Dzieci sztyletu

Demart
Literatura polska kryminał okultystyczny Kraków okultyzm
kryminał, sensacja, thriller
Literatura polska kryminał okultystyczny Kraków okultyzm

Kryminał okultystyczny dziejący się w środowisku krakowskich mieszczan. Tajne stowarzyszenia, artefakty, stare księgi, rytuały itd., itp. Są tu wszystkie elementy, które powinna mieć powieść z wątkiem okultystycznym. „Dzieci sztyletu” są napisane konkretnie, bez przydługich opisów, które zaburzają dynamikę opowieści. Całość czyta się lekko i przyjemnie. Co prawda dialogi są...

Pomysł na książkę ciekawy, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Od początku lektury czuć, że to debiut. Język jest bardzo ubogi, dialogi drętwe i tworzone na siłę, nie ma w nich rytmu rozmowy. Bohaterowie nakreśleni po łebkach. Autor prowadzi nas za rękę przez całą fabułę, nie pozwala samodzielnie odkrywać świata i intrygi, A prowadzi do B, a B do C. Ale największym...

Jest niewielu polskich autorów, którzy zainteresowali mnie swoją książką na tyle żeby ją skończyć. To jest jedna rzecz. Druga, to fakt iż książka wciągnęła mnie od deski do deski.
Zaczyna się od jednej zbrodni i dzieje się aż tyle, że głowa mała. I wcale nie jest tego za dużo, Chociaż czytając to można myśleć inaczej. Przyznaję się, bez bicia, że też tak myślałam, ale kiedy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka przczytana szybko i z zapałem :) Polecę ją innym ale raczej do niej nie wrócę.

Była to pierwsza książka, podczas czytania zmuszałem się do przewracania stron.. Nijacy bohaterowie, których nie sposób polubić, słabe dialogi, fabuła spinana baardzo na siłę.

Zdecydowanie to jedna z moich ulubionych książek. Motywy okultystyczne i satanistyczne świetnie są wplątane w fabułę książki. Brawo dla polskiego pisarza za stworzenie znakomitych bohaterów i wydarzeń. Czytałam ją niejednokrotnie. Język jest bogaty. Pojawiają się także wątki historyczne przedstawiające Kraków kila pokoleń wstecz.

8 ze wzgledu na chwilami ciagnacy sie dialog ogolnie ksiazka potrafiaca utrzymac w napieciu

Książka wciągająca i ciekawa, jednak dialogi nieco bez polotu.

Ostro przekombinowane, przeintelektualizowane. Postacie czarno-białe, infantylne. W stylu zarozumiałej warszawki. Dialogi kompletnie nieprzekonujące, jako że mam kontakt ze środowiskami klasztorów, antykwariuszy, konserwatorów sztuki, poszukiwaczy.... Żenujące. Utknęłam w połowie na kilka miesięcy i oddałam w dobre ręce. Może komuś bardziej przypadnie do gustu

Mam mieszane uczucia.
Sataniści,rytuały,szukanie winnych.
Nerwy mi zszargała ta książka,ale co tam.

Dyskusje

• 2014