Drugi przekręt Natalii

Okładka książki Drugi przekręt Natalii
Olga Rudnicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Natalii 5 (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Natalii 5 (tom 2)
Prószyński i S-ka
2013-01-10
2013-01-10
powieść polska

Zwariowane siostry, zdezorientowani policjanci i wszystkosłyszące dzieci. Ponowne wkroczenie do świata Sucharskich było równie przyjemne i zabawne, co w pierwszym tomie.

Dalsze losy Natalii5..Komedia kryminalna. Natalie otzymuja kolejny spadek, a co za tym idzie kłopoty. Do akcji wkraczają nowi policjanci, z których jeden zdaje się utknąć na dłużej. Duża dawka humoru i znowu wciągająca historia sióstr Sucharskich. Momentami śmiałam się do łez 🙂

Drugi tom nawet lepszy od pierwszego. Znakomicie się bawiłam wkraczając ponownie w świat Natalii.

Siostrzyczki mieszkają ze sobą, we względnej symbiozie, dwa lata.
Pewnego dnia wspólnik ich ojca zostaje zamordowany. Tu warto dodać, że z Panem Januszem dziewczyny się zżyły i był traktowany jak pełnoprawny członek rodziny.
Okazało się, że starszy pan zostawił testament a spodkobierczynami są siostry.
Akcje, obligacje i... brylanty.
Rozpoczyna się śledztwo, bo trupów jest więcej niż jeden i szybko ich przybywa.

Dziewczyny niewiele się zmieniły od czasu poprzedniej części. Dalej skaczą sobie do oczu, ale jakby ktoś próbował podskoczyć do nich to jemy gały wydrapią😅
Humor sytuacyjny jest pierwszorzedny, ale i dialogi są komiczne. No przy tej książce nie da się nie śmiać.
Historia na wysokim poziomie😁
Są brylanty, jest śledztwo, trup ściele się gęsto, no czego chcieć więcej...
Dzieciaki obserwując ciotki wskoczyły na wyższy level przebiegłości 😅 I przyznaję, że skradły moje serce 😁
Lekka, przyjemna komedia kryminalna na odstresowanie 🙃

Siostrzyczki mieszkają ze sobą, we względnej symbiozie, dwa lata.
Okazało się, że starszy pan zostawił testament a spodkobierczynami są siostry.
Akcje, obligacje i... brylanty.
Rozpoczyna się śledztwo, bo trupów jest...

9/10 - wybitna.
Ta historia o Nataliach bardziej mi się podobała niż poprzednia. Widać, że po latach relacje pomiędzy bohaterkami pogłębiły się, z resztą nie tylko pomiędzy nimi, uważam, że wątki romantyczne pomiędzy głównymi bohaterkami i ich partnerami są znakomicie poprowadzone. Humor, jak zwykle jest i niezmiennie cudowny. Anielka i Przemek w dalszym ciągu mogą rozbawić czytelnika do łez. Fabuła też jest świetna. Ale momentami, kiedy główne bohaterki prowadziły rozmowy o diamentach, o szlifach itp. takim profesjonalnym językiem, że musiałam odłożyć książkę i poszukać definicji w słowniku. Ale niezmiennie mi się podoba.

9/10 - wybitna.

Jak zwykle pani Olga nie zawiodła. Humoru w książce nie zabrakło. Polubiłam siostry Sucharskie. Z żalem sięgam po ostatnią część bo wiem, że niedługo skończą się ich zwariowane przygody. Książka dobra na odstresowanie po całym tygodniu pracy.

Jakoś tak... Mniej mnie porwała niż część pierwsza. Trochę przekombinowana, trochę mniej śmiesznych sytuacji itd...

To tylko pierwszy tom powieści i to widać bardzo wyraźnie. Wszystkie wątki nagle urywają się w środku, nic nie zostało doprowadzone do rozsądnego końca, nawet jako cliffhanger słabo się sprawdza. Niby trupów nie brakuje, ale jednak uważam tę książkę za obyczajówkę z dużą domieszką romansu. Bo i akcja skupia się nie na znalezieniu sprawcy, tylko na pięciu siostrach, których życie zmieniło się na skutek pierwszego morderstwa. O pozostałych chyba nawet się nie dowiedziały, więc liczne zwłoki tworzą jedynie tło.

W niektóre rzeczy trudno mi było uwierzyć. Na przykład, że policja aresztowała siostry, które znalazły się na miejscu zbrodni. Bo i za co właściwie? Za to, że chciały sprawdzić, co dzieje się ze znajomym, który przestał odbierać telefony, czy może za to, że gliniarze nie potrafili przyjąć do wiadomości istnienia pięciu sióstr przyrodnich o takich samych imionach i nazwiskach?

Więcej marudzenia tutaj: https://finklaczyta.blogspot.com/2021/09/drugi-przekret-natalii-1-obyczajowka.html

Tom drugi trzyma poziom. Jest zabawnie, postacie da się lubić, intryga została zaplanowana w interesujący sposób i jest element zaskoczenia, czyli mamy wszystko, czego potrzeba w komedii kryminalnej. Tutaj, tak samo jak w poprzedniej części, bardzo podobało mi się przedstawienie dzieci. Kontrast między nimi, a dorosłymi całkiem udanie podkreślał komizm sytuacji, więc szybko znalazły się w czołówce moich ulubionych bohaterów.
Jest to literatura lekka, przyjemna, idealna rozluźnienie się po ciężkim dniu.

Podobała mi się 😊 uśmiałam się prawie tak jak podczas lektury Forest 'a Gump' a. Polecam 👍👍👍