Pierwszy dzień w przedszkolu

Okładka książki Pierwszy dzień w przedszkolu Federica Nuccio, Chiara Piroddi, Roberta Vottero
Okładka książki Pierwszy dzień w przedszkolu
Federica NuccioChiara Piroddi Wydawnictwo: JUPI JO! Seria: Z poradnika smyka opowieści dla młodszych dzieci
20 str. 20 min.
2021-08-08
20 min.
Joanna Olejarczyk

Okładka książki Kołysanka zimowa Ramona Kaulitzki, Dianne White
Kołysanka zimowa Ramona Kaulitzki, D...
Okładka książki Oskar Pazurek Marcin Minor, Przemysław Wechterowicz
Oskar Pazurek Marcin Minor, Przem...
Okładka książki Edzio i nocna wyprawa Marc Boutavant, Astrid Desbordes
Edzio i nocna ... Marc Boutavant, Ast...

Chyba każda mama i tata wiedzą czym jest wyprawa dziecka do przedszkola, szczególnie pierwszy raz. Czasem bywa łatwo, ale częściej wiąże się to z wielkim stresem, płaczem, obawami. I tutaj z pomocą przychodzi wspaniała publikacja od @wydawnictwojednosc "Pierwszy dzień w przedszkolu" . Jest to książeczka z serii "Z poradnika smyka" i skierowana została nie tylko do dzieci, ale i do rodziców. Jest to swoisty zestaw pomocowy zawierający 5 sposobów na to jak poradzić sobie z tym niełatwym czasem. Psycholog podpowiada jakie kroki podjąć zawczasu ,by przygoda z przedszkolem stała się dla maluszka ciekawym doświadczeniem.
Po za tym książka została pięknie wydana, ilustracje ucieszą oko małego czytelnika a wyprawa Julka do przedszkola, będzie dla dziecka przetarciem szlaku pośród zabawy i ciekawych sposobów radzenia sobie z emocjami.

Recenzja pochodzi z IG groszkowe2.0
Jak rozmawiacie ze swoimi dziećmi o początku przedszkola?
„Nie ma się czego bać”?
„Będzie dobrze”?
„Będziesz się super bawić”?
A może „Jesteś już duży”?
Na pewno chcecie dobrze, ale takie sformułowania nie pomagają. Mogą spowodować w dziecku stres związany z wysokimi oczekiwaniami, którym dziecko powinno sprostać.
A więc co można zrobić? Można wspólnie wymyślić jakieś zadania które dziecko będzie wykonywać przed przedszkolem i w trakcie dnia. Można z dzieckiem wymyślać tak jak Julek z książki „Pierwszy dzień w przedszkolu”. Ta pozycja od @jupijowydawnictwo będzie świetną książką na początek rozmowy z dzieckiem o przedszkolu. A na końcu jej rodzić znajdzie też coś dla siebie „SOS dla rodziców. Porady psychologa”. Zerknijcie na kolejne slajdy w karuzeli by zobaczyć kawałek wnętrza.
A Wy jak zaczynacie rozmowy o przedszkolu i nowej rzeczywistości jaka czeka malucha? Jak Wasze dziecko zareagowało na proces adaptacji?
To co sznurek do mamy czy zmniejszenie się do rozmiarów guzika?

Recenzja pochodzi z IG groszkowe2.0
Jak rozmawiacie ze swoimi dziećmi o początku przedszkola?
„Nie ma się czego bać”?
„Będzie dobrze”?
„Będziesz się super bawić”?
A może „Jesteś już duży”?
A więc co można zrobić?...

Wrzesień to nie tylko początek nowego roku szkolnego. Wtedy też wiele małych dzieci zaczyna swoją przygodę z przedszkolem.

Książka pt.: "Pierwszy dzień w przedszkolu" z serii "Z poradnika smyka" doskonale przedstawia obawy i lęki dziecka związane z tym ważnym dniem.
Głównym bohaterem jest Julek, który doskonale wie, co go czeka w nowym miejscu. Rodzice dobrze go przygotowali i potrafi wyrecytować z pamięci cały plan dnia. Jednak mimo to, chłopiec bardzo przeżywa rozstanie z rodzicami - w brzuszku czuje twardy supeł, serce wali mu jak młot, a oddech jest przyspieszony. Julek czuje się porzucany. Zaczyna obmyślać plan, dzięki któremu będzie mógł zostać z rodzicami. Możliwości jest wiele: zapuścić korzenie w podłodze, zmniejszyć się do rozmiaru guzika i schować się w torebce mamy, wykopać tunel do biura taty i wiele innych...
Ale czy jest to konieczne...?
Okazało się, że w przedszkolu można się świetnie bawić w gronie nowych kolegów, a miła pani nauczycielka zawsze służy pomocą i wsparciem w trudnych chwilach.

Na końcu książeczki rodzice i opiekunowie znajdą 5 wskazówek od psychologa, które pomogą ułatwić dziecku przejście przez trudny okres adaptacji w przedszkolu.

Książka jest w całości kartonowa, a sympatyczne ilustracje nieco przypominają rysunki dziecka.

Pierwszy dzień w przedszkolu” to książeczka dla najmłodszych, ale również dla rodziców, którzy właśnie wysyłają dzieci do przedszkola.

Julek bardzo boi się zostać w przedszkolu bez rodziców, więc wymyśla kilka przezabawnych sposobów, aby jednak pójść z mamą i tatą. Jak się okazuje na marne. Julek już wie, że o wiele lepiej bawi się z jego nowymi przyjaciółmi.

Książeczka na ostatniej stronie posiada również 5 cennych porad od psychologa, o tym, jak zachęcić dzieci do pójścia do przedszkola.
Polcia pokochała przedszkole i bardzo chętnie do niego uczęszcza.🥰

Książeczka...

• Bajki
  • Lit. dziecięca
  • Czytane z Tymkiem

Dodaj cytat z książki Pierwszy dzień w przedszkolu