Arsen Lupin. Zbrodnia w zamku. Tajemnica królowej.

Okładka książki Arsen Lupin. Zbrodnia w zamku. Tajemnica królowej. Maurice Leblanc
Okładka książki Arsen Lupin. Zbrodnia w zamku. Tajemnica królowej.
Maurice Leblanc Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie kryminał, sensacja, thriller
L'aiguille creuse
Wydawnictwo Dolnośląskie
1989-01-01
1989-01-01
zbrodnia kryminał tajemnica

Okładka książki Przygoda Arsenea Lupina, Powrót Arsenea Lupina Francis de Croisset, Maurice Leblanc
Przygoda Arsen... Francis de Croisset...
Okładka książki Nowe przygody Arsenea Lupina Francis de Croisset, Maurice Leblanc
Nowe przygody ... Francis de Croisset...

Czytałem tłumaczenie z lat 20 (w sumie nie wiem czy jest inne). Ma to swoje plusy, bo język jest inny i ta unikalność mnie się podoba. Z drugiej strony akcja nie jest porywająca, co też jest chyba winą użytego języka. Taki mały paradoks.
Aha, ciekawy wątek historyczny. Tak to się powinno robić!

Aha, ciekawy wątek historyczny. Tak to się powinno robić!

Ciekawa fabuła, częste zwroty akcji, szybko się czyta. Polecam tym, którzy lubią opowieści detektywistyczne i trzymające w napięciu. Na pewno sięgnę po inną pozycję tego autora-wciągnęła mnie historia Arsena Lupina.

To już moje drugie podejście do Łupina i chyba jednak się nie polubimy. Za bardzo to wszystko naciągane dla mnie...

Czytało się całkiem sympatycznie, problem w tym, że niewiele pamiętam :)

Czytało się całkiem sympatycznie, problem w tym, że niewiele pamiętam :)

Na półkach: , , , , , , ,

Arsen Lupin znany jest chyba wszystkim. Dżentelmen-włamywacz to postać stworzona jako przeciwwaga dla genialnych literackich detektywów, tropiących zbrodnię z maestrią i wprawą, przede wszystkim dla Sherlocka Holmesa. Przygody tego przestępcy są na pewno malownicze i tajemnicze.

Moje pierwsze podejście do Lupina i jakoś mało go tam. Sama fabuła nie najgorsza, choć spodziewałam się czegoś dużo lepszego.
Więcej:

Więcej:

Klasy kryminału z legendarnym złodziejem w roli gółwnej

Klasy kryminału z legendarnym złodziejem w roli gółwnej

Pierwszy raz o Arsenie Lupinie usłyszałam jako dziecko i postanowiłam kiedyś przeczytać opis jego słynnych przygód i kradzieży. A trzeba przyznać, że jest to mężczyzna nad wyraz przebiegły (potrafi podszyć się pod każdą osobę). Bardzo rozśmieszyło mnie, że najgroźniejszy rywal Lupina nazywa się Herlock Sholmes (oczywiście jest to detektyw). Powieść bardzo ciekawa i śmiało polecam ją do przeczytania.

Dobry stary kryminał.

Dobry stary kryminał.

• Kryminał
  • Kryminały
  • Wymienię 2 za 1
  • Wczesna młodość

Maurice Leblanc Arsen Lupin. Zbrodnia w zamku. Tajemnica królowej. Zobacz więcej