Dom. Część 3

Okładka książki Dom. Część 3
Jerzy JanickiAndrzej Mularczyk Wydawnictwo: Muza Seria: Galeria literatura piękna
literatura piękna
Galeria
Muza
1999-01-01
1999-01-01
9788372005151
dom serial kamienica

Ciepła, prawdziwa i niepozbawiona humoru opowieść. Duet Mularczyk-Janicki to duet idealny, bo dwóch świetnych pisarzy może napisać tylko świetną powieść.
Ilekroć wracam do audiobooka (Leszek Teleszyński - klasa sama w sobie!) to jakbym wracała do bliskich, dobrych znajomych. Nie ma w tej powieści herosów, są zwykli ludzie, ich wady, zalety, problemy, troski i radości.
PRL przedstawiony z punktu widzenia szarego człowieka - ani demoniczny, ani idealny. W każdym ustroju ludzie kochają się, mają potomstwo, kradną, kłamią, pomagają sobie, szkodzą, pobierają się i rozwodzą, pracują i kombinują.
Wzruszająca jest wspólnota mieszkańców kamienicy. To już przeszłość niepowrotna, niestety.

PRL...

I koniec powieści:(( świetna, wciągająca, bardzo sympatyczne, "ludzkie" postacie, kawał powojennej historii Warszawy i przemian politycznych uderzających w zwykłych ludzi..polecam!

MÓJ UKOCHANY SERIAL.

MÓJ UKOCHANY SERIAL.