Magic Molly. Tajemniczy kucyk

Okładka książki Magic Molly. Tajemniczy kucyk Holly Webb
Okładka książki Magic Molly. Tajemniczy kucyk
Holly Webb Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Magic Molly (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Katarzyna Janusik
dla dzieci Magic Molly

Ciekawa książka,polecana dla wielbicieli koni

Ciekawa książka,polecana dla wielbicieli koni

Wielokrotnie w życiu spotykają nas sytuacje, w których znajomość języka zwierząt ogromnie by pomogła - i to nie tylko nam, ludziom, ale i zwierzętom. Wtedy szybko moglibyśmy się porozumieć, wyjaśnić, poprosić, przekonać. Niestety człowiek może się tylko domyślać co czuje i myśli zwierzę. Jednak siedmioletnia Molly posiada dar - potrafi podświadomie rozmawiać ze zwierzętami. Miałam okazję poznać już jej dwie przygody, teraz czas na trzecie spotkanie z sympatyczną dziewczynką.

Molly umówiła się z dziadkiem, kowalem, że pomoże mu podczas podkuwania dwóch koni. Kiedy dotarła na podwórko przed kuźnią usłyszała przerażające rżenie. Koń, który czekał na podkowy był wyraźnie zdenerwowany. Srebrzystobiały kucyk o imieniu Sopelek miał w oczach strach, potrząsał grzywą i stawał dęba. Za nic nie chciał dać się podkuć, co z kolei wprawiało w stan wzburzenia jego właścicielkę - panią James. Kobieta nie radziła sobie z utrzymaniem Sopelka na lonży. Kiedy Molly zaczęła uspokajać konika okazało się, że potrafi się z nim porozumieć i że to wcale nie jest kucyk tylko jednorożec. Sopelek wyznał dziewczynce, że pani James wcale nie jest jego właścicielką, że został on ukradziony a jeśli zostanie teraz podkuty to przestanie być jednorożcem. Molly obiecała mu pomóc w odnalezieniu domu i odwiedzeniu dziadka i pani James od podkucia go.

Sopelek odwiedził rankiem Molly i opowiedział jej o swoim domu daleko w górach, o córce pani James - Alice oraz o tym, jak sprawić, by mógł wrócić do swojego stada jednorożców. Jednak czy jego powrót do domu jest jedynym rozwiązaniem? Czy szczęście Sopelka zależy tylko od tego czy wróci w góry? Może uda się pogodzić marzenia jednorożca i małej dziewczynki, która chciałaby na nim pojeździć mimo przykrych zdarzeń z przeszłości?

Serdecznie polecam przeczytanie tej książeczki, która nie tylko pokazuje, że innym - czy to ludziom czy zwierzętom - należy pomagać, ale też uczy odpowiedzialności i poświęcenia. Czyta się ją bardzo szybko i aż żal, że to już koniec tej historyjki. Na pewno sięgnę po kolejne tomy tej serii o dziewczynce, która potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Polecam!

.Fajne

.Fajne

Książka pełna magi i tajemnicy o kucyku Sopelku. Molly znowu przeżywa magiczną przygodę z Sopelkiem. Podobały mi się ich wspólne czary i przygoda z kotkiem Luna. Przepiękna seria, bardzo mi się podoba. :3

spoko, szybko się czyta

spoko, szybko się czyta

No po prostu super. Co tu więcej mówić? Polecam. Wielkie brawa dla Holly, że tyle książek napisała z taką lekkością i popularnością ;)

Fajna . Polecam !

Fajna . Polecam !

Bardzo sympatyczna książka dla dzieci.

Bardzo sympatyczna książka dla dzieci.

Nie każdy jest zwykły, bo każdy ma coś niezwykłego. Ta dziewczynka pokazała na co ją stać! Serdecznie polecam, krótka opowieść nie tylko dla dziewczynek, choć na taką wygląda.

• Holly Webb
  • Konie