Rut

Okładka książki Rut
Francine Rivers Wydawnictwo: Aetos Media Cykl: Rodowód Łaski (tom 3) powieść historyczna
powieść historyczna
Rodowód Łaski (tom 3)
Unshaken: Rut
Aetos Media
2014-10-14
2014-10-14
Marta Balon
Biblia Chrystus kobiety miłość

Wspaniała historia oparta na Biblii. Poznanie historii Rut pozwala nam zweryfikować swoje postępowanie. Polecam

Bardzo ciekawa książka, jak zawsze z tej serii (oprócz Marii)

Uwaga, z góry uprzedzam, że moja opinia to jedno wielkie zrzędzenie i czepianie się małej dupereli - czytacie na własną odpowiedzialność!
Bardzo dobra i wartościowa lektura, po raz kolejny nie zawiodłem się na książce Pani Rivers, a przeczytałem ich trochę. Dlatego nie będę po raz kolejny rozpływał się nad jej twórczościa - uważam ją za świetną i tyle.
Mam za to jedno ale -...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Mamy siebie nawzajem i mamy Boga. Mamy wszystko, czego potrzebujemy, a nawet więcej niż trzeba nam, żeby stawić czoła przyszłosci."

Cudowna

"Rut" jest trzecią częścią serii "Rodowód łaski". Młoda wdowa o imieniu Rut razem ze swoja teściową, również wdową, przybywają do Betlejem. Betlejem było miastem rodzinnym Noemi. Teściowa Rut-Noemi- zostaje poznana przez znajomych, jednak nikt nie udzielił jej pomocy ze względy na jej synową z pochodzenia Moabitkę. Kobiety nie mając się gdzie podziać znalazły schronienie w...

,,Rut" to trzecia, środkowa część cyklu ,,Rodowód łaski", skupiającego się na historiach pięciu kobiet wymienionych z imienia w rodowodzie Jezusa. Były to Tamar, Rachab, Rut, Batszeba i Maria.

Ten tomik stanowi sfabularyzowaną opowieść zawartą oryginalnie w Księdze Rut. Prezentuje dzieje trójki postaci Rut, jej teściowej Naomi i Booza. Tytułowa bohaterka decyduje opuścić...

Świetna książka, na pewno do niej wrócę. Czyta się ją jednym tchem. Muszę przeczytać koniecznie pozostałe części :). Znów autorka zachęciła mnie do czytania Biblii dziękuje :)

Kolejna część Rodowodu Łaski. Polecam. Fajnie przedstawiona historia.

To trzecia część z “Rodowodu łaski” kobiet z linii genealogicznej Jezusa Chrystusa. Tym razem poznajemy historię Rut- kobiety miłości.
Gdyby umiera mąż Rub, a później jego brat i ich ojciec. Rub wraz z teściową wyruszają do Betlejem (wcześniej stamtąd uciekli, gdyż panował głód). Noemi twierdzi, że Bóg w ten sposób ukarał jej rodzinę za ucieczkę. Postanawia wrócić, bo...

• 2018
  • Religia