Wyjeżdżamy! Wyjeżdżamy?! Alija gomułkowska 1956-1960

Austeria
Żydzi alija antysemityzm izrael emigracja
powieść historyczna
Żydzi alija antysemityzm izrael emigracja

Świetna i godna polecenia pozycja historyczna.
O tym, że polscy Żydzi wyjeżdżali z Polski tuż po wojnie i po rozruchach antysemickich w 1968 r. - wiedzą wszyscy. Jednak ogromna, szacowana na 50000 ludzi fala emigracji do Izraela popłynęła też pod koniec lat 50-ych.
O tych właśnie ludziach pisze Ewa Węgrzyn. Tym, co wyróżnia tę książkę jest to, że oparta jest nie tylko na...

więcej mniej