Przepowiednia

2018-08-16
2018-08-16
Urszula Gardner
historia tajemnica manuskrypt romans

Wszystko zaczyna się ponad dwa tysiące lat temu ... ale to potem.

W czasach teraźniejszych wszystko zaczyna się od śmierci znanego kolekcjonera starożytnych manuskryptów. Jego syn postanawia je sprzedać, a do ich wyceny zatrudnia profesjonalną badaczkę rękopisów, Semele. Kobieta zawsze marzyła, aby poznać słynną kolekcję zmarłego, więc nic dziwnego, że wyruszyła do jego posiadłości prawie natychmiast. Podczas spisywania wartości zabytków natrafia na pewien pamiętnik. Szybko jednak odkrywa, że osoba go pisząca nie spisywała swoich wspomnień, a zaglądała w przyszłość, bardzo daleką przyszłość. Potężny jasnowidz stworzył nie tylko księgę, ale i talię kart, która była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Semele postanawia je odnaleźć i rozwiązać tajemnicę sprzed dwóch tysięcy lat! Niestety, ktoś próbuje odebrać jej pamiętnik, ale z pomocą przychodzi jej syn zmarłego kolekcjonera - arogancki milioner, Theo Bossard, który również skrywa tajemnicę.

Książka jest bardzo przyjemna, opisuje dzieje wszystkich pokoleń, dzierżących talię kart tarota, więc poznajemy naprawdę dużo historii. Romansu jest tutaj niewiele między głównymi bohaterami, ale nie jest powiedziane, że nie ma jej w ogóle. Akcja z rozdziału na rozdział się rozkręca, a także wyjaśniane są równe wątki.

Ta książka to jedna z moich ulubionych, uwielbiam takie klimaty z dreszczykiem i tajemnicami do rozwiązania, a tu ich nie zabraknie.

Naprawdę polecam!

Wszystko zaczyna się ponad dwa tysiące lat temu ... ale to potem.

Takie czytadełko. przeczytać i na drugi dzień zapomnieć. Nic nie wnosi. Szkoda na to czasu.

Książka ma potencjał, temat ciekawy ale ..... no właśnie. Bohaterowie płascy, bez charakteru, brak jakiejkolwiek głębi. Główna bohaterka irytująca, ciągle albo wpada w histerię albo we wściekłość, no jeszcze zamiera z przerażenia. Wszystko takie infantylne, a szkoda.

"Przepowiednia" Gwendolyn Womack to niezwykła opowieść, która zabiera czytelnika w podróż rozpoczynającą się w murach okazałej Biblioteki Aleksandryjskiej a kończącą się w Nowym Yorku.
Powieść opowiada o badaczce manuskryptów, Semele, która pewnego dnia odnajduje drogocenny dokument z czasów Kleopatry. Życie kobiety diametralnie zmienia się, gdy lektura manuskryptu zaczyna mieć coraz większy wpływ na jej życie.
Zachwyciły mnie przede wszystkim opowieści o ludziach z minionych epok, dla których ogromną wartość stanowiły przekazywane z pokolenia na pokolenie karty. To właśnie one stały się osią historii, która wciąga czytelnika do ostatnich stron.

📖🐲
O matko jakie to było naiwne i melodramatyczne. Zupełnie nie tego się spodziewałam i w rezultacie ani romans, ani historyczne fantasy. Lekturze towarzyszyły ciężkie westchnienia i wznoszenie oczu do nieba. Kompletnie mi nie podeszła.

📖🐲

Bardzo dobra powieść, która mnie zaskoczyła. Przez przypadek dostałam ją do przeczytania. Początek był trudny, nie mogłam się wciągnąć, ale już tak gdzieś od 50 strony zaczęła się akcja. Współcześnie toczące się losy Semele bardzo wciągają, jak dobry thriller. A do tego przeplatają się historie bardzo odległe w czasie. Całość zaskakuje, czyta się świetnie. Polecam.

Rewelacyjna powieść historyczno-ezoteryczna. Opowieść snuje się jak historia snuta przy ognisku. Akcja w dwu planach czasowych: współczesnym i historycznym – scenki obyczajowe z ostatnich 2 tysięcy lat. Cała historia osnuta wokół manuskryptu napisanego przez jasnowidzącą z I wieku p.n.e. Przedstawiona historia jej potomkiń, obdarzonych darem antenatki jest jednocześnie historią antycznych kart tarota. Semele, po odkryciu manuskryptu, wpada w sam środek dziwnych zdarzeń. Zaczynają ginąć ludzie…
Przeczytałam z ogromną przyjemnością:)

Książka była dla mnie miłym zaskoczeniem. Zakupiłam ją ponieważ zainteresowała mnie fabuła, ze względu na starożytny Egipt. Nie zawiodłam się, Egiptu było dużo, przeskok przez pokolenia, tajemnice i spotkanie z przeznaczeniem. Fajna przygodowa historia.

Z twórczością Gwendolyn Womack spotkałam się po raz pierwszy i muszę się przyznać, że bardzo polubiłam jej lekkie pióro. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Treść podzielono na rozdziały opowiadające o Semele, jej dążeniu do odkrycia prawdy o tajemniczym artefakcie liczącym dwa tysiące lat. A także coś co mnie osobiście zaskoczyło bardzo pozytywnie czyli historie opowiadające o córce bibliotekarza z Biblioteki Aleksandryjskiej i losach jej pokoleń.

Cudowny klimat i książki w tle. Chyba nie ma nic lepszego dla mola książkowego niż książka o miłości do książek. Cała fabuła kręci się wokół bibliotek, ksiąg i wszelakiego pisma. Zaś skrywana tajemnica artefaktu zachęca do szybkiego przeczytania.

"Przepowiednia" G. Womack, przyznaję przeglądając opinie w sieci, nie tyle bałam się zanudzenia, a raczej tego, że książka trafi na tzw. stos hańby czyli książek, których nie doczytałam. Na szczęście po raz kolejny się myliłam. Wielbiciele zarówno thrillerów, powieści historycznych, a nawet romansów w Przepowiedni znajdą coś dla siebie.

Nie wciągnęła, poszatkowana fabuła, krótkie życiorysy przypadkowych ludzi, bardzo powoli posuwająca się fabuła.

• Przygodowe
  • Biblioteka