Moda w okupowanej Francji i jej polskie echa

Krzysztof Trojanowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN powieść historyczna
Wydawnictwo Naukowe PWN
moda historia Francja kobiety II wojna światowa
powieść historyczna
moda historia Francja kobiety II wojna światowa

II Wojna Światowa zazwyczaj kojarzy się ludziom głównie z cierpieniem, bólem, śmiercią lub po prostu działaniami militarnymi i statystykami. Zapominamy o codzienności. A przecież świat się nie zatrzymał, ludzie wciąż żyli, starali się, by to życie utrzymywało się na odpowiednim poziomie mimo wszystko. To książka także o ludzkiej kreatywności.
W Polsce często utrwala się...

Wspaniale wydane, opatrzone licznymi ilustracjami opracowanie, w dodatku - co rzadko kiedy ma moim zdaniem miejsce w przypadku książek o modzie - naprawdę wciągające! Polecam!

Rewelacyjna pozycja dla każdego chociaż trochę interesującego się modą, życiem w tamtym, smutnym okresie. Szkoda tylko że rozdział poświęcony Polsce taki krótki. Piękne zdjęcia, ilustracje. Zamiast słuchać pseudo blogerek lepiej poczytać i zobaczyć że w modzie wszystko już było :-).

Może w moich zachwytach (tak, książka wzbudza same zachwyty) zacznę od strony wizualnej i hmm...dotykowej. Album ( bo określenie "tylko" książka jest moim zdaniem wielkim niedomówieniem) jak wszystkie wydane przez PWN prezentuje się niezwykle imponująco. Mam na myśli zarówno spore rozmiary (format dużo większy od standardowej książki oraz całkiem sporo bo 452 strony) jak i...

• Moda
  • Chcę w prezencie
  • Domowa biblioteka
  • Do kupienia
  • Kulturoznawstwo
  • Mam
  • Lektury

Dodaj cytat z książki Moda w okupowanej Francji i jej polskie echa