Randka w ciemno

Okładka książki Randka w ciemno Barbara Hannay, Jessica Hart
Okładka książki Randka w ciemno
Barbara HannayJessica Hart Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin na życzenie literatura obyczajowa, romans
Harlequin na życzenie
The Blind-Date Proposal
Harlequin
2012-01-01
2012-01-01
Agnieszka Wąsowska, Wiktoria Mejer, Monika Łesyszak
romans współczesny

Książka bardzo przyjemna, choć szybko się kończy. Warto przeczytać.

Książka bardzo przyjemna, choć szybko się kończy. Warto przeczytać.

Moje kolejne spotkanie z harlequinem. Tu mamy aż trzy historie, podsumowane krótkim tytułem "Randka w ciemno", oczywiście adekwatnym.

"Dobrana para" J. Hart
Kate Savage jest asystentką w firmie Finna McBride' a. Finn, nie jest wymarzonym szefem - opryskliwy, gburowaty, ciągle niezadowolony. Przyjaciółki organizują jej randkę w ciemno, na którą Kate się zgadza. Jakież jest jej zdziwienie, kiedy na zorganizowanej randce, widzi swojego nieznośnego szefa! Od tej pory życie Kate nabierze niesamowitego tempa...

"Tajemnicza randka" B. Hannay
Annie McKinnon jest dziewczyną z buszu. Trafiła do miasta, gdyż umówiła się z wymarzonym chłopakiem na randkę. Annie zostaje upokorzona, bo chłopak nie dociera na randkę. W ramach zemsty wysyła do niego e - mail, opisując w nim co o nim myśli. Na jej e - mail, odpowiada uczony filozof Theo Grainger, który spotyka się z Annie i postanawia jej wszystko wyjaśnić...

"Ślub w Petersburgu" L.Graham
Jak zarobić szybko pieniądze? Otóż wystarczy tylko podpisać kontrakt z bogatym Rosjaninem. Siergiej, ma dość łatwo ulegających mu kobiet i postanawia się ożenić. W tym celu, sporządza listę wymagań, czego oczekuje od przyszłej małżonki. Na jego ofertę odpowiada specjalistka od mistyfikacji. Siergiej, poznaje Alissę, która wchodzi na miejsce siostry. Niewinna Alissa, obudza uśpione uczucia Sergieja...

Podsumowanie ogólne: Wszystkie historie mi się podobały. Gdybym miała zrobić ranking wyglądałby on tak:
1) "Dobrana para" - dużo humoru i lubię pary, które są swoimi przeciwieństwami. Przemiana Finna, była świetnie ukazana i jak się okazało Finn, miał też uczucia. Ogólnie historia na plus.
2) " Ślub w Petersburgu" - chociaż nisko oceniana i mająca łatwy schemat historia, naprawdę mnie wciągnęła. Siostry bliźniaczki, zamieniające się miejscami. Alexa mnie strasznie wkurzała, Alissa tylko czasami (zwłaszcza swoją naiwnością w stosunku do siostry) No ileż to można tak od lat być naiwnym w stosunku do bliskiej osoby!? Za to Siergiej na plus. Podobnie jak w "Dobranej parze", można by rzec trafiła kosa na kamień i będzie to szczera prawda. Lubię pary o odmiennych osobowościach.
3)"Tajemnicza randka" - niegdyś postawiłabym ją na pierwszym miejscu, teraz na trzecim. Annie i Theo, to osoby o podobnych poglądach i w ogóle się nie kłócili. Prawdziwy kryzys był wtedy, gdy wkroczyła zazdrosna eks, ale nic poza tym. Dużo humoru.

Zaznaczam, że to mój osobisty ranking i każdy ma prawo się z nim nie zgadzać. Harlequiny w sam raz na odprężenie, po ciężkim dniu pracy.

"Dobrana para" J. Hart

Dobrana para
Jak poprawić nastrój przyjaciółce, która coraz gorzej znosi humory złośliwego szefa? Najlepiej zorganizować jej fantastyczną randkę w ciemno. Kate zgadza się na spotkanie z nieznajomym, wierząc, że pozna wreszcie pokrewną duszę, najlepiej bogatego i poważnego przedsiębiorcę. Ku jej ogromnemu zdziwieniu w umówionym miejscu czeka na nią Finn, jej nudny i zgryźliwy szef. Jednak to dopiero początek niespodzianek, bo Finn składa Kate bardzo szokującą propozycję…
Bardzo fajna książka i świetnie się czyta, polecam

Tajemnicza randka
Znużona samotnością Annie umawia się na randkę przez Internet. Jej partner nie pojawia się w ustalonym miejscu, a Annie musi się zadowolić telefonicznymi przeprosinami jego wuja. Zła, ale też zaintrygowana, postanawia wyjaśnić sprawę. Odszukuje Damiena, wuja swego wybranka. Od tej chwili jej spokojne dotąd życie nabiera niesamowitego tempa...
Średnia, fabuła trochę naciągana.

Dobrana para

Dwie historie zawarte w tej książce, obie bardzo lekkie, łatwe i przyjemne, do przeczytania w jeden zimowy wieczór.
"Dobrana para"
Kate i Finn kłócą się nieustannie, co gorsza on jest jej szefem, którego nie cierpi. Są jak ogień i woda, całkowicie różni. Ona wesoła, spontaniczna, otwarta i wrażliwa, a on cichy, mrukliwy, zamknięty w sobie, rzadko się uśmiecha. Ich znajomość jest burzliwa... Oboje są temperamentni przez co bywa ciekawie. Ta opowieść jest ciekawa i towarzyszą jej zabawne dialogi. Na zimowy wieczór w sam raz.
"Tajemnicza randka"
To druga historia zawarta w tej książce, którą równie szybko się czyta, choć może jest nieco mniej wciągająca.
Theo i Annie tak podobnie jak w poprzedniej historii, więcej dzieli niż łączy, jednak uczucie nie zna granic. Rodzi się szybko pomimo wielu wątpliwości.
Obie główne bohaterki bardzo pozytywne. Która historia lepsza? Bardziej podobała mi się "Dobrana para", chyba przez to, że była w niej większa dawka humoru.

"Dobrana para"

Jedne z lepszych jakie czytałam.
No dobra, jako znawczyni harleqinów stwierdzam, że bywają lepsze.

"Dobrana para" - całkiem całkiem. Akcja nie dzieje się na "hurra" więc jest jakaś przyjemność z czytania.
"Tajemnicza randka" - ta powieść mnie urzekła swoja prostota i prawdziwością. Chociaż drażniąca może być naiwność głównej bohaterki. Ale wiadomo - ciastko musi mieć lukier.
No i ostatnia i najgorsza, bo totalnie mi się nie spodobała "Ślub w Petersburgu" - za szybko, zbyt oczywiste, zbyt na "ok, już, zaraz". I jeszcze ta bliźniaczka...

Polecam pierwsze dwie.

Komu?
Oczywiście fanom harleqiunów ;)

Jedne z lepszych jakie czytałam.
No dobra, jako znawczyni harleqinów stwierdzam, że bywają lepsze.

Świetna książka! Bardzo polecam :3

Świetna książka! Bardzo polecam :3

Romans, bardzo dobry romans. Polecam wszystkim, którzy mają choć odrobinę czasu.

Bardzo mi się podobała.
Nie myślałam,że książka o romantycznej tematyce przypadnie mi do gustu,a jednak. Czytałam z zaciekawieniem,w książce są trzy opowiadania,każde ciekawe i fascynujące :) Szybko się czyta,na prawdę super:)

Bardzo mi się podobała.

• Harlequin