Gwiazdka z nieba

Okładka książki Gwiazdka z nieba Katarzyna Michalak
Okładka książki Gwiazdka z nieba
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Seria mazurska (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Seria mazurska (tom 1)
Znak Literanova
2017-11-06
2017-11-06
literatura polska

Nataniel po wypadku w górach jest w Sennej na Mazurach, sąsiadka Marta i sąsiad Mateusz

Jak każda książka Katarzyny Michalak, tak i ta wciąga nas od samego początku.

Akcja książki toczy się przez cały rok - wiosnę, lato, jesień, zimę... I to jest w niej najlepsze 😊

Historia Nataniela, który niesie na swoich barkach bagaż ciężkich doświadczeń, który na swojej drodze spotka ludzi- Martę, Mateusza- którzy mu pomogą, okażą wsparcie, dadzą schronienie i zaprzyjaźnią się z nim ❤️

Nataniel Domaradzki musiał wyprowadzić się ze swojego rodzinnego mieszkania w Warszawie. Nie miał dokąd się udać. Został sam. Wyruszył w drogę przed siebie. Jechał, jechał, aż dotarł do Sennej - małej wsi na Mazurach, gdzie znalazł swój wymarzony dom i być może spokój...

Marta i Mateusz - sąsiedzi (i wkrótce przyjaciele) Nataniela, przyjęli chłopaka z otwartym rękami i sercami. Nat opowiedział im swoją historię, a oni postanowił pomóc mu osiąść w Sennej w chacie, która od pierwszego momentu spodobała się chłopakowi.

Poukładane życie Nataniela wywraca do góry nogami kobieta - Iwona, która nagle pojawia się w jego domu. Chłopak traci dla niej głowę, zakochuje się w niej. Bardzo szybko doznaje kolejnego zawodu - Iwona zdradziła go z Siergiejem Sodarowem, który z kolei zdradził Martę. Obojgu - Marcie i Natanielowi - serca rozsypały się na drobne kawałki.

Jednak w wigilijne popołudnie nastąpiło kolejne zawirowanie w życiu Nataniela, pojawiła się u niego mała dziewczynka o imieniu Emilka...

Zapraszam Was serdecznie do lektury 🥰 książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie 😊

Jak każda książka Katarzyny Michalak, tak i ta wciąga nas od samego początku.

Przeczytalam juz jedna ksiazke tej autorki, wiec wiedzialam czego sie mniej wiecej spodziewac. Ta jest druga i ostatni, ktora przeczytalam. Nikt nigdy nie zmusi mnie do powtornego powrotu. Popieram wszystkie negatywne recenzje i sama sie dziwie, ze ktos to puscil do druku i promuje kolejne ksiazki.
A teraz troche laskawszym okiem: mimo wszystko jest to opowiesc o zyciu, czasem bajkowa, innym razem brutalnie prawdziwa, z zaskakujacymi zwrotami akcji. Kolejny duzy plus: czyta sie to szybko.

A teraz troche laskawszym okiem: mimo wszystko jest to opowiesc o zyciu,...

Ciepła i pozytywna książka, chociaż też bardzo wzruszająca i dramatyczna. Chodzi oczywiście o głównego bohatera, na którego spadło nie jedno nieszczęście, ale kilka... No więc wzruszeń tutaj nie zabraknie. Mi się ta książka podobała ;)

Początek zaczyna się ciekawie, lecz z kazdą kolejną kartką jest co raz gorzej. Za mdło, za słodko i za kolorowo. Wątek erotyczny też nie do końca mi tutaj pasował.

Dostalam w prezencie i miałam mieszane uczucia, ale przyznaję że super się czyta, bardzo polecam na zastój czytelniczy.

Super się czyta wciąga od pierwszych stron jestem bardzo ciekawa co dalej

Super się czyta wciąga od pierwszych stron jestem bardzo ciekawa co dalej

Jest okej, ale jak to się mówi: „mogło być lepiej”

Jest okej, ale jak to się mówi: „mogło być lepiej”

Książka zaczyna się ciekawie. Jest jakieś "trzęsienie ziemi", tylko że kartka za kartką emocje gwałtownie opadają. Przeciętna historia bohatera skrzywdzonego przez los, który nagle na swojej drodze spotyka samych wspaniałych ludzi.
Zatem przesłodzenie. Problemy zostały spłycone, a autorka w pewnym momencie pozbawia głównego bohatera mózgu.
Ale dotrwałam do końca. Takie czytadełko, do którego jednak nie tęsknię.

Ale dotrwałam do końca. Takie...

Szybko się czyta.

Szybko się czyta.