Przedwiośnie Żywych Trupów

Okładka książki Przedwiośnie Żywych Trupów Kamil Śmiałkowski, Stefan Żeromski
Okładka książki Przedwiośnie Żywych Trupów
Kamil ŚmiałkowskiStefan Żeromski Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA fantasy, science fiction
Agencja Wydawnicza RUNA
2010-10-01
2010-10-01
978-83-89595-71-3
Cezary Baryka

Okładka książki Sępy Robert Cichowlas, Jacek M. Rostocki
Sępy Robert Cichowlas, J...
Okładka książki Neuroshima: Detroit Marcin Blacha, Michał Oracz, Ignacy Trzewiczek
Neuroshima: De... Marcin Blacha, Mich...

Tak jak piszą inni. Brakuje słów, żeby opisać jak słaba jest ta książka, i jakim cudem i po co została wydana. Ogólnie, kto wpadł na pomysł wydania tego czegoś.

Spoilery:
Zombie, to nie zombie. I jest nim tylko główny bohater. Oprócz krótkich opisów tęsknoty za mózgami i tego, że Cezary używa do wysysania ich? jakiejś rurki, to nic więcej nie doświadczymy.
Całą "dodatkową/zmienioną" historię można by zmieścić myślę że na mniej niż 10 stronach. Cała druga część w Nawłoci to głównie przebieg: bierze tabletki -> przestają działać -> bierze następną. Nudne i powtarzalne dwa motywy.
A człowiek się łudził, że choć trochę kreatywności będzie. No trudno.

Spoilery:
Całą...

Raczej nie oszalałam na punkcie tej książki. Z racji moich ciągot do tych "dziwnych" tytułów skusiłam się na przebrnięcie przez stronice ze śladowymi ilościami zombiokowatości.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

No cóż - sporo osób się poznęcało nad książką, ale nie sposób nie dołożyć swoich trzech groszy. Otrzymałem ją jako prezent - "bo lubię nietypowe sci-fi, fantasy etc.". Istotnie - czytam tego sporo, często mało znanych autorów - tu niestety trzeba przyznać - że MINA. Mam takie wrażenie, że całość powstała tylko po to, by poślizgać się po nośnym temacie zombie. Niestety słabo...

Czytaj całą opinię na: http://modusmodernus.blogspot.com/2014/10/stefan-zeromski-kamil-m-smiakowski.html#more

Obecne w powieści żywe trupy to moim zdaniem rozległa metafora systemu komunistycznego. Pożeranie mózgów również odebrałem, jako przenośnię. Bo tak, jak funkcjonujące w kulturze niższej i wyższej, mające się całkiem nieźle zombie zjadają mózgi, tak komunizm opanowywał umysły ludzi i doprowadzał ich niekiedy do szaleństwa. Taka konkluzja nasunęła mi się, gdy pomyślałem o tym przez pryzmat historii. Tutaj niski ukłon dla Śmiałkowskiego z mojej strony.

Ale gdzie zombie, o których mowa? Chyba tylko na okładce. Taka sama męczarnia jak z lekturą, spodziewałam się czegoś więcej, ba, spodziewałam się czegokolwiek. Marna namiastka kultowych mózgojadów zawarta w zaledwie kilku zdaniach. Szkoda czasu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wg mníe książka ciekawa ale nie powala na kolana. Bardzo duzo opisów, jednak mało opisu przeżyć wewnętrznych. le mimo wszystko polecam osobom, które nie brzydza síę krwi i dość krwawych sytuacji.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak to powiedział Mariusz Pudzianowski: "Tak się nie robi".

Jak to powiedział Mariusz Pudzianowski: "Tak się nie robi".

Kto to wydał ??

Kto to wydał ??

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Obudźcie mnie, jak pojawią się zombie.

Obudźcie mnie, jak pojawią się zombie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Daje 5, dzięki memom. I tylko dlatego.

Daje 5, dzięki memom. I tylko dlatego.

• 2011
  • Zombie
  • Otherkind - Zombie, nieumarli, krwiożercze mutanty itp.
  • Wydawnictwo Runa

Dodaj cytat z książki Przedwiośnie Żywych Trupów