Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice - swoje i cudze.

Okładka książki Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice - swoje i cudze. Rachel Brian
Okładka książki Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice - swoje i cudze.
Rachel Brian Wydawnictwo: Debit poradniki
poradniki
Consent for kids
Debit
2020-03-18
2020-03-18
Maria Jaszczurowska

Okładka książki Pan Stanisław odlatuje Justyna Bednarek, Paweł Pawlak
Pan Stanisław ... Justyna Bednarek, P...
Okładka książki Dziewczynki mogą wszystko Caryl Hart, Ali Pye
Dziewczynki mo... Caryl Hart, Ali Pye...
Okładka książki Szara myszka i kolory Justyna Hołubowska-Chrząszczak, Małgorzata Strzałkowska
Szara myszka i... Justyna Hołubowska-...
Okładka książki Co robią uczucia? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Co robią uczucia? Tina Oziewicz, Alek...
Okładka książki Symfonia zwierząt Susan Batori, Dan Brown
Symfonia zwierząt Susan Batori, Dan B...

Świetna, praktyczna książka, która w formie komiksowej opowiada o granicach, dobrych i złych tajemnicach, decydowania o sobie, prawie do sprzeciwu i zmiany zdania. Obowiązkowa pozycja dla dzieci i ich rodziców!

Nietypowy komiks - narysowany obrazkami ze sketchnotingu przemówi do młodszych i starszych.

Rozdział 1 traktuje o tym, że o Ty ustalasz zasady, bo rządzisz własnym państwem, które sam zamieszkujesz. Decydowanie o własnym ciele oznacza, że jako głowa państwa samodzielnie ustanawiasz własne granice. Granica to linia, którą oddzielasz to, co ci odpowiada, od tego, co ci nie pasuje. Rozdział 3 podejmuje temat udzielania i przyjmowania zgody - "zgoda oznacza, że na coś pozwalasz. Szczególnie jeśli to dotyczy twojego ciała". Autorka zachęca, by jasno i wprost mówić o tym, na co mamy lub nie mamy ochoty.

Bardzo mi się podobał fragment o tym, że zawsze możemy zmienić swoje zdanie i nie musimy się z tego nikomu tłumaczyć. Masz prawo zmienić swoje zdanie, nawet jeśli wcześniej 100x mówiłeś TAK. Czasem ludzie się denerwują, kiedy zmieniasz zdanie - mogą być zawiedzeni, wkurzeni albo nawet wściekli - ale to i tak TY decydujesz.

Bardzo cenna wiedza podana dzieciom w przystępny, zabawowy sposób. Polecam.

Książka przeczytana z siostrzenicami o ustalaniu swoich granic i szanowaniu granic innych. I co ważne, że można zwrócić się o pomoc, od zaufanych dorosłych po telefony i strony.
Potrzebna książka, komiks, napisana zrozumiałym językiem.

Potrzebna książka, komiks, napisana zrozumiałym językiem.

Książeczka porusza bardzo, BARDZO ważny temat, cieszę się więc, że powstała i że mogłam ją przeczytać mojemu dziecku. Niektóre momenty wydają mi się trochę, hm, dziwne (jak mega abstrakcyjny jak dla przedszkolaka przykład z borsukiem...),ale ogólny wydźwięk książeczki jest jasny, a to najważniejsze. Temat granic, ich wyznaczania i naruszania jest naprawdę ważny, warto o tym porozmawiać z dzieckiem. Polecam.

"Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice-swoje i cudze" to publikacja o tym, czym są granice i jak z szacunkiem (do siebie i do innych) je stawiać. Ponadto w książce znajdują się informacje o tym, jak rozpoznać i gdzie szukać pomocy, gdy ktoś te granice naruszy.

Książka przypadła mi bardzo do gustu. Ciekawa forma (komiks),ważny przekaz przedstawiony w sposób zabawny i adekwatny. Autorka przekazuje treści na podstawie sytuacji znanych dziecku. Choć komiks jest dla dzieci, czytając go z nimi również wyniesiesz wiedzę dla siebie.

👉Publikacja sprawdzi się w domowej biblioteczce. Oprócz tego w gabinecie pedagoga i psychologa szkolnego. Jest też świetną pomocą w ramach zajęć psychoedukacyjnych w grupie szkolnej.

Bardzo ważna książka. Gdybym przeczytała je jakieś 30 lat temu 😁... Polecam, na okładce jest podany wiek 6+ i chyba faktycznie należy wtedy zacząć dbać o granice... zanim zostaną przekroczone, choć chyba nie uda się przejść przez życie bez walki o to, aby to nie nie zdarzało za często. Ta książka pomaga wyjaśnić o co chodzi, i że warto mieć własne zdanie i chronić swoje ciało i umysł przed niechcianym wpływem innych 😆. To od nas zależy jak inni ludzie zachowają się wobec nas. Kiedy trzeba nie bójmy się stawiać granic!

Komiks ''Zgadzam się albo nie jak szanować cudze granice''.

Ten komiks mówi o granicach człowieka, inaczej mówiąc, kiedy człowiekowi coś pasuje, a kiedy nie. Wyraża się to emocjami jak każdy wie.

Polecam ten komiks młodszym, ponieważ może on dać trochę odwagi dziecku, które boi się powiedzieć co o czymś myśli, zauważyłem, że u starszych tak nie ma.

Komiks ''Zgadzam się albo nie jak szanować cudze granice''.

W prosty i bardzo przystępny dla dziecka sposób porusza bardzo ważny temat stawiania swoich i szanowania cudzych granic związanych z ciałem,emocjami. W punkt. Bardzo polecam wszystkim rodzicom

Komiks do czytania z dzieckiem. Książka, która powinna znaleźć się w każdym domu, pozwala w prosty sposób wyjaśnić dziecku jak stawiać granice i, co najważniejsze, jak poznać, kiedy moje granice są przekraczane.

Bardzo niewiele książek - poradników jest napisane w przystępnej dla dzieci formie. Tutaj się to udało znakomicie! Najważniejsze informacje przekazane z użyciem sketchnotkowych rysunków. Kupiłam ją z myślą o moich dzieciach, ale myślę, że przemówi również do moich szkolnych wychowanków.

• Komiks
  • Literatura dziecięca
  • Do kupienia

Rachel Brian Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice - swoje i cudze. Zobacz więcej