Arsen Lupin. Zbrodnia w zamku. Tajemnica królowej.

Maurice Leblanc Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie kryminał, sensacja, thriller
L'aiguille creuse
Wydawnictwo Dolnośląskie
zbrodnia kryminał tajemnica
L'aiguille creuse
kryminał, sensacja, thriller
zbrodnia kryminał tajemnica

To już moje drugie podejście do Łupina i chyba jednak się nie polubimy. Za bardzo to wszystko naciągane dla mnie...

Czytało się całkiem sympatycznie, problem w tym, że niewiele pamiętam :)

Na półkach: , , , , , , , , ,

Arsen Lupin znany jest chyba wszystkim. Dżentelmen-włamywacz to postać stworzona jako przeciwwaga dla genialnych literackich detektywów, tropiących zbrodnię z maestrią i wprawą, przede wszystkim dla Sherlocka Holmesa. Przygody tego przestępcy są na pewno malownicze i tajemnicze.

Moje pierwsze podejście do Lupina i jakoś mało go tam. Sama fabuła nie najgorsza, choć spodziewałam się czegoś dużo lepszego.
Więcej:

Klasy kryminału z legendarnym złodziejem w roli gółwnej

Pierwszy raz o Arsenie Lupinie usłyszałam jako dziecko i postanowiłam kiedyś przeczytać opis jego słynnych przygód i kradzieży. A trzeba przyznać, że jest to mężczyzna nad wyraz przebiegły (potrafi podszyć się pod każdą osobę). Bardzo rozśmieszyło mnie, że najgroźniejszy rywal Lupina nazywa się Herlock Sholmes (oczywiście jest to detektyw). Powieść bardzo ciekawa i śmiało...

Dobry stary kryminał.

• Wymienię 2 za 1
  • Wczesna młodość
  • 2009
więcej mniej

Maurice Leblanc Arsen Lupin. Zbrodnia w zamku. Tajemnica królowej. Zobacz więcej