Ognisty lód

Okładka książki Ognisty lód Clive Cussler, Paul Kemprecos
Okładka książki Ognisty lód
Clive CusslerPaul Kemprecos Wydawnictwo: Amber Cykl: Kurt Austin (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Kurt Austin (tom 3)
Fire Ice
Amber
2002-01-01
2002-01-01
Maciej Pintara
Kurt Autin morze

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Zamachowiec Clive Cussler, Justin Scott
Zamachowiec Clive Cussler, Just...
Okładka książki Statek śmierci Clive Cussler, Jack Du Brul
Statek śmierci Clive Cussler, Jack...
Okładka książki Bieguny zagłady Clive Cussler, Paul Kemprecos
Bieguny zagłady Clive Cussler, Paul...
Okładka książki Zwierciadło Tom Clancy, Steve Pieczenik, Jeff Rovin
Zwierciadło Tom Clancy, Steve P...

Jeśli zabawa i rozrywka powiązana z czytaniem , to Clive Cussler. Kolejna odsłona przygód Kurta Austina wiąże się tajemnicą śmierci lub przeżycia członków carskiej rodziny . Jest to kolejna powieść , która porusza ten temat , co nie znaczy , że powiela pomysły innych autorów. Dużo przygody , fajerwerków i szczęśliwy koniec . Mocna porcja zabawy i relaksu .

Daje się wyczuć współautora. Jednak Cussler zostawia cały "kręgosłup". Ciekawa rozrywka.

Kolejne wariacje na temat historii ocalenia carycy i księżniczek rosyjskich podczas rewolucji październikowej w Rosji, a skutki widoczne są pod koniec XX wieku. Dla mnie jedna z lepszych książek z serii o Kurcie Austinie. Czyta się szybko, strzelanki, zagadka i oczywiście piękna kobieta. Chociaż dla mnie to wada, bo w wydaniu Cusslera bohaterki są zawsze piękne, ale pomimo, że w zamierzeniu inteligentne to w zachowaniu nie do końca dostrzegam inteligencję i rozsądek. Chyba pan autor nie do końca zna się na kobietach. W „Ognistym lodzie" na plus zapisałam współpracę amerykańsko- rosyjską, to rzadkość w literaturze, a tutaj tak ładnie została opisana.

Jak zwykle przyjemna książka przygodowa. Tym razem "głównym złym" jest rosjanin. Na tle tego co obecnie dzieje się w rosji, opisana w książce sytuacja tego kraju jest trochę mało przekonywująca i troszeczkę historycznie kuluje. Jest za to całkiem przyjemny wątek ze starym okrętem amerykańskim z końca XVIII wieku, który nadal jest w służbie. Lubię gdy w książkach Cusslera pojawiają się jakieś historyczne pojazdy czy inne machiny, zwłaszcza teraz gdy można w Internecie zobaczyć jak one wyglądają w rzeczywistości.
Podsumowując, jest to przyjemna, lekka i szybka lektura.

Dobra książka, Cussler trzyma poziom. Nie jest to mistrzostwo świata, ale da się czytać.

• Clive Cussler
  • Cussler
  • Przygodowe
  • Sensacja

Dodaj cytat z książki Ognisty lód