Byłam scjentologiem

POLWEN
2008-01-01
2008-01-01
scjentologia

Okładka książki Byłem scjentologiem. Prawdziwe historie ludzi, którym udało się opuścić sektę Alberto Laggia, Maria Pia Gardini
Byłem scjentol... Alberto Laggia, Mar...

Przeczytałam tę książkę z ciekawości, żeby dowiedzieć się o metodach działania scjentologów, ciekawa jaką to wiedzę tajemną sprzedają za zamkniętymi drzwiami. Wyjawił mi się obraz zdesperowanej i zagubionej kobiety, która została wciągnięta w wir wystawiania czeków na para-kryminalną organizację, bo nie wiem jak to inaczej nazwać.
W serii przesłuchań jak w Guantanamo wyciągają od ludzi sekrety i bombardują prośbami i groźbami ażeby wyciągnąć pieniądze.
Dla mnie absurdalne jest, jak tak wykształcona i wydawałoby się mądra kobieta (umiała zarabiać pieniądze) dała się do tego stopnia oślepić kolejnym żądaniom pieniędzy. Ja bym od razu spławiła takich osobników na drzewo, gdyż ciężko mi się rozstać z każdą ciężko zarobioną złotówką... to tylko pokazuje jak silne i skuteczne i zmasowane scjentologia ma techniki manipulacji i zastraszania i zbierania informacji.
Książka w miarę ok, miejscami żenująca i obrzydzająca - z powyższych powodów. Trzymać się od takich pseudoorganizacji z daleka.

W serii przesłuchań jak w Guantanamo...

Bardzo ważna ksiązka. Napisana prostym, przystępnym językiem, która pokazuje jaką pralnią mózgu jest scjentologia i do jakiego wydrenowania kieszeni prowadzi. Tam, gdzie niewiadomo o co chodzi - chodzi o pieniądze. W przypadku scjentologii o ogromne kwoty, które adepci muszą płacić za uzyskiwanie kolejnych kursów - stopni wtajemniczego. Autorka pokazuje jak została wciągnięta w ten mechanizm i ile pieniędzy straciła. Obecnie pomaga rodzinom, którzy stracili bliskich przez ich zetknięcie z sektami.

Jak niewątpliwie inteligentna i wykształcona osoba mogła napisać...coś takiego? totalna pomyłka, tytuł zwodzi, ponieważ nie są to wspomnienia kobiety scjentologa, są to wspomnienia kobiety która robiła kurs i o tym kursie jest właśnie cała książka (masło maślane). Nie dowiedziałam się niczego o życiu scjentologów, o tym jak żyją na co dzień, o tym jak pozyskują nowych członków, o tym jakie przekonania mają, o niczym się praktycznie nie dowiedziałam...po co została ta książka napisana, po co wydana, nie mam pojęcia. Tym, którzy oczekują tego co ja, a na pewno nie dostaną tego w tej lekturze, polecam - "Ofiarowana. Moje życie w sekcie scjentologów".

Szokujace wspomnienia kobiety, ktora byla nie tylko scjentologiem, ale i wysoko postawiona figura w tym skomplikowanym i zamknietym dla niewtajemniczonych swiecie. Warto przeczytac by dowiedziec sie na czym naprawde opiera sie scjentologia.

• Literatura faktu
  • Moja sybiektywna biblioteczka
  • Chce je miec
  • Sprzedam
  • Kulturoznawstwo - studia

Dodaj cytat z książki Byłam scjentologiem