Trzy tygodnie z moim bratem

Micah SparksNicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros Seria: Pi literatura piękna
8373591974
Elżbieta Zychowicz
Pi
podróż bracia wspomnienia rodzina Sparks trzy tygodnie z moim bratem

I na tej powieści Sparksa się nie zawiodłam. Książka opowiada o podróży do około świata, w którą Sparks wyruszył ze swoim bratem. Dodatkowo wzbogacona o opisy z jego życia. Powieść jest po części biograficzna, więc myślę że każdy znajdzie coś dla siebie 😉 bardzo fajnie napisana, lekko, czyta się szybko.

Dla miłośników Nicholasa Sparksa będzie to interesująca pozycja - po części biograficzna.

"Trzy tygodnie z moim bratem" to opowieść Nicholasa Sparksa o jego życiu rodzinnym od dzieciństwa do dorosłości. Wspomnienia z przeszłości autor przeplata relacją z trzytygodniowej podróży dookoła świata, którą odbył z bratem. Historia momentami śmieszy, gdy czytamy o zabawach i żartach trójki rodzeństwa, które często miewało więcej szczęścia niż rozumu, np w czasie zabawy...

Podróż ze swoim bratem dookoła świata. Zarazem powrót do swoich najmłodszych lat. Wspomina rodziców, siostrę. Decyzje jakie musiał podejmować jako dorosły człowiek. I jakimi wyborami zastanawiał się co dalej będzie. Wspomina jak zaczął pisać książki. Jak opowiada o swojej żonie i o dzieciach. Że chce wracać do takich książek.

Książka zupełnie inna niż pozostałe tego autora. Zmienia postrzeganie na jego powieści. Książka zawiera elementy autobiograaficzne.

Ciekawa relacja z podróży dookoła świata ,jaką odbył pisarz N. Sparks. Trochę anegdot i wspomnień.
Lektura wciągająca, czytałam z dużą przyjemnością.

2066

Wzruszająca, płakałam kilka razy, koniecznie dla fanów Sparksa. Autobiograficzna, spójna, rozczulająca. Nie sądziłam, że tak chętnie ją przeczytam, a leżała na półce od od dłuższego czasu. Zaczęłam czytać, bo chciałam ją już oddać koleżance.

Fajnie sie czyta, szczególnie lata dzieciństwa.

Jak dla mnie, jedyna książka tego pana, którą warto przeczytać...

2073

3 książka Sparksa, tym razem o nim samym i jego rodzinie. Jestem w szoku przez co przeszedł autor. Bardzo osobista książka, skłania do refleksji. Retrospekcje wzruszające, opisy samej podróży bez wielkiego szału.
I kto by pomyślał, że Nicholas Sparks jest fanem Stephena Kinga :)

1 617
    1 519