Walka Światła i Mroku o Percy Parker

Okładka książki Walka Światła i Mroku o Percy Parker Leanna Renee Hieber
Okładka książki Walka Światła i Mroku o Percy Parker
Leanna Renee Hieber Wydawnictwo: Amber Cykl: Percy Parker (tom 2) fantasy, science fiction
Percy Parker (tom 2)
The Darkly Luminous Fight for Persephone Parker
Amber
2011-09-20
2011-09-20
percy parker ciemność duchy magia

Okładka książki A Midwinter Fantasy Leanna Renee Hieber, L.J. McDonald, Helen Scott Taylor
A Midwinter Fa... Leanna Renee Hieber...

Chyba należę do tych nielicznych czytelniczek, które w ogóle nie doceniły tej powieści (podobnie jak jej pierwszej części).

W drugiej części dzieje się zdecydowanie więcej.
Temperatura zostaje podkręcona!
Wojna jest tuż tuż!

Czy dadzą radę?
Czy wątpliwości i strach okażą się zgubą?
Czy nieodwzajemniona miłość poprowadzi do zdrady grupy?
Czy będąc okruchem po spuściźnie greckiej bogini, Percy uratuje świat?
Czytajcie, póki nie dopadnie Was Mrok..

W drugiej części dzieje się zdecydowanie więcej.
Temperatura zostaje podkręcona!
Wojna jest tuż tuż!

Czy dadzą radę?
Czy wątpliwości i strach okażą się zgubą?
Czy nieodwzajemniona miłość poprowadzi do zdrady grupy?
Czy będąc okruchem po spuściźnie greckiej bogini, Percy uratuje świat?
Czytajcie, póki nie dopadnie Was Mrok..

Moim zdaniem książka napisana prostym językiem i dość przewidywalna. Nie ujął mnie motyw wielkiej miłości Alexiego i Persprawacy, która wydała mi się wręcz śmieszna.W skrócie potacie są malo rozbudowane, ich relacje nie zaskakują i niekiedy rozwijają się, na mój gust, zbyt błyskawicznie. Żałuję też, że tak po macoszemu potraktowano temat innych straży, miłości oboja bogów oraz samej historii bogini i matki Percy. Mam wrażenke,ze gdyby niektóre elementy bardziej rozszerzyć i dodać wiecej wątków,książka tylko by na tym zyskała. Tym co mnie zainteresowalo i wydalo mi sie chyba jedyna oryginalna sprawa w książce to moce i sposob dzialania straży oraz postac Jane, ktora jako jedyna pozostanie mi na dłużej w pamięci. Reszta bohaterów jest pospolita. Książkę jednak czyta się szybko ze wzgledu wlasnie na prosty język. Zdarzają się zaskakujące sceny i interesujące oraz oryginalne szczegóły,ale rzadko. Drugi raz na pewno po tę książkę na pewno nie sięgnę.

W tym wypadku nie mogłam zmusić się do dania więcej gwiazdek. Mimo że nie czytałam pierwszej części, postanowiłam kupić drugą. Z "Mechanicznego anioła" i "Domu sióstr" wiem, że lubię klimaty z Anglii sto lub dwieście lat wstecz od dnia dzisiejszego. Dlaczego więc mi się nie podobało? Jest starożytny wróg, romans... Ale wszystko nijakie, po prostu. Rozumiem, że Percy jest przeznaczona dla Alexeiego, o czym dowiadujemy się już na początku książki, ale Alexi nadal jest od niej szesnaście lat starszy. Cała miłość jest sztuczna, podobnie jak atagonista. Nie znaczy to, że nie można się dobrze bawić: momentami książka była ciekawa, ale niezdarność, nawet wręcz fajtłapowatość Percy bardzo przeszkadza.

Rozwiązują się i wyjaśniają wątki z tomu I. Fabułą nadal dość przewidywalna, wątki miłosne przesłodzone, ale taka już jest konwencja tej powieści i jak się z tym pogodziłam to pochłonął mnie jej klimat. Dobrze i szybko się czyta, tak samo jak pierwszą część. Polecam nastolatkom i fankom epoki wiktoriańskiej.

Książka jest troszeczkę gorsza od pierwszej części. Dopiero gdzieś tak w połowie zaczęła się rozkręcać. Sama końcówka książki była naprawdę dobra!
Jednak dla mnie było zdecydowanie za mało Persefony jako bogini. W sumie to właśnie na to liczyłam przede wszystkim liczyłam czytając tę książkę. Wszystko zostało w tej części wyjaśnione, co za tym idzie zabrakło w niej tej tajemniczości, którą posiadała pierwsza część. Być może to właśnie było powodem, dla którego druga książka mniej mi się podobała.
I na sam koniec dodam, że jak na mój gust było za dużo momentów miłosnych, które musiałam omijać, aby się nie zanudzić.

Po znakomitym pierwszym tomie spodziewałam się więcej, nie jestem kompletnie zawiedziona, ale jak dla mnie ta część jest zbyt cukierkowa i przewidywalna.

W końcu udało mi się skończyć. Ciężko było, gdy działa się akcja to przyjemnie i szybko się czytało. Jednak później nudno i dopiero pod koniec książki znowu zaczęło się coś dziać. Kepsza niż pierwsza część, ale szału nie ma.

Drugi tom sagi. CZy porwał mnie równie mocno jak tom pierwszy. Zdecydowanie tak. Książka utrzymała poziom zachęciła czytelnika do zgłębiania tajemnic razem z Percy i jej przyjaciółmi

Pierwsza część miała więcej dreszczyku emocji i romansu, ale ta też nadal przyjemna.

Leanna Renee Hieber Walka Światła i Mroku o Percy Parker Zobacz więcej