Nieświadomy mózg. Jak to, co dzieje się za progiem świadomości, wpływa na nasze życie

Leonard Mlodinow Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Na ścieżkach nauki popularnonaukowa
Subliminal: How Your Unconscious Mind Rules Your Behavior
2016-08-02
Julia Szajkowska
Na ścieżkach nauki
rewolucja kwantowa mózg nauka

Bardzo fajna książka. Bardzo dobrze przemyślana kolejność przekazywanej wiedzy. Czytałem tą książkę, jak niezły thiller. Bardzo fajna pozycja popularnonaukowa. Polecam.
Amatorzy nauki - nie zawiedziecie się :)

Kapitalna książka popularnonaukowa. Napisana bardzo przyjemnym językiem, obrazowana prostymi przykładami. Można się dowiedzieć mnóstwo ciekawych rzeczy. Brak naukowej paplaniny niezrozumiałej dla czytelnika niewprowadzonego w temat.

Bardzo interesująca pozycja. Napisana jest lekko i z humorem. Jak każda dobra książka popularnonaukowa przemyca dużo ciekawych informacji a jednocześnie czyta się gładko i przyjemnie. Kilka już książek o tej tematyce przeczytałam i zastanawiałam się, na ile przytoczone ciekawostki, badania, eksperymenty będą się powtarzać, ale na szczęście ten problem prawie nie istniał....

Jak na książkę kupioną w ciemno, miłe rozczarowanie. Nie spodziewałem się żadnego wow, bo jak zorientowałem się w pierwszym rozdziale, nieświadomość nie jest w kręgu moich zainteresowań. Spodziewałem się popularno-naukowej sieczki, jakiej wiele na rynku. Książka bardziej naukowa niż popularna, lecz daleka od akademickich podręczników. Drażnią opisy eksperymentów. Plus za...

Na półkach: , , , , , ,

Jedna z najlepszych pozycji, jakie przeczytałem w ostatnich latach. Ale nie dziwota - w końcu to Leonard Młodinow, którego znam już z "Matematyki Niepewności", "Krótkiej historii rozumu" i dwóch książek pisanych ze Stephenem Hawkingiem. Po "Nieświadomy Mózg" sięgałem mając spore oczekiwania co do zawartości i wiedziałem, że się nie zawiodę. Nie zawiodłem się.

Książka...

Kwestia nieświadomości, czy też podświadomości najczęściej kojarzona jest z badaniami z dziedziny psychologi. Wraz jednak z coraz większym rozwojem technologii pozwalającej na badanie na żywo aktywności neuronalnej mózgu, możemy obserwować zaobserwować pracę mózgu, która pozostaje poniżej naszego progu świadomości. Pewne procesy, które często wpływają na naszą ocenę np....

Uwielbiam takie książki. Spora dawka naukowej wiedzy podana w bardzo przystępny sposób, bez zbędnego szarżowania niezrozumiałymi terminami. Autor dokładnie wie jak pisać, żeby zainteresować czytelnika. Polecam!

Tak właśnie powinno się pisać! Całkiem zgrabna opowieść o nas samych.Książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością, polecam.

Świetna książka, pełna ciekawych faktów na temat działania nieświadomości. Książka o tym, jak duży wpływ nieświadomość ma na nasze życie, nasze decyzje, których nie jesteśmy nawet świadomi. Zadziwiająca i mądra, aczkolwiek również prosta w odbiór. Polecam zainteresowanym funkcjonowaniem ludzkiego mózgu.

Całkiem niezła książka o psychologii, pióra znanego fizyka trafnie poruszająca problematykę wpływu tej części mózgu odpowiedzialnej za działanie nieświadome i jej wpływ m.in. na nasze świadome myślenie, podejmowane decyzje czy myślenie stereotypowe. Oraz jak ta część nieświadoma mogła pomóc nam przetrwać w czasach prehistorycznych.
Byłem nastawiony na twardą wiedzę...

• Popularnonaukowe
  • Chcę w prezencie