rozwińzwiń

Bajki dla dyslektyków

Okładka książki Bajki dla dyslektyków Kamila Waleszkiewicz
Okładka książki Bajki dla dyslektyków
Kamila Waleszkiewicz Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls literatura dziecięca
40 str. 40 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Wydawnictwo:
Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-01
Liczba stron:
40
Czas czytania
40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378500308
Tagi:
nauka bajki dla dzieci
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Nie pytaj o Polskę Natalia Bobrowska, Joanna Maria Chmielewska, Sylwia Chutnik, Agnieszka Drotkiewicz, Wojciech Kołyszko, Teresa Pietruska-Mrożek, Grażyna Plebanek, Piotr Rowicki, Beata Rudzińska, Sławomir Shuty, Wioletta Sobieraj, Izabela Sowa, Edyta Szałek, Kamila Waleszkiewicz, Szymon Wigienka, Paweł Daniel Zalewski
Ocena 5,2
Nie pytaj o Po... Natalia Bobrowska, ...
Okładka książki Dziewczyńskie bajki na dobranoc Maria Bereźnicka-Przyłęcka, Natalia Bobrowska, Joanna Maria Chmielewska, Agnieszka Drotkiewicz, Anna Dziewit-Meller, Justyna Jaworska, Marta Łosiak, Ewa Maciejewska, Marta Pawlik, Teresa Pietruska-Mrożek, Grażyna Plebanek, Beata Rudzińska, Wioletta Sobieraj, Zofia Soliłło, Edyta Szałek, Jovanka Tomaszewska, Marzena Usarek, Kamila Waleszkiewicz
Ocena 5,3
Dziewczyńskie ... Maria Bereźnicka-Pr...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1058
241

Na półkach:

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Wolne tempo czytania, słaba technika czytania (przedłużony etap głoskowania),znaczna liczba charakterystycznych błędów, słabe zrozumienie przeczytanego tekstu i niechęć do czytania – to wszystko symptomy, mogące świadczyć o występowaniu u dzieci dysleksji. Ich zmienność uzależniona jest od rodzaju oraz nasilenia dysfunkcji będących przyczyną dysleksji, od wieku i – co za tym idzie – długości treningu w czytaniu i pisaniu, a także od poziomu sprawności intelektualnej oraz od pracy nad problemem. Praca ta powinna przebiegać dwutorowo i obejmować zarówno specjalistyczną pomoc (tj. ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne),jak i systematyczny trening w czytaniu i pisaniu, który mogą z powodzeniem prowadzić rodzice.
Nieocenioną pomocą w walce z dysleksją są publikacje Oficyny Wydawniczej Impuls, w tym książka Kamili Waleszkiewicz „Bajki dla dyslektyków. Kolorowanki logopedyczne”. Ta niewielka objętościowo (39 stron) pozycja nie tylko wskaże rodzicom czy nauczycielom kierunek pracy z dzieckiem, ale dzięki specjalnie dobranym ćwiczeniom zapewni możliwość pracy nad eliminacją błędów, których przyczyną może być słaba pamięć wzrokowa bądź kinestetyczno-ruchowa. Prezentowane przez autorkę opowieści o problematycznych literkach nie tylko uczą, ale i bawią. Dzięki połączeniu fascynujących historii i zadań stojących przed dzieckiem, mimowolnie zaczyna ono kojarzyć nazwy przedmiotów i ich pisownię, zaś praca twórcza, jaką musi wykonać, w połączeniu z wyobraźnią, pozwala osiągać coraz większe sukcesy na polu walki z dysleksją.
Jakie dziecko bowiem oprze się opowieści o wędkującym „a” i jego wypadku z haczykiem, „e” - pomysłowemu budowniczemu, literce „l”, która lubiła piesze wędrówki przez las, czy roślinko-literkom „n” i „m”? Doskonałym pomysłem jest zaangażowanie dziecka w uzupełnianie przytoczonych bajek poprzez kolorowanie literek, kończenie obrazków czy rozwiązywanie krzyżówek. W ten sposób każde ćwiczenie jest dla dziecka sprawdzianem, choć ono odbiera je jako wyzwanie i okazję do twórczej kreacji.
„Bajki dla dyslektyków” mogą służyć nie tylko do niwelowania trudności w czytaniu i pisaniu, ale również do ujawnienia zagrożenia dysleksją i działań profilaktycznych. Książeczka sprawdzi się doskonale zarówno w warunkach domowych, jak i przedszkolnych, zapewniając dzieciom dużo radości oraz eliminując lęk przed negatywną oceną ich umiejętności.

Oficyna Wydawnicza Impuls http://impulsoficyna.com.pl/recenzje/bajki-dla-dyslektykow,79.html

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Wolne tempo czytania, słaba technika czytania (przedłużony etap głoskowania),znaczna liczba charakterystycznych błędów, słabe zrozumienie przeczytanego tekstu i niechęć do czytania – to wszystko symptomy, mogące świadczyć o występowaniu u dzieci dysleksji. Ich zmienność uzależniona jest od rodzaju oraz nasilenia dysfunkcji będących przyczyną dysleksji,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    2
  • Przeczytane
    2
  • Mój
    1
  • Posiadam
    1
  • E-BOOKi
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Bajki dla dyslektyków


Podobne książki

Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 7,5
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 8,5
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...
Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 10,0
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...

Przeczytaj także