Gwiazdka z nieba

Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Seria mazurska (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Znak Literanova
literatura polska
Seria mazurska (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

I część mazurskiej sagi. W wigilijną noc w Tatrach dochodzi do wypadku. 6 lat później Nataniel stracił i matkę i dach nad głową. Spakował skromny dobytek i wyjechał donikąd. Zatrzymał się na chwilę w starej chacie na Mazurach i już tam pozostał. Przyjaciele Marta i Mateusz nie pozwolili mu zginąć. Swój udział miał w tym również sąsiad Siergiej. W Sennej zjawia się...

Nic dodać nic ująć najlepsza książka na świecie! Nataniel mój ulubiony bohater tej książki. Teraz czytam drugi tom sagi mazurskiej. Kasiu Michalak jesteś najlepsza!

Książka, którą z przyjemnością się czyta. Wartka fabuła, ciekawe postacie sprawiają, że lektura jest łatwa w odbiorze, trochę przenosi czytelnika w świat marzeń, bo w mojej ocenie splot wydarzeń mocno realny nie jest. Ale nie musi :) Bohaterowie doświadczeni przez los uciekają z dużego miasta i przenoszą się na wieś, na Mazury. Tu znajdują przyjaźń, miłość, ale też i...

Piękna książka obyczajowa , jaką miałem okazję przeczytać. Jest pełna magii , ciepła , nadzei oraz o spełnianiu marzeń.
Warto przeczytać.
Polecam

Książka pełna nadziei, marzeń i o pokonywaniu własnych słabości. O sile bohaterów, ich życiowych problemach. Dzięki tej książce rozpoczęła się moja przygoda z czytelnictwem, literaturą obyczajową.

Ciężko mi się czytało tą powieść. Nie czułam się wciągnięta. Ale mimo wszystko chyba sięgnę po druga część, by sprawdzić czy moje przepuszczenia są właściwe 🙂

Bardzo ciekawa fabuła. Polecam!

Całkiem przyjemna lektura, tym razem głównym bohaterem jest mężczyzna więc to trochę inna odsłona twórczości Michalak. Myślę że klimat można porównać trochę do serii ze sklepikami. Jest bajeczny krajobraz mazurski, jest tragiczna historia kalekiego chłopaka, jest miłość, jest zdrada czyli wszystko co powinna zawierać dobra, wciągająca historia. Zakończenie oczywiście...

Niestety nie byłam w stanie doczytać tej książki do końca. Zmęczył mnie archaiczny język, sama nie wiem jak to dokładnie określić, ale w każdym razie autorka pisze w sposób, który mógłby spodobać się kuracjuszkom sanatorium, ale nie młodszemu pokoleniu.

Piękna

Dyskusje