Gwiazdka z nieba

Okładka książki Gwiazdka z nieba
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Seria mazurska (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Seria mazurska (tom 1)
Znak Literanova
2017-11-06
2017-11-06
literatura polska

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Książka jest niesamowita. Wciąga od pierwszych zdań i trudno się od niej oderwać, ale też bardzo przyjemnie się ją czyta i bardzo szybko ją połknęłam.
Opowiada historię Nataniela, młodego chłopaka, który traci wszystko. Cztery miesiące temu zmarła mu mama, jedyna rodzina jaką posiadał. Traci mieszkanie. Pakuje do auta to co mu zostało i jedzie przed siebie. Trafia do Sennej - wsi na mazurach. Tu spotyka przyjaciół i tu też jeszcze bardziej komplikuje się jego życie.
Dobrze, że jest kolejny tom, bo już się nie mogę doczekać, żeby poznać dalsze losy Nataniela.
Polecam miłą lekturę na zimowe wieczory.

Nataniel przez nieszczęśliwy wypadek podczas nocy wigilijnej zostaje kaleką. Niestety nie jest to jedyny pech w jego życiu. Umiera mu mama i traci dach nad głową, pomimo tego stwierdza, że w końcu jest wolny. Zabiera cały swój bagaż, który nie jest zbyt duży i zaczyna jechać przed siebie. W końcu trafia do pięknego, malowniczego miejsca, w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Poznaje wtedy Martę, którą okazuje się przesympatyczną osobą oraz Mateusza, który zostaje jego przyjacielem. Postanawiają pomóc mężczyźnie. Od tego momentu jego życie się zmienia.

Pierwszy tom serii mazurskiej to piękna opowieść o bardzo dobrym serduszku głównego bohatera. Opowiada także historię jego przyjaciół oraz przez co muszą przechodzić. Najbardziej polubiłam Nataniela pomimo swojego kalectwa jest dobry dla innych i stara się żyć. Przepiękna książka, którą szybko się czyta.
Polecam ❤

Książka świąteczna nieco inna od pozostałych, których akcja dzieje się w grudniu- w tym przypadku czas to cztery pory roku.

Całkiem przyjemna obyczajówka. Nie brnie za wszelką cenę do szczęśliwego finału. Katarzyna Michalak potrafi fajnie kreować postacie i dlatego książkę się całkiem dobrze czytało. Jestem zadowolona.

Piękna okładka przyciąga uwagę. Cała historia jednak nie zrobiła na mnie wrażenia. To pewnie dlatego, że wcześniej czytałam już kolejną część tej serii. Mimo to ogromnie cenię talent autorki.

Bardzo sympatyczna książka. 📚
To jest pierwszą książka 📗 tej autorki, która przeczytałam. I muszę powiedzieć że napisana fajnym językiem, szybko się ją czyta. Opowiada o gronie znajomych. Najbardziej podoba mi się główny bohater Nataniel ma bardzo dobre serce. Bo przygarnia nie swoje dziecko Emilkę, która jest córka jego byłej dziewczynki Iwony, opiekuje się zwierzętami, niewidomoa Sunia o imieniu Trusia, koniem odratowanym od perspektywy żeźni przez Sergieja. Ogólnie książka opowiada jak kustykajacy chłopak ucieka od miasta Warszawy przed siebie bo nie ma już nikogo. Stracił Babcie a później mamę. Traf chciał że trafił na Mazury gdzie poznał Martę która dała mu bardzo duża pomoc zwłaszcza na początku. Poznał też przyjaciela Marty Mateusza...

Jeśli chodzi o książkę bardzo polecam do przeczytania. Bardzo fajna seria.

I nauczyła mnie jednego po przygodach Nataniela. Żeby mieć miękkie serce ❤️ to trzeba mieć twarda duocie.

Bardzo sympatyczna książka. 📚

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zaczęło się fajnie, Wigilia, góry, młody, mądry mężczyzna spieszący z pomocą zbłąkanym wędrowcom... Potem Mazury, gdzie bohater spotyka miłą, inteligentną panią w wieku średnim... Jest jeszcze poczciwy "lesniczy" I przystojny "czarny charakter". Niestety, gdzieś w polowie książki, mądry chlopiec przestaje być mądry, inteligentna kobieta zmienia się a spragnionefo seksu wampa...a czarny charakter w romantycznego kochanka. Zupelny brak konsekwencji u bohatetów. Nie oczekiwalam powiesci psychologicznej; miala to byc lekka lektura na weekend ale okazala się być zbyt lekka. Jest to dopiero pierwszy tom serii, o bardzo ladnej nazwie, wiec sięgnęlam po drugi w nadziei, że może jednak będzie lepiej. Nie bylo. Poddalam się po kilku pierwszych stronach, kiedy do domu, po 6 latach nienawidzenia matki wrócila marnotrawna córka bohaterki... Polecam tylko czytelnikom o mocnych nerwach:-)

Po dobrych kilku latach wróciłam do książek Katarzyny Michalak. I był to całkiem udany powrót. Może nie spektakularny, ale naprawdę dobry. Może ta książka nie jest jakimś odkryciem, bo jest to schemat, który potwarza się w większości książek tej pisarki, ale dałam się wciągnąć w tej historię. Także myślę, że po następne części również sięgnę.

Czegoś mi tu brakowało, nie wiem, może emocji, może charakteru. Całość jest dobrze opisana, ale nie ma w tym nic ekscytującego. Poprawna książka ale czy skuszę się na więcej?

Ciekawa książka opowiadająca o miłości, przyjaźni i wszelkich wybojach w drodze po szczęście.
Bohaterowie niebanalni, aczkolwiek trochę nudni i naiwni. Jeśli ktoś chce się pośmiać, ale też momentami zadumać czy przeżywać smutek z bohaterami, to można sięgnąć po lekturę.

Video

Video