Marketing społecznościowy. Tajniki skutecznej promocji w Social Media

Okładka książki Marketing społecznościowy. Tajniki skutecznej promocji w Social Media Arkadiusz Podlaski
Arkadiusz Podlaski Wydawnictwo: Helion nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Helion
2011-03-01
2011-03-01
978-83-246-2840-7

Dobra pozycja dla początkujących w sferze marketingu na portalach społecznościowych.

Dookoła nas jest wszechobecny marketing społecznościowy. Korzystamy z social media bardziej lub mniej świadomie. Jesteśmy atakowani poprzez reklamy z każdej niemal strony i kuszeni niektórymi produktami i markami. Marketing społecznościowy. Tajniki skutecznej promocji w social media, to pozycja przede wszystkim dla tych, którzy chcą rozwinąć swoją markę oraz zostać bardziej rozpoznawany w sieci.

Arkadiusz Podlaski przede wszystkim posługuje się bardzo przyjemnym językiem i sposobem pisania. Dzięki temu, jego poradnik czyta szybko i w miłej atmosferze. Czułam, jakby autor ze mną rozmawiał, proponował mi rozwiązania dla firmy i reklamy dla niej. Jest to trudne do osiągnięcia w tego typu pozycjach, a tutaj udało się to doskonale.

Książka ta jest kopalnią wiedzy o marketingu społecznościowym, o zasadach promowania firmy i poszczególnych produktów w szeroko pojętej sieci. Poprzez to, iż tytuł ten powstał w 2010 roku, niektóre jego elementy wymagają rozbudowania, a także dodania kilka nowych informacji. Niemniej jednak jest to dobry poradnik zarówno dla dużych korporacji, małych firm czy osób prywatnych. Jak dla mnie, wielką zaletą książki są przykłady działań marketingowych konkretnych korporacji, które albo się udały, albo okazały porażką.

Chyba najważniejszą lekcją z Marketingu społecznościowego... jest to, iż portale społecznościowe, a także i inne formy kontaktu z potencjalnym klientem, mogą pomóc w kreowaniu wizerunku firmy jak i jej całkowicie zaszkodzić. Teoretycznie jest to oczywiste, jednak uważam, że warto wziąć sobie do serca niektóre rady Arkadiusza Podlaskiego i budować mocną społeczność fanów danej marki.

Kupiłem tę książkę w zestawie i raczej ponownie bym tego nie zrobił. Jeśli ktoś jest kompletnie zielony w tematyce internetu i chciałby trochę zaistnieć w sieci to oczywiście nie zrobi sobie krzywdy czytając ją.

nic nie stracisz jak nie przeczytasz

nic nie stracisz jak nie przeczytasz

• Pracownia
  • Biznes
  • BG UMK
  • Pr
  • Na naszym regale

Dodaj cytat z książki Marketing społecznościowy. Tajniki skutecznej promocji w Social Media