Okładka książki Nieświadomy mózg. Jak to, co dzieje się za progiem świadomości, wpływa na nasze życie
Leonard Mlodinow Wydawnictwo: Prószyński i S-ka popularnonaukowa
popularnonaukowa
Subliminal: How Your Unconscious Mind Rules Your Behavior
Prószyński i S-ka
2016-08-02
2016-08-02
Julia Szajkowska
rewolucja kwantowa mózg nauka

Książka napisana przez laika dla laika. Tematy liźnięte, miejscami efekciarsko. Autor zadaje nieoryginalne pytania, sugerując odważne wkraczanie w nieznany obszar, kiedy neuronauka i psychologia już na nie odpowiedziały, wystarczyło poczytać, poszukać odpowiedzi. Wynudziłam się.

Moja pierwsza książka popularnonaukowa, która wciągnęła mnie w świat książek. Bardzo ciekawe informacje, ale jakoś tak dłużyła mi się.

Książka, która wciąga i zaskakuje. Dzięki niej człowiek dowiaduje się jak niewiele wie o sobie, o sposobie podejmowania decyzji, o preferencjach. Nieświadomość rządzi! Chętnie do niej wrócę.

Cudowna książka! Z jednej strony pokazuje, jak wiele rzeczy, zachowań czy poglądów kreuje się bez naszego wpływu, a z drugiej strony ma niesamowicie optymistyczny wydźwięk. Jest to też zdecydowanie jedna z najlepiej napisanych książek popularnonaukowych, jakie znam: stale intrygująca, napisana bardzo sprawnie i zwięźle.

"Wyzwanie, przed jakim staje mózg, a z którym nieświadomość radzi sobie wybornie, polega na tym, by ze wszystkich tych danych odsiać te, które naprawdę się liczą i są warte zachowania. Gdyby nie procedury odsiewania, zginęlibyśmy zalani niepotrzebnymi informacjami. Drzewa przesłoniłyby nam las." To sedno nieświadomości, jest naszym błogosławieństwem

Książka o bardzo ciekawej tematyce.
Czytając pochłania się strony z ciekawości, co nowego i zaskakującego człowiek może się dowiedzieć o swojej nieświadomej części mózgu.
Rewelacja.

Książka o bardzo ciekawej tematyce.
Rewelacja.

Świetna pozycja popularnonaukowa. Polecam gorąco.

Świetna pozycja popularnonaukowa. Polecam gorąco.

Bardzo fajna książka. Bardzo dobrze przemyślana kolejność przekazywanej wiedzy. Czytałem tą książkę, jak niezły thiller. Bardzo fajna pozycja popularnonaukowa. Polecam.
Amatorzy nauki - nie zawiedziecie się :)

Amatorzy nauki - nie zawiedziecie się :)

Kapitalna książka popularnonaukowa. Napisana bardzo przyjemnym językiem, obrazowana prostymi przykładami. Można się dowiedzieć mnóstwo ciekawych rzeczy. Brak naukowej paplaniny niezrozumiałej dla czytelnika niewprowadzonego w temat.

Bardzo interesująca pozycja. Napisana jest lekko i z humorem. Jak każda dobra książka popularnonaukowa przemyca dużo ciekawych informacji a jednocześnie czyta się gładko i przyjemnie. Kilka już książek o tej tematyce przeczytałam i zastanawiałam się, na ile przytoczone ciekawostki, badania, eksperymenty będą się powtarzać, ale na szczęście ten problem prawie nie istniał. Ludzki mózg jest skarbnicą niekończących się ciekawostek ;)

Ciekawostki historyczne

XIX wiek | 2022-05-17
Belgijska Wyprawa Antarktyczna
W sierpniu 1897 roku Adrien de Gerlache i Roald Amundsen na pokładzie statku Belgica ruszyli na kraniec Ziemi – pokryty lodem...
Julian Sancton
Czytaj więcej
Co zabijało na południu Francji w XVIII wieku?
Paweł Czarnecki
Średniowiecze | 2022-05-16
Jan Hus. Heretyk i bohater
6 lipca 1415 roku w czasie soboru w Konstancji spalono na stosie Jana Husa. Jego śmierć pchnęła Czechów do wzniecenia rewolucji...
Michał Procner
XIX wiek | 2022-05-15
Historia wozu Drzymały
Za sprawą cyrkowego wozu Michał Drzymała zapisał się w historii jako symbol narodowego sprytu i uporu. Kim był? I o co właściwie...
Gabriela Bortacka
Nowożytność | 2022-05-14
Czemu Aztekowie zjadali wrogów?
Aztekowie składali ofiary z ludzi na naprawdę ogromną skalę. Co roku ku czci bóstw zabijali tysiące swoich wrogów. Ale dlaczego ich...
Michał Piorun
Historia najnowsza | 2022-05-13
Czym są trupie farmy?
W tych miejscach rozkładające się ciała leżą na ziemi pod okiem uczonych kryminalistyków. Oto najbardziej makabryczne placówki...
Michał Procner
Czytaj więcej
W roku 1974 na Sardynii miejscowi rolnicy przypadkowo odkryli coś, co później zostało nazwane stanowiskiem Mont’e Prama.
Herbert Gnaś
Druga wojna światowa | 2022-05-12
Śmierć Ottona Wächtera
Otto Wächter był zastępcą Hansa Franka, gubernatorem dystryktu krakowskiego i Galicji. Ścigano go za zbrodnie na 100 tys. Polaków,...
Philippe Sands
Czytaj więcej
9 maja 1960 roku Food and Drug Administration (FDA) zatwierdziła pierwszą na świecie, komercyjnie produkowaną pigułkę...
Paweł Czarnecki