ROZWIŃ ZWIŃ

Kołysanka z huraganem

Okładka książki Kołysanka z huraganem
Justyna Wicenty Wydawnictwo: Dowody na Istnienie biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Dowody na Istnienie
2020-04-06
2020-04-06

więcej Więcej

Intymna, szczera do bólu, poruszająca.

Nie czuje się moralnie uprawniona do oceny takiej książki. Piękna, wstrząsającą. Mnie poruszyła i zostanie ze mną na długo.

Książka zrodzona z bólu po utracie dziecka i bólem pisana. rzecz świetna, choć wolałabym, że to była fikcja.

"Umówmy się, że zrobię wszystko, żeby moje słowa nie zgrzytały w zębach, chociaż będą boleć."

Minął już rok i dwa miesiące. Częściowo zamknąłem ten rozdział. Zostawiłem nieznacznie uchylone drzwi, lecz nie po to, by poddawać się rozpaczy, ale by pamiętać. Pamiętać, że to dzięki niemu i jego decyzji odkryłem świat ptaków, naturę, ciszę.

Justyna Wincenty straciła synka, gdy...

Na półkach: , , , ,

Po raz pierwszy napiszę tylko krótko: Bardzo trudny temat i nie ma nawet jak napisać opinii, ale czy powinna powstawać? To pytanie pozostawiam Wam ...

“Kołysanka z huraganem” nie analizuje cierpienia. Brak na to miejsca, bo na tym etapie życie jest wyłącznie próbą przetrwania. Liczy się przeżycie, wykonanie niezbędnych czynności i czekanie na lepszy czas. Oczekiwanie jest przestrzenią pełną ruchu, który trzyma Justynę Wicenty przy życiu. Opieka nad córką, terapie, relacja z mężem, kontakty z ludźmi sprawiają, że świat...

Na półkach: , , , , ,

rozszczepianie smutku. laboratorium zdejmowania zbroi. ćwiczenia z oddychania. chylę czoła przed autorką, która z najbanalniejszej czynności świata potrafiła zrobić wspomnienie straty. która prowadziła nas przez swoje codzienne życie, a my, idąc, widzieliśmy, że nie da się postawić pewnego kroku, bo wszędzie czyhają żałobne marsze. ta książka to wyrzut, ta książka to cios.

Przejmująco smutna.
Historia straty dziecka.
Dziennik pisany w żałobie.
Bałam się jej, tego jak na mnie wpłynie, w jaki nastrój mnie wprowadzi. Ale wbrew obawom, napełniła mnie nadzieją. Pokazała, co docenić, pomogła przewartościować priorytety. Jak ważne jest wsparcie i ile można zdziałać razem.
Jestem wdzięczna Autorce za to, że podzieliła się tym wszystkim z nami,...

Oddech. Od niego wszystko się zaczyna i na nim kończy. Potem uśmiech, krok, dzień w szkole, samodzielny wyjazd na wakacje, egzamin, pocałunek.
Zawsze wiesz, że pierwszy jest pierwszy, praktycznie nigdy, że ostatni był… ostatni.

Na zapleczu głowy coraz częściej noszę tę myśl – czy to był ten? Pojawia się znikąd, ale nie znika. Próbuję przyłapać koniec na gorącym uczynku. Bo...

Pełna recenzja: https://przymuzyceoksiazkach.com.pl/2020/10/kolysanka-z-huraganem-justyna-wicenty-recenzja/

Jedna z kilku "przeleżanych" ostatnio u mnie książek. Nie pisałem o niej, bo zastanawiałem się, czy pisać powinienem. To zawsze śliska sprawa - jak podejść do książki tak osobistej i pełnej bólu. Zwłaszcza, jeśli ewidentnie się nie polubiliśmy.

• 2020
  • 2020