Longterm. Jak inwestować na giełdzie i osiągnąć zysk

Okładka książki Longterm. Jak inwestować na giełdzie i osiągnąć zysk Albert Rokicki
Okładka książki Longterm. Jak inwestować na giełdzie i osiągnąć zysk
Albert Rokicki Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN poradniki
poradniki
Wydawnictwo Naukowe PWN
2017-01-01
2017-01-01
9788301193904
giełda akcje inwestowanie ekonomia pieniądze

Okładka książki Każdemu sprzedasz wszystko co zechcesz Stanley H. Brown, Joe Girard
Każdemu sprzed... Stanley H. Brown, J...
Okładka książki Nieustępliwy Tim Grover, Shari Wenk
Nieustępliwy Tim Grover, Shari W...
Okładka książki Jednominutowy Menedżer Równowaga życia i pracy Ken Blanchard, Marjorie Blanchard, D.W. Edington
Jednominutowy ... Ken Blanchard, Marj...

Bardzo fajna pozycja dla osoby, która jest początkująca, tak jak ja. Przyda się nie tylko w przypadku giełdy, ale również innych inwestycji. Już wiem, co ma wpływ na kurs akcji i ile jest takich czynników. Bardzo podoba mi się analiza spółek.

Garść osobistych doświadczeń autora z inwestowaniem na GPW (mniej istotne) oraz osobisty system dobierania spółek (dużo praktyczniejszy),bazujący na teorii Philipa A. Fishera.

Dobra pozycja dla osób zaczynających przygody na parkiecie. Przyjemnie się czyta, nie zamula i każdy poczatkujący inwestor nie powinien mieć problemu z jej zrozumieniem.

Stosunkowo krótka książka o inwestowaniu przy pomocy analizy fundamentalnej.

Autor sporo nawiązuje do Benjamina Grahama i Warrena Buffetta, czyli do klasyków.

Jeśli ktoś dopiero zaczyna "zabawę" z giełdą, to z książki trochę się nauczy.

Wyjadacze nie znajdą tu nic nowego, o ile wcześniej przestudiowali np. "Inteligentnego inwestora".

Stosunkowo krótka książka o inwestowaniu przy pomocy analizy fundamentalnej.

Jeśli ktoś dopiero zaczyna "zabawę" z giełdą, to z książki trochę się nauczy.

Słabo, bardzo słabo. Nie polecam.
On chyba zarabia tylko z wciskania swoich produktów, a nie na GPW.

Słabo, bardzo słabo. Nie polecam.
On chyba zarabia tylko z wciskania swoich produktów, a nie na GPW.

Szkoda czasu i pieniędzy. Dorównuje takim samym poziomem co płatne raporty tego samego autora na longterm.pl. Nie dajcie się czasami nabrać.

Książka nie odpowiada na pytanie postawione na okładce. I to oczywiste, bo żadna książka dotycząca giełdy tego nie zrobi wprost. Autor to wie, a jednak postanawia wstawić taki "clickbait" na okładce. Jeśli chodzi o samą treść - pierwszy rozdział w skrócie opisuje podstawowe strategie znanych inwestorów, dlatego osoby zaznajomione z technikami np. Warrena Buffetta mogą przeskoczyć od razu do kolejnej części. Dalej w książce opisane zostały "zasady" panujące na polskiej GPW i powiązania między indeksami warszawskimi a tymi z USA lub krajów europejskich. I to ta część mi się najbardziej podobała. Przydało się tutaj po prostu długoletnie doświadczenie na giełdzie Alberta Rokickiego. Opisuje on również na co zwraca uwagę przy ocenie spółek. Ostatnia część pokazuje historyczne zakupy akcji przez autora publikowane na jego blogu wraz z komentarzem.
Mam wrażenie, że autorowi brakuje obycia z pisaniem. Nie przypadł mi do gustu język i sposób jego wypowiedzi. Książka jest napisana dość chaotycznie i ciężko mi jest ją polecić zarówno osobom doświadczonym jak i początkującym. Powinien on zastanowić się, do której grupy jest ona kierowana i dostosować odpowiednio styl. Jeśli ktoś czytał blog longterma i wie co nieco o inwestowaniu na giełdzie, to nie będzie potrzebował tej książki. Jeśli ktoś jest całkowicie nowy w tym temacie, to są lepsze książki do nauki. Niemniej jeśli komuś wpadła ona w ręce - polecam zajrzeć do niektórych rozdziałów.

• Biznes
  • Finanse
  • Może przeczytam
  • Papierowa

Dodaj cytat z książki Longterm. Jak inwestować na giełdzie i osiągnąć zysk