Zełenski

2022-05-18
Zełenski biografia wspomnienia Ukraina prezydent
Inne

Okładka książki Korespondenci.pl Dorota Kowalska, Wojciech Rogacin
Korespondenci.pl Dorota Kowalska, Wo...

Biografia napisana bardzo spójnie, ciekawie i bez zbędnych zapychaczy czy opisów. Można się z niej dowiedzieć wiele ciekawych faktów, o których w telewizji się nie mówi. Jeden z rozdziałów poświęcony jest także żonie Zełenskiego, co pozwala spojrzeć z jej perspektywy na wszystkie wydarzenia, które dzieją się w jej życiu oraz życiu jej męża. Jeśli ktoś lubi biografie to ta jest warta uwagi.

Bardzo przystępnie napisana biografia aktualnie jednego z najważniejszych na świecie polityków. Od młodości aż po objęcie fotela prezydenckiego i zostanie mężem stanu po agresji ruskich na Ukrainę. Sporo się dzięki tej książce dowiedziałem bo o wielu rzeczach z prywatnego życia oraz kariery politycznej Pana Prezydenta nie wiedziałem. Smaku dodaje fenomenalny lektor w postaci Jarosława Łukomskiego.

Temat ciekawy, książka nudna.

Temat ciekawy, książka nudna.

Książka napisana bardzo ciekawie. Zanim rozpoczęła sie wojna nie słyszałam ani słowa o tym człowieku. Pewnie dlatego, że zwyczajnie nie interesowała mnie Ukraina. Niesamowity skok od komika po prezydenta. Jest to człowiek którego bardzo cenię a ta książka pozoliła utwierdzić mnie w przekonaniu, że dobrze myślę. Niezwykle ciekawa biografia niezwykłego człowieka. Polecam.

Wydaje mi się, że trochę mało wnikliwe i co nieco laurkowate.

Przeleciałem niezbyt dokładnie, bo fragmenty, które przeczytałem uważnie, nie zachęciły mnie do metodycznej lektury całości.

Jednym słowem - nic specjalnego.

Wydaje mi się, że trochę mało wnikliwe i co nieco laurkowate.

Jednym słowem - nic specjalnego.

Niestety bajka dla naiwnych. Aż ocieka lukrem. Nie ma nic wspólnego z rzetelną biografią lub rzetelnym przedstawieniem kontekstu geopolitycznego. Nie ma tam krytycznych wątków odnośnie tego człowieka. Wszystko sklecone byle jak na szybko, żeby tylko zarobić na gorącym obecnie temacie. Póki jeszcze bohater książki jest uważany za bohatera świata demokratycznego. Ale tvn lub tvpis pewny by pochwaliło...

Ciekawie przybliża biografie człowieka, który stał się symbolem woli walki i prawdziwego męża stanu. Sporo szczegółów z dzieciństwa, młodości, kariery estradowej. Jedyne co mnie drażniło to niepotrzebnie wprowadzany patetyzm przez autora. Główny bohater sam się broni. Nie trzeba przy każdej pierdole pisac jakim wspaniałym był człowiekiem i jak pieknie kształtował się jego charakter.

"On oczy­wi­ście dy­plo­ma­tą nie był, nie jest i pewno nie bę­dzie, na­to­miast bar­dzo traf­nie wy­ko­rzy­stał mo­ment hi­sto­rycz­ny. Kiedy bomby spa­da­ją na domy miesz­kal­ne, to ma się bawić w dy­plo­ma­cję?"

Powyższe słowa Aleksandra Kwaśniewskiego trafnie opisują fenomen Wołodymyra Zełenskiego. Fenomen, bowiem poczciwy komik w krótkim czasie stał się jednym z najważniejszych polityków świata, a co więcej - na nowo zdefiniował wzorce współczesnej polityki. Można go uważać za geniusza, można za nieprawdopodobnego "farciarza", którego największym atutem było znalezienie się w odpowiednim miejscu i czasie. Obok jego osoby trudno jednak przejść obojętnie, a dzięki tej książce poznajemy innego Zełenskiego - jego młodość, karierę artystyczną i drogę do polityki.

1962

Książka, która mnie w pełni usatysfakcjonowała. Pozwala choć trochę poznać człowieka, który jest teraz jednym z najbardziej rozpoznawalnych prezydentów świata.

Niesamowita historia jednego z przywódców wojennych naszych czasów.
Czy można pokusić się o słowo legenda, nie czekając na zakończenie jego historii?
Jak do tego momentu doszedł i jakie cechy charakteru trzeba ze sobą reprezentować? Na te pytania rzetelnie i wyczerpująco odpowiada treść tej literatury, napisana bez nie potrzebnych ozdobników i bardzo ciekawie. Pozycja warta uwagi, aby dowiedzieć się co się dzieje u naszych wschodnich sąsiadów i dlaczego.

Niesamowita historia jednego z przywódców wojennych naszych czasów.

• Biografia
  • Audiobooki