Felix, Net i Nika oraz Świat Zero

Okładka książki Felix, Net i Nika oraz Świat Zero Rafał Kosik
Okładka książki Felix, Net i Nika oraz Świat Zero
Rafał Kosik Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Felix Net i Nika (tom 9) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Felix Net i Nika (tom 9)
Powergraph
2011-11-09
2011-11-09
felix net nika kosik teleportacja czas

Okładka książki Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Rafał Kosik, Radek Rak, Wit Szostak
Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Raf...
Okładka książki Ku gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Naukowej 2023 Tomek Bilski, Michał Cetnarowski, Andrzej Drzewiński, Łukasz Marek Fiema, Marta Gidyńska, Jacek Inglot, Rafał Kosik, Marta Magdalena Lasik, Jan Maszczyszyn, Radek Rak
Ku gwiazdom. A... Tomek Bilski, Micha...

Kocham całym sercem tą serię! Trzyma w napięciu, nie mogę doczekać się 10 tomu!

Kocham całym sercem tą serię! Trzyma w napięciu, nie mogę doczekać się 10 tomu!

Wspominałam już, że w tej serii wszystko ma znaczenie, a poszczególne wątki nie popadają w zapomnienie? No i jest na to kolejny przykład, bo w tym tomie ponownie następuję spotkanie z technologią pierścieni do teleportacji, znanych z Teoretycznie Możliwej Katastrofy - no cóż, wiadomo, jak to się skończy, po raz kolejny Super Paczka przez ów pierścień przejdzie ;) Z tym, że tym razem ich podróż nie potoczy się w czasie... a po wymiarach alternatywnych...

W tej części autor przeszedł samego siebie, jeśli chodzi o pomysł, wykonanie, jak i rycie mózgownicy teoriami i zdarzeniami. Kolejne alternatywne światy to fascynująca przestrzeń do stworzenia fabuły (co widać po pojawiających się kolejnych tworach nawiązujących do Multiwersum) - tutaj potencjał prowadzenia akcji został wykorzystany w stu procentach. Kolejne skoki i odgałęzienia ukazujące odmienny bieg historii to efekt motyla to potęgi 1000, a efekty potrafią być porażające. Kosik nie pozostawia niczego przypadkowi i każdy kolejny alterwymiar tłumaczy możliwymi zmianami w przeszłości i najważniejszych zdarzeniach - począwszy od innych przebiegów wojny, po decyzje królestwie setki lat temu.

Fascynująca, pochłaniająca i genialnie nakreślona część z perfekcyjnym cliffhangerem na koniec. Warto przeczytać!

Ogólnie super, jak zawsze z Superpaczką, ale w niektórych ze światów alternatywnych szło dostać depresji. Choć z drugiej strony chyba możemy się cieszyć, że nasz świat nie poszedł w takim kierunku.

Postanowiłam zrobić mały re-read tej książki i okazało się to strzałem w dziesiątkę! Książkę czytało się szybko, bardzo ciekawa i wciągająca! :)

O, jaka ta książka była wybitna!

Naprawdę, wszystko było tak przemyślane i mimo ogólnego chaosu, jaki bohaterowie przeżywali, było spójne i nie dałam rady pogubić się w trakcie.

Alternatywne rzeczywistości i rozmyślania "co by było, gdyby..." to jeden z moich ulubionych wątków powieściowych i Kosikowi udał się bezbłędnie. Każdy kolejny świat tylko sprawiał, że chciałam więcej i więcej... i skończyło się na czytaniu do czwartej nad ranem, gdzie o drugiej zazwyczaj ledwo patrzę na oczy.

Dobrze, że od razu kupiłam obie części, bo książka kończy się niezłym cliffhangerem.

Jedyny minus, za co książka nie otrzymała 10/10, to fakt, że Felixowi potem zdawało się być obojętne, co z Laurą. Jak przedstawili swoje warunki, to mi się trochę przykro zrobiło.

O, jaka ta książka była wybitna!

Oh, jak dobrze wspominam tę książkę! Miałam po niej mnóstwo przemyśleń na temat natury czasoprzestrzeni. Czytałam kilka lat temu, a dalej pamiętam emocje, które towarzyszyły podczas czytania. Dodatkowo świetny język i inteligentne żarty - Rafał Kosik ma genialne poczucie humoru. Naprawdę dobra książka.

Jedna z lepszych książek serii. Jak zwykle dużo humoru, lekki język i wciągająca fabuła. Nawet nie zauważyłem kiedy przeczytałem całą książkę. I jak zwykle w tej serii mamy poruszenie jakiegoś ciekawego tematu z pogranicza nauki i science fiction. Teoria światów alternatywnych i podróże między światowe nadają sens tej części serii. Kontynuacja na pewno będzie bardzo ciekawa i odpowie nam na kilka pytań, które mogą się pojawić po przeczytaniu pierwszej części tego minicyklu.

Rewelacyjna książka. Była to moja pierwsza styczność z serią "Felixów", jak i z twórczością Rafała Kosika. Zdecydowania warta przeczytania, porusza tematy światów równoległych i to w przemyślany sposób - wszystko jest logiczne ze sobą powiązane, bohaterowie zachowują się adekwatnie do swojego wieku, a otoczenie stwarza wrażenie autentycznego i żywego.

Podróże małe i duże :)

Podróże małe i duże :)

Bardzo lubię tych bohaterów jak również wykreowaną tutaj fabułę. Szybko się to czyta i w ogóle nie nudzi. Dosyć humorystyczna i miejscami tajemnicza.

• Felix, Net i Nika
  • Młodzieżowe