Ratunek dla mózgu według Boskiego Lekarza Tom I

Okładka książki Ratunek dla mózgu według Boskiego Lekarza Tom I Anthony William
Okładka książki Ratunek dla mózgu według Boskiego Lekarza Tom I
Anthony William Wydawnictwo: Studio Astropsychologii zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Medical Medium Brain Saver: Answers to Brain Inflammation, Mental Health, OCD, Brain Fog, Neurological Symptoms, Addiction, Anxiety, Depression, Heavy Metals, Epstein-Barr Virus
Studio Astropsychologii
2023-06-30
2023-06-30
Piotr Leończuk

Kolejna wspaniala ksiazka Anthnego Williamsa dla osob cierpiacych z powodu niewyjasnionych chronicznych symptomow. Rady z jego ksiazki pomogly mi wyleczyc prawie 30 symptomow przez ostatnie 5 lat. Rowniez moi rodzice, wujek i ciocia i przyjaciele pozbyli sie wielu symptomow. W ksiazce o mozgu wyjasnia co sie dzieje w naszym mozgu jak sie zloscimy czy jak mamy depresje i radzi jak sobie poradzic z roznymi neurologicznymi symptomami. Te rady dzialaja dla milionow ludzi - polecam wejsc na jego instagrama i poczytac historie jak ludzie wylczyli sie z symptomow neurologicznych, depresji, ADHD itd
Wielu ludzi niestety musi sie naczkeac na poprawe kilka miesiecy a nawet lat - wiec jesli nie widzisz poprawy po kilku miesiacach - nie poddawaj sie. Ta ksiazka ma tyle informacji ze zeby wszystko zrozumiec i zapamietac trzeba ja przynajmniej kilka razy przeczytac. Soki na mozg dziaja niesamowicie! Moj tata cierpi na chroniczne zmeczenie i depresje - po wypiciu jednego soku na energie mial wiecej energii i zrobil sie tak zabawny ze zapytalam czy ciagle ma depreseje - musial sie zastanowic :D. Jak tylko jeden dzien nie pil tego soku to wracal do dawnego siebie, ale jak pil - to mama byla w szoku ze tak sie zmienil. Naprawde te soki na mozg sa niesamowite! czasem dzialaja od razu a czasem trzeba codziennie je pic zeby poczuc roznice. Ja pilam soki na nerw bledny i dzieki temu juz nie wymiotuje gdy nawdycham sie perfum lub dymu. Jestem dozogonnie wdzieczna za ta i inne ksiazki Anthonego Williama.

„Nigdy nie osiągniemy postępu, jeśli będziemy traktować naukę jak bożka, a tych, którzy poddają w wątpliwość spójność naukowej metodologii, nazwiemy głupcami.”

Mózg jest naszym wewnętrznym komputerem, od którego działania zależy nasza sprawność umysłowa, ale też funkcjonowanie całego organizmu. Z tego względu ważne jest, by jego kondycja była jak najdłużej na najwyższym poziomie, dlatego musimy o niego odpowiednio zadbać, a tego rodzaju wiedzę znajdziemy w książce „Ratunek dla mózgu według Boskiego Lekarza” napisanej przez Anthony’ego Williama zwanego Boskim Lekarzem.

Uwagę zwraca piękne wydanie z ładną okładką oprawione w solidną, twardą okładkę ze zszywanymi brzegami. Tekst jest wyraźny, wydrukowany czcionką średniej wielkości na białym, dobrym papierze. To zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po tę książkę. Ja, widząc ten tytuł w propozycjach Sztukatera, bez namysłu po nią sięgnęłam, gdyż nie jest to moje pierwsze spotkanie z wiedzą Boskiego Lekarza ale czwarte.

Po raz pierwszy spotkałam się z jego pseudonimem w książce „Boski Lekarz. Sekrety leczenia chorób przewlekłych i niewyjaśnionych“ a potem przeczytałam „Uzdrawianie tarczycy według Boskiego Lekarza“ i „Oczyszczanie wątroby według Boskiego Lekarza“. Zawierały one ciekawe, odmienne od przyjętych standardów informacje o naszym organizmie i zdrowiu, więc z chęcią sięgnęłam po jego kolejną porcję wiedzy sygnowaną jego imieniem.

Anthony William ma niesamowitą umiejętność, będącą darem, który otrzymał wraz z narodzinami. Otóż ma on ponadzmysłową zdolność kontaktowania się z wyjątkową Istotą zwaną Najwyższym Duchem, który przekazuje mu mnóstwo ważnych i przydatnych informacje dotyczących zdrowia. Najwyższy Duch nawiedził Anthony’ego, gdy miał 4 lata. W książkach o zdrowiu przekazy otrzymywał od Ducha Zdrowia, który przekazał mu metody rozpoznawania pierwotnych przyczyn chorób i wskazał, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić. Przy powstawaniu materiału do niniejszej książki pomagał mu Anioł Współczucia, który ma dla nas wiele cennych wskazówek, porad, ale też informacji. Są to informacje, które często wykraczają poza naszą percepcję postrzegania i wyprzedzają nasze czasy oraz obecną wiedzę medyczną.

Autor przyznał, że zebrany materiał zająłby ponad 1000 stron, więc zdecydował się go podzielić na dwa tomy. Pierwszy z nich zawiera ogrom informacji o zdrowiu i z tytułowym tematem, czyli kondycją naszego mózgu. przekazuje dużo informacji teoretycznych, ale też praktycznych, a uzupełnieniem tego materiału jest druga część „Ratunku dla mózgu” pt.: „Przepisy kulinarne i protokoły na ratunek dla mózgu według Boskiego Lekarza” w której prezentuje naturalne metody na wsparcie zdrowia neurologicznego, autoimmunologicznego i psychicznego.

W części wstępnej opowiada nam o tym jak ta obszerna publikacja powstawała i dlaczego autor chciał przekazać uzyskaną wiedzę ludziom. Po niej przechodzimy do właściwej partii spisanego przez autora materiału, który został podzielony na siedem obszernych części. Boski Lekarz uzasadnia, dlaczego powinniśmy zadbać o kondycję naszego mózgu, jak funkcjonuje ta część naszego organizmu i omawia czynniki negatywnie na niego wpływające. Wyjaśnia, co to znaczy mieć mózg zaszumiony, metaliczny, wirusowy, emocjonalny, wypalony czy wyjałowiony, czym się one charakteryzują, jakie są objawy i jak temu zapobiegać.

Odsłania też prawdę o tzw. trendach prozdrowotnych, rozprawiając się z popularnymi mitami i błędnymi opiniami. Ciekawa jest zwłaszcza część trzecia pt.: „Zdrajcy mózgu”, w której uświadamia nam jak toksyczne otoczenie i niebezpieczne substancje, z którymi stykamy się każdego dnia, wpływają na nasz układ nerwowy i mózg. Również interesujące są kolejne rozdziały, które omawiają konkretne choroby, schorzenia i dolegliwości pokazując ich prawdziwe źródła problemu, by potem wskazywać metody przeciwdziałania i pozbywania się problemów zdrowotnych.

Typowo praktycznym działem jest ostatnia część poświęcona żywności dla mózgu, w którym Pan William wymienia pokarmy będące zdrajcami mózgu, ale też pokarmy, które przynoszą dla mózgu same korzyści zdrowotne. Przestawia w niej swoją terapię szotową wraz z recepturami na różne napoje, smoothie i potrawy wspierające uzdrawianie zarówno fizyczne, jak i duchowe. Wykorzystuje w niej leczniczą moc owoców, ziół, zielonych warzyw liściowych, dzikiej żywności i warzyw. Boski Lekarz gwarantuje, że ich stosowanie przynosi natychmiastową poprawę zdrowotną układu nerwowego i psychicznego. Na koniec podkreśla, że jego słowa są wyznacznikiem prawdy, które pragnie przekazać jak największemu gronu społecznemu. W znalezieniu interesującego nas zagadnienia pomocny jest indeks zamieszczony na końcu książki z hasłami ułożonymi alfabetycznie.

„Ratunek dla mózgu według Boskiego Lekarza” to wartościowa publikacja pozwalająca spojrzeć na wiele z naszych zdrowotnych problemów w nowy, świeży i często odkrywczy sposób. Anthony William przekazuje to wszystko dosyć zrozumiale, ale nie jest to książka, którą można przeczytać w jeden lub dwa dni. Jest to raczej taki rodzaj materiału, do którego zaglądamy w chwili, gdy potrzebujemy jakiejś informacji czy porady, więc na pewno warto ją mieć na swojej półce pod ręką.

Egzemplarz książki otrzymałam od portalu Sztukater

Dodaj cytat z książki Ratunek dla mózgu według Boskiego Lekarza Tom I