Beautiful Graves

Wydawnictwo Luna
2023-07-12
2023-07-12
2022-10-04

Bohaterka jest tak irytująca, że tego się nie da czytać. Nikt o zdrowych zmysłach by nie chciał z nią być, bo by zamęczyła swoim niezdecydowaniem i podejściem do życia. Toksyczna, emocjonalnie niedojrzała, samolubna. Nie polecam.

Druga książka pod rząd, gdzie bohaterka za bardzo lubi tą samą krew. Trochę sus

Druga książka pod rząd, gdzie bohaterka za bardzo lubi tą samą krew. Trochę sus

„Nadzieja pozwoliła mi zrozumieć coś ważnego. Człowiek staje się bogaty nie z powodu pieniędzy, talentów czy znajomości. Ale dzięki nadziei. Tam gdzie jest nadzieja, jest również życie. A gdzie jest życie, wszystko jest możliwe.”

BEAUTIFUL GRAVES

Książka o której było głośno zarówno na tik toku i Instagramie? Oto właśnie ona!

Everlynn przed pójściem na studia, razem z przyjaciółką wyjeżdżają do Barcelony. Tam poznaje chłopaka, który również podróżuje po Europie, aby napisać książkę. Od razu łapią wspólny język, dziewczyna jest najszczęśliwsza na świecie gdyż czuję że to ten jedyny. Wraca do siebie, obiecując że będą utrzymywać kontakt telefoniczny. Everlynn żyje od wiadomości do wiadomości z Joem, do czasu tragedii. Te wydarzenia wywróciło życie dziewczyny o 180°.

Co się wydarzyło, że dziewczyna zamknęła się na wszystko? Opuściła swoje miejsce zamieszkania i chciała zniknąć?
Wszystkiego dowiesz się w książce ❤️
~
Jest to moje kolejne spotkanie z piórem autorki. I kolejne, które uważam za udane. Książka z tego co widziałam ma dość podzielone opinie, ale to dobrze. Przecież każdy ma inny gust, i odczuwa inne emocje podczas czytania.

Fakt może i można było w niektórych momentach mieć dosyć zachowania bohaterki, ale trzeba patrzeć przez pryzmat tego co przeszła. Nie potrafiła sobie poradzić z sytuacjami, które je spotkały.

Książka łapiącą za serce, ale również dająca nadzieję że po każdej burzy wyjdzie słońce. Pokazuje, że zawsze trzeba mieć nadzieję na dobre zakończenie. Autorka pokazała nam, że przeznaczenia nie da się oszukać, ono nas dopadnie prędzej czy później.

Książka pełna bólu, cierpienia, ale także nadzieji i miłości.

Styl autorki jest lekki, co pozwala nam przeczytać książkę bardzo szybko. A ciekawa fabuła tylko w tym pomaga, ciekawość napewno wygrywa ❤️

Ta książka to nie tylko piękna okładka, ale również piękne wnętrze 😍❤️

Polecam ❤️

BEAUTIFUL GRAVES

Everlynn przed pójściem na studia, razem z...

📚L.J. Shen "Beautiful graves"
📖Wyd. @luna

Everlyne traci w nieszczęśliwym wypadku swoją ukochaną mamę. Niestety w tym samym dniu straciła także swoją miłość. Dziewczyna nie może sobie poradzić z tą stratą i ucieka do Salem , gdzie postanawia zacząć swoje nowe życie. Nie chcę być dalej ciężarem dla swojego ojca i brata. Tam przez przypadek poznaje Dominica z którym nawiązuje nic porozumienia. Kiedy zaczyna się w końcu coś z tego rozwijać na jej drodze pojawia się dawna miłość.
Czy dziewczyna będzie miała trudny wybór pomiędzy dwoma uczuciami ?
Kochani to już kolejna powieść spod pióra autorki, która zawsze mnie zaskakuje swoimi świetnymi historiami. To właśnie ona potrafi wywołać we mnie mnóstwo niespodziewanych emocji, które potem tlą się we mnie długi czas.
Tym razem autorka napisała książkę o miłości do dwójki chłopaków, lecz były to tak naprawdę dwie różne miłości. Jak wiadomo pierwsza miłość jest w nas na zawsze i to właśnie Joemu oddała w całości swoje serce.
Kiedy później poznała Dominica stał się jej ostoją i to właśnie dzięki niemu czuła się bezpieczna. To było dla niej bezpieczne uczucie, które dało jej stabilizację na przyszłość. Mimo, że tak naprawdę w głębi ducha nie czuła tych przysłowiowych motyli w brzuchu.
Ta historia ma też bardzo ciężkie przeżycia, które prześladują naszą główną bohaterkę i nie dają o siebie zapomnieć. Joem też nie ma w życiu lekko i musi walczyć o swoje marzenia.
Autorka stworzyła naprawdę bardzo fajną książkę, którą mogę śmiało polecać.

📚L.J. Shen "Beautiful graves"
📖Wyd. @luna

Książka, po którą sięgnęłam ze względu na przepiękną okładkę, a dostałam bardzo wciągającą historię.

Historia miłosna przepełniona cierpieniem, masą zaskakujących zwrotów akcji i paletą ironicznych żarcików.

Niewątpliwie nie chciałabym znaleźć się na miejscu bohaterki, która zostaje pozostawiona przed trudnymi wyborami.

Jednym z bohaterów jest kot, także jak ktoś kocha zwierzątka w powieściach to nic tylko sięgnąć po tą pozycje!

Jednym z bohaterów jest kot, także jak ktoś kocha...

calkiem fajna, zupelnie inna niz od tego co do tej pory czytalam od SHEN. jednak ini maja rację. główna bochaterka byla wybitnie irytujaca i zaslugiwala na porzadego liscia.

Zastanawiam się, ile strat może przetrwać człowiek zanim zupełnie zrezygnuje z pogoni za szczęściem. Nie wiem, gdzie ja plansuje się na skali straty. Obecnie szczęście jest dla mnie jak mityczne stworzenie. ”

Everlynn podczas pobytu w Hiszpanii, spotyka chłopaka idealnego. Łączy ich wspólne zainteresowania, miłość do brytyjskich muzyków, te same gusta filmowe. Można by rzec idealne zrozumienie dusz. Ever zakochuje się bez pamięć. Ta znajomość ma miała być na zawsze, jednak splot nieszczęśliwych wydarzeń a przede wszystkim lekkomyślne zachowanie Everlynn prowadzi do tragedii. Dziewczyna popada w depresję, odcinając się od tych którzy ją kochają. Po latach z marazmu wyciąga ją poznany chłopak. Życie dziewczyny znowu nabiera kolorów a sielanka trwa do momentu, kiedy to życie dziewczyny ponownie wywraca się do góry nogami…

Skusiłam się na te powieść bo swego czasu na bookstagramie wyskakiwała z każdego zakamarka. Pozytywne opinie zachęcały. No cóż mnie ta historia nie porwała. Była nie równa, momentami nudna. Prosta fabuła wręcz przewidywalna. I to nie jest tak, że książka trafi na półkę tych nietrafionych, bo były w niej momenty, które wywoływały skrajne emocje. Jednak patrząc na całokształt to powieść nie dla mnie. Główna bohaterka irytowała mnie nieziemsko. Już dawno nie czytałam powieści z tak denerwującą bohaterką. To co podobało mi się w tej historii to ukazanie kruchości życia i tego jakie ono jest cenne. Należy czerpać garściami bo nie wiadomo co czeka na nas za rogiem. Podsumowując dla mnie ta powieść była przeciętna, co nie znaczy że skreślam autorkę co to, to nie ☺️

Mieliście tak kiedyś, że daliście autorce drugą szansę, ale znowu się zawiedliscie? W końcu do trzech razy sztuka...
Everlynne, straciła właśnie pierwszą miłość swojego życia i została ze złamanym sercem. Śmierć kogoś bliskiego nigdy nie jest łatwe. Dziewczyna przestaje cieszyć się życiem i otacza się murem. Któregoś dnia na jej drodze staje Dominic, który jest kompletnym przeciwieństwem jej zmarłego ukochanego. Natomiast życie to nie zawsze "żyli długo i szczęśliwie"...
„— Kochałem cię, Ever Lawson. Ale wiedz, że jesteś najgorszą rzeczą, jaka kiedykolwiek mi się przytrafiła”.
Początek zapowiadał się interesująco, jednak im dalej zagłębiałam się w losy bohaterów, niestety było tylko gorzej. To moje drugie spotkanie z L. J. Shen i nie jestem zadowolona, wręcz przeciwnie. Kompletnie nie podeszła mi główna bohaterka, z tego powodu, że moim zdaniem została dość płytko wykreowana przez autorkę i w ogóle nie czułam żadnych jej uczuć. Jeśli chodzi o całą historię, to uważam, że sam pomysł na książkę jest świetny, ale wykonanie w moim odczuciu nie wyszło.
Beautiful Graves nie spodobałoby mi się, mam jeszcze za sobą trzeci tytuł spod pióra L. J. Shen. Myślę, że będzie już moja ostatnia przygoda z jej książkami.

#BeautifulGraves#pogrzeb#pierwszamiłość#żałoba#romans#złamaneserce#marzenia#rodzina#otwieraniesięstarychran

Dawno nie czytałam tak słabej książki...
Główna bohaterka bardzo irytująca, najbardziej ze wszystkich słabych postaci.
Chciałam odłożyć książkę,ale miałam nadzieję, że coś ciekawego w końcu się wydarzy, żałuję czasu spędzonego przy tej pozycji.

Dawno nie czytałam tak słabej książki...
Główna bohaterka bardzo irytująca, najbardziej ze wszystkich słabych postaci.

Nie znałam wcześniej tej autorki i pomimo że do nie do końca polubiłam się z jej stylem pisania historia mnie pochłonęła i czytałam ja w każdej wolnej chwili. Polecam!

• Romans