Asperger. Życie w dwóch światach

Okładka książki Asperger. Życie w dwóch światach
Christine Preißmann Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Asperger. Leben in zwei welten
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
2017-11-02
2017-11-02
Joanna Arentewicz
asperger autyzm emaptia emocje pomoc terapia zespół aspergera życie z zaburzeniem

więcej Więcej

Fascynująca lektura, która łączy w sobie równocześnie:
1) materiał popularyzatorski (który powinien przeczytać każdy współczesny człowiek pragnący uwolnić się od fałszywych uprzedzeń i lęków przed nieznanym),
2) przewodnik dla członków rodziny osoby z Aspergerem czyli tzw. ASa (który w sposób genialny odwzorowuje w zrozumiały dla osób neurotypowych sposób odczytywania...

Przydało by się żeby każdy przeczytał tę książkę by dowidzieć się czegoś i zrozumieć jak wygląda życie ludzi z aspergerem, a takich ludzi jest więcej niż nam się wydaje.

Życie z Aspergerowcem (synem) jest trudne, nie mam co do tego wątpliwości. Po przeczytaniu tej książki uświadomiłam sobie jednakże, że nie jest tak źle. Syn ma moje wsparcie i damy radę. Będzie dobrze, musi być dobrze...

Atutem tej książki, są wywiady z osobami, które mają zdiagnozowanego Aspergera. Ciekawa pozycja.

• 2018
  • Poradniki