Pierwsza encyklopedia. Konie i kucyki

Okładka książki Pierwsza encyklopedia. Konie i kucyki praca zbiorowa
Okładka książki Pierwsza encyklopedia. Konie i kucyki
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wilga Seria: Pierwsza Encyklopedia popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Pierwsza Encyklopedia
Wilga
2016-04-27
2016-04-27
koń konie

Dla miłośników koni. Łatwa w czytaniu z obrazkami. Polecam

Dla miłośników koni. Łatwa w czytaniu z obrazkami. Polecam

Moje maluchy kochają zwierzęta jak pewnie większość dzieci, są ciekawe ich życia i przyzwyczajeń dlatego skusiłam się właśnie na ten tytuł. Za sprawą lektury dzieci dowiedzą się podstawowych wiadomości odnośnie koni poznając przy tym ich budowę, odmiany, umaszczenie i potrzeby. Dalej przeczytają o rasach koni, o tym największym jak i najmniejszym z koni, znajdą tu też wiadomości o kucykach, koniach wierzchowych, pociągowych, dzikich a także ich bliższych i dalszych krewnych. Następnie będą miały okazję odwiedzić wspaniałą stadninę koni gdzie zobaczą jak należy odpowiednio się nimi zajmować oraz wzbogacą swoją wiedzę na temat jazdy konnej. Na końcu zaś na młodego czytelnika czeka kilka ciekawostek, które warto zapamiętać oraz pomocny indeks pomagający w odnalezieniu na kartach książki potrzebnych informacji.

Konie od dawnych lat były obecne w życiu człowieka pomagając mu w pracach na roli czy służąc jako środek transportu. Dziś ich rola jest co prawda nieco inna ale jak by nie było są to wyjątkowo piękne i wspaniałe zwierzęta. Sięgając po książkę maluchy będą mogły oswoić się ze słownictwem jakie powiązane jest z tymi właśnie zwierzętami i dowiedzieć się bardzo praktycznych wskazówek związanych z ich hodowlą.

Mimo, że każda z kolejnych stron prezentowanej książki nie zawiera zbyt dużo tekstu, gdy przeczytamy je w całości uzbieramy naprawdę sporo ciekawych wiadomości, które zainteresują nie tylko najmłodszych. Prawda jest bowiem taka, że ta na pierwszy rzut oka niepozornie prezentująca się publikacja, kryje w sobie naprawdę masę cennych wiadomości. Tekst jest jednak zrozumiały nawet dla kilkuletnich maluchów a forma i układ ułatwiają jego przyswojenie i zapamiętanie. Jeśli chodzi natomiast o ilustracje, czyli podstawowy element książeczki, to z całą pewnością stwierdzam, ze są one ciekawe, kolorowe, przejrzyste i zrozumiałe, jednym słowem fantastyczne. Widząc natomiast jakie zainteresowanie encyklopedia wzbudziła w moich dzieciach na pewno z czystym sercem mogę polecić ją innym ciekawym świata maluchom.

• Książki dla dzieci/młodzieżowe
  • Władek