Usain Bolt, szybszy niż błyskawica. Autobiografia

2014-08-01
2014-08-01
Tomasz Szlagor
sport bieganie Usain Bolt lekkoatletyka sprinterzy Jamajka

Okładka książki 9.58 – Autobiografia najszybszego człowieka na świecie Usain Bolt, Shaun Custis
Ocena 6,6
9.58 – Autobio... Usain Bolt, Shaun C...

Szybkość – to pierwsze słowo jakie przychodzi na myśl o tej książce. Drugie to Legenda – Usain Bolt. Przedstawiać go nikomu nie trzeba, ikona lekkoatletyki, sprinter, Najszybszy Człowiek na Ziemi. W autobiografii opowiada o początkach swojej kariery, miłości do rywalizacji, talencie, który został odpowiednio wcześnie dostrzeżony. Opowiada o życiu na Jamajce, kulturze i...

Świetnie się czytało. Tak właśnie zawsze sobie wyobrażałem Bolta. Pracowitego, walczącego o swoje, ale zarazem mającego do siebie ogromny dystans luzaka. Chyba największy talent lekkoatletyczny świata i mam mu ciut za złe, że nie wykorzystał go w stu procentach, bo na pewno miał jeszcze rezerwy. Polecam!

Po lekturze książki można zaryzykować tezę, że wielkich rzeczy dokonywano niejednokrotnie przez przypadek i ... lenistwo. Warunki fizyczne, którymi dysponował Bolt sprawiały, że rozpatrywany był w kategoriach biegów na 400m, ale przypadkowy zakład z trenerem sprawił, że Usain Bolt stał się nie tylko jednym z najsłynniejszych sprinterów, ale również lekkoatletów w historii.

Bardzo fajnie napisana biografia, dzięki niej wróciłem nawet do obejrzenia kilku filmików z biegów Usaina na olimpiadzie :)

Początkowo myślałem: "Geez, lepiej aby Usain biegał, niż pisał". Ale potem.. .? Miłe zaskoczenie. Ciepła książka luzaka, który udowadnia, że życie nie jest tak całkiem na serio. Dla aspirujących sportowców jak znalazł.

"Wyznacz sobie cele, żeby móc wydobyć z siebie więcej wysiłku. Pragnienie czegoś to klucz do sukcesu."

Szybko przeczytana książka ale w sumie tak być powinno 😜 szkoda tylko że kończy się w 2013 bo potem w Rio 2016 Usain zrobił coś majestatycznego . Polecam

Dobrze się czyta.

Usain Bolt jest ikoną nie tylko lekkoatletyki, ale również całego sportu. Śmiało można go stawiać na równi z najwybitniejszymi w dziejach zawodowego sportu. Wydana w 2013 roku, czyli w czasie kiedy jeszcze aktywnie uprawiał sport, jego autobiografia to historia sportowca od poziomu juniora aż po rekordzistę świata i multimedalistę Mistrzostw Globu i Igrzysk Olimpijskich....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie przeczytałam w życiu zbyt wielu biografii, ale i tak wydaje mi się, że mogę stwierdzić, iż ta jest naprawdę ciekawa. Zapewne inaczej odbiorą ją osoby niebędące wielkimi fanami lekkoatletyki (zbyt dużo nazwisk i liczb), a inaczej miłośnicy sportu (mnóstwo ciekawych i nowych informacji).
Usain Bolt w bardzo prosty i bezpośredni sposób przedstawia swoją drogę do kariery i...

• 2021
  • Sport