św. Ignacy Loyola.

Nie wiem czy taka książka powinna w ogóle podlegać ocenie. Jej lektura jest ćwiczeniem duchowym, bezlitosnym lustrem wytykającym wady, ukojeniem w chwilach zwątpienia. XV w. a tak aktualna treść. Dzięki Ci Boże za nią.

Jest taka książka "Niebo dla średniozaawansowanych". Nie czytałem jej i szczerze mówiąc, nie za bardzo wiem, jaka dokładnie jest jej tematyka, oczywiście ponadto, co sam tytuł sugeruje.

Czytając "O naśladowaniu Chrystusa" nie mogłem jednak oprzeć się wrażeniu, że w tym przypadku idealnie pasowałoby określenie "Niebo dla bardziej zaawansowanych". Piękna, bardzo...

Niezywkła

Dyskusje