Nanochemia. Podstawowe koncepcje

Okładka książki Nanochemia. Podstawowe koncepcje Ludovico Cademartiri
Okładka książki Nanochemia. Podstawowe koncepcje
Ludovico Cademartiri Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
284 str. 4 godz. 44 min.
Kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
2011-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-01-01
Liczba stron:
284
Czas czytania
4 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788301168476
Tłumacz:
Andrzej M. Klonkowski
Tagi:
nanochemia chemia praca naukowa
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1
1

Na półkach:

Nanotechnologia jest jedną z najszybciej rozwijających się współczesnych nauk. Niewątpliwe świetnym wprowadzeniem w ten interdyscyplinarny świat jest książka autorstwa Ludovico Cademartiri i Geoffrey A.Ozin „Nanochemia, podstawowe koncepcje”.
Książka ma przemyślaną strukturę. Składa się z dziesięciu rozdziałów. Pierwszy jest wprowadzeniem - przedstawione są podstawowe pojęcia, opisuje charakterystyczne cechy i parametry nanomateriałów. Kolejne sześć zatytułowane jest nazwami atomów i związków, a opisuje duże klasy nanocząstek, którymi reprezentantami są właśnie tytułowe związki (i tak złoto reprezentuje nanoczątki metali, selenek kadmu nanozwiązki półprzewodzące itp.). Trzy ostatnie rozdziały skupiają się na badaniach nad nanomateriałami: opis dwóch współczesnych publikacji (celem przybliżenia czytelnikowi różnych podejść naukowców do badań i odkryć),lista niektórych technik pomiarowych stosowanych w nanochemii wraz z bardzo skróconym opisem, a ostatni rozdział zapoznaje czytelnika ze współczesnymi problemami i wyznaniami tej nauki. Na uwagę zasługuje także bardzo obszerna bibliografia kończąca każdy rozdział.
Styl pisania zastosowany przez autora jest dosyć niekonwencjonalny – prowadzi on swoistego rodzaju konwersację z czytelnikiem coraz bardziej wprowadzając go w świat nanochemii. Niestety, taki przekaz może podzielić czytelników. Niejednokrotnie czytając kilka akapitów pod rząd ma się wrażenie, że nie otrzymuje się żadnej istotnej informacji. Przeszukiwanie tekstu w celu znalezienia konkretnego hasła staje się bardzo mozolne. Z drugiej jednak strony takie rozwiązanie sprawia, że książka jest bardzo lekka, czytelnik nie jest atakowany niezliczoną ilością wiedzy. Krótko mówiąc: książka nabiera w znacznym stopniu charakter popularnonaukowy. Dlatego też oraz ze względu na prosty język i małe wymagania (podstawowe wiadomości z chemii) mimo, że jest ona kierowana do studentów i nauczycieli to może z powodzeniem być czytana także przez uczniów szkół średnich.
Z estetycznego punktu widzenia książka prezentuje się bardzo dobrze. Każda strona zawiera duży margines, który zazwyczaj jest zapełniony najważniejszymi pojęciami ze skróconym wytłumaczeniem. Niewątpliwie najbardziej wyróżniającym elementem tej książki jest niezliczona ilość schematów i rysunków. Niejednokrotnie jedna ilustracja potrafi skrócić i wytłumaczyć cały rozdział, a same ilustracje są wykonane bardzo starannie.
Myślę, że podtytuł książki - „podstawowe koncepcje” - najlepiej oddaje jej charakter. Jest bardzo dobrym wstępem do nanochemii, pozbawionym zbędnych szczegółów. Daje ogólny zarys tego czym zajmuje się ta nauka, jak ją badać i przed jakimi problemami będzie mógł stanąć młody naukowiec. Dlatego szczególnie polecam ją tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dziedziną.

Nanotechnologia jest jedną z najszybciej rozwijających się współczesnych nauk. Niewątpliwe świetnym wprowadzeniem w ten interdyscyplinarny świat jest książka autorstwa Ludovico Cademartiri i Geoffrey A.Ozin „Nanochemia, podstawowe koncepcje”.
Książka ma przemyślaną strukturę. Składa się z dziesięciu rozdziałów. Pierwszy jest wprowadzeniem - przedstawione są podstawowe...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    5
  • Przeczytane
    3
  • Nauka = RÓŻNE
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Nanochemia. Podstawowe koncepcje


Podobne książki

Przeczytaj także