Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął

Jonas Jonasson Wydawnictwo: Świat Książki literatura piękna
978-83-7799-061-2
Joanna Myszkowska-Mangold
literatura szwedzka

Oficjalne recenzje i

Forrest Gump by tego nie wymyślił

[ 57 ] Link do recenzji

Opinie [1 141]

Humor absurdalny :)

Książka o tym jakże rozległym tytule niestety nie zachwyciła mnie tak, jak się tego spodziewałam. Generalnie historia naprawdę ciekawa, aczkolwiek nie na tyle wciągająca, by móc się nią zachwycić. Strasznie długo mi zajęło jej czytanie.

Kompletnie absurdalna i dlatego taka świetna!

Świetna książka, jestem miło zaskoczona, ponieważ kupiłam ją za 9.99 zł w jakimś supermarkecie. Polecam wszystkim!

Bardzo fajna opowieść o mężczyźnie, który z pozoru ma pecha przez dzieciństwo czy chociażby, że jest w domu starości ale nic bardziej mylnego. Przeplatają się fakty historyczne z fabułą książki i oczywiście są też komediowe sceny.

Niestety nie podzielam pozytywnych opinii ani o książce, ani o głównym bohaterze. Fabuła na początku zapowiadała się obiecująco, ale szybko zaczęła męczyć. Absurdalne zwroty akcji na początku były ciekawym zabiegiem, z czasem jednak straciły na jakości i przestały zaskakiwać. Nie byłam zainteresowana losami bohaterów, natomiast sam tytułowy stulatek nie wzbudził mojej...

Męczyłam się z nią długi czas. Momentami śmieszna, najczęściej nieprawdopodobna historia życia pewnego stulatka. Niewymagająca lektura.

Zabawna i ciekawa ,pełna wątków historia.

Do Stulatka było to moje 3 podejście, wcześniej nie przebijałem się przez początek ale tym razem mi się udało i było kosmicznie. Polecam tę lekturę i młodym i starym, każdy tam znajdzie coś dla Siebie. Zawsze myślałem, że skandynawowie są chłodni jak ich klimat, okazuje się, że to bardzo ciepli ludzie z ogromnym poczuciem humoru. 10/10 w tym roku u mnie chyba najlepiej.

Pokochałam głównego bohatera całym sercem. Jest to piękna, zabawna historia, która pod wszystkimi zaplątanymi wydarzeniami niesie przesłanie o przyjaźni i tym, że wszystko może się w życiu zdarzyć. Polecam na poprawę humoru w pochmurne dni.

Dyskusje

8 687