Umysł jest mitem. Niepokojące rozmowy z człowiekiem zwanym U.G.

Okładka książki Umysł jest mitem. Niepokojące rozmowy z człowiekiem zwanym U.G. Uppaluri Gopala Krishnamurti
Okładka książki Umysł jest mitem. Niepokojące rozmowy z człowiekiem zwanym U.G.
Uppaluri Gopala Krishnamurti Wydawnictwo: Thesaurus Press filozofia, etyka
filozofia, etyka
Mind is a Myth. Disquieting Conversations with the Man called U.G.
Thesaurus Press
1994-01-01
1994-01-01
8385812024
Adam Sobota, Tomasz Rosca, Włodzimierz Ostrowski
filozofia indyjska

Kontrowersja się dobrze sprzedaje, zwłaszcza w czasach zwątpienia w jakąkolwiek prawdę. Autor może wygłaszać tego typu tezy o obaleniu reguł żyjąc i korzystając ze świata zbudowanego na tych regułach. Nic z lektury nie wynika, mimo tego że złudna idea uwolnienia od wszelkich ograniczeń przedstawiona w książce wydaje się być pociągająca.

Książka niezwykła jak niezwykły jest jej autor.
Burzy wszelkie stereotypy i wszystko czego umysł chce się złapać.
Niepokoi, bo cóż oprócz niepokoju może pojawić się w naszym umyśle, gdy wszystko w co święcie wierzyliśmy... okazuje się mitem.
Książka czytana we właściwym czasie porusza w nas pewne struny, które rozjaśniają naszą świadomość. Zaczynamy instynktownie wiedzieć o czym on pisze. Bo początkowo wydaje nam się, że to osoba szalona. Przychodzi mi do głowy taki tekst:
"Szaleństwo jest dobre.
Szaleńcy są szczęśliwi, wolni, nie mają żadnych przeszkód.
Jednak ponieważ masz wiele przywiązań,
jesteś tylko trochę szalony.
To nie jest wystarczająco szalone.
Musisz stać się całkowicie szalonym.
Wtedy zrozumiesz"...
Seung Sahu

POLECAM WSZYSTKIM POSZUKUJACYM :)

Książka niezwykła jak niezwykły jest jej autor.
Burzy wszelkie stereotypy i wszystko czego umysł chce się złapać.

• Z polecenia
  • Publicystyka
  • Wywiady
  • Ebook_Epub

Uppaluri Gopala Krishnamurti Umysł jest mitem. Niepokojące rozmowy z człowiekiem zwanym U.G. Zobacz więcej