Terapia dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

Okładka książki Terapia dzieci z niepełnosprawnością intelektualną
Hanna Olechnowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Naukowe PWN
2010-01-01
2010-01-01
Pedagogika specjalna

Okładka książki Dziecko z autyzmem. Wyzwalanie potencjału rozwojowego + CD Hanna Olechnowicz, Robert Wiktorowicz
Ocena 7,3
Dziecko z auty... Hanna Olechnowicz, ...
Okładka książki Zapisane w ciele. Związek ciało psychika u dzieci i rodziców Hanna Olechnowicz, Katarzyna Schier, Marina Zalewska
Ocena 7,7
Zapisane w cie... Hanna Olechnowicz, ...

Długo czytałem tę pozycję. 400 stron niemal od stycznia. Książka zawiera szereg eksperymentów i programów, w których brały udział dzieci z różnymi stopniami upośledzenia umysłowego - od lekkiego po znaczny i głęboki. Książka pomaga inaczej spojrzeć na temat niepełnosprawności intelektualnej. Wyniki eksperymentów wykazują, iż każde dziecko bez względu na stopień upośledzenia jest w stanie zrobić krok do przodu na drodze edukacji, w tym przypadku edukacji specjalnej.

Dobra pozycja, wciąż aktualna, pisana z wyczuciem problemu niepełnosprawności intelektualnej.

swietna ksiazka. Zapraszam na stronę poświęconą niepełnosprawności: http://www.ortcare.pl

Dodaj cytat z książki Terapia dzieci z niepełnosprawnością intelektualną