Przepowiednia

2018-08-16
2018-08-16
Urszula Gardner
historia tajemnica manuskrypt romans

Książka ma potencjał, temat ciekawy ale ..... no właśnie. Bohaterowie płascy, bez charakteru, brak jakiejkolwiek głębi. Główna bohaterka irytująca, ciągle albo wpada w histerię albo we wściekłość, no jeszcze zamiera z przerażenia. Wszystko takie infantylne, a szkoda.

"Przepowiednia" Gwendolyn Womack to niezwykła opowieść, która zabiera czytelnika w podróż rozpoczynającą się w murach okazałej Biblioteki Aleksandryjskiej a kończącą się w Nowym Yorku.
Powieść opowiada o badaczce manuskryptów, Semele, która pewnego dnia odnajduje drogocenny dokument z czasów Kleopatry. Życie kobiety diametralnie zmienia się, gdy lektura manuskryptu zaczyna mieć coraz większy wpływ na jej życie.
Zachwyciły mnie przede wszystkim opowieści o ludziach z minionych epok, dla których ogromną wartość stanowiły przekazywane z pokolenia na pokolenie karty. To właśnie one stały się osią historii, która wciąga czytelnika do ostatnich stron.

📖🐲
O matko jakie to było naiwne i melodramatyczne. Zupełnie nie tego się spodziewałam i w rezultacie ani romans, ani historyczne fantasy. Lekturze towarzyszyły ciężkie westchnienia i wznoszenie oczu do nieba. Kompletnie mi nie podeszła.

📖🐲

Bardzo dobra powieść, która mnie zaskoczyła. Przez przypadek dostałam ją do przeczytania. Początek był trudny, nie mogłam się wciągnąć, ale już tak gdzieś od 50 strony zaczęła się akcja. Współcześnie toczące się losy Semele bardzo wciągają, jak dobry thriller. A do tego przeplatają się historie bardzo odległe w czasie. Całość zaskakuje, czyta się świetnie. Polecam.

Rewelacyjna powieść historyczno-ezoteryczna. Opowieść snuje się jak historia snuta przy ognisku. Akcja w dwu planach czasowych: współczesnym i historycznym – scenki obyczajowe z ostatnich 2 tysięcy lat. Cała historia osnuta wokół manuskryptu napisanego przez jasnowidzącą z I wieku p.n.e. Przedstawiona historia jej potomkiń, obdarzonych darem antenatki jest jednocześnie historią antycznych kart tarota. Semele, po odkryciu manuskryptu, wpada w sam środek dziwnych zdarzeń. Zaczynają ginąć ludzie…
Przeczytałam z ogromną przyjemnością:)

Książka była dla mnie miłym zaskoczeniem. Zakupiłam ją ponieważ zainteresowała mnie fabuła, ze względu na starożytny Egipt. Nie zawiodłam się, Egiptu było dużo, przeskok przez pokolenia, tajemnice i spotkanie z przeznaczeniem. Fajna przygodowa historia.

Z twórczością Gwendolyn Womack spotkałam się po raz pierwszy i muszę się przyznać, że bardzo polubiłam jej lekkie pióro. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Treść podzielono na rozdziały opowiadające o Semele, jej dążeniu do odkrycia prawdy o tajemniczym artefakcie liczącym dwa tysiące lat. A także coś co mnie osobiście zaskoczyło bardzo pozytywnie czyli historie opowiadające o córce bibliotekarza z Biblioteki Aleksandryjskiej i losach jej pokoleń.

Cudowny klimat i książki w tle. Chyba nie ma nic lepszego dla mola książkowego niż książka o miłości do książek. Cała fabuła kręci się wokół bibliotek, ksiąg i wszelakiego pisma. Zaś skrywana tajemnica artefaktu zachęca do szybkiego przeczytania.

"Przepowiednia" G. Womack, przyznaję przeglądając opinie w sieci, nie tyle bałam się zanudzenia, a raczej tego, że książka trafi na tzw. stos hańby czyli książek, których nie doczytałam. Na szczęście po raz kolejny się myliłam. Wielbiciele zarówno thrillerów, powieści historycznych, a nawet romansów w Przepowiedni znajdą coś dla siebie.

Nie wciągnęła, poszatkowana fabuła, krótkie życiorysy przypadkowych ludzi, bardzo powoli posuwająca się fabuła.

Absolutnie fantastyczna .

Absolutnie fantastyczna .

Podsumowując, Przepowiednia autorstwa Gwendolyn Womack to pasjonująca historia o poszukiwaniu swoich korzeni sprzed kilku tysięcy lat. Ukazuje ona również czym może się zakończyć chęć polepszania świata według własnych zasad. Dobrze zarysowani bohaterowie, ciekawa fabuła oraz mistrzowskie zakończenie - te trzy elementy powinny wam wystarczyć jako zachęta do przeczytania tej powieści.

Pełna recenzja:

Gwendolyn Womack Przepowiednia Zobacz więcej