Prymas Wyszyński nieznany

Marek Zając Wydawnictwo: Wydawnictwo M biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo M
biografia, autobiografia, pamiętnik
2016-05-10

Mimo, że dość dobrze znam postać Prymasa Wyszyńskiego, to w książce tej znalazłam kilka ciekawostek, z którymi spotkałam się po raz pierwszy. Polecam!

Bardzo zgrabnie, lekko opisane życie pomnikowej w Polsce postaci Prymasa Tysiąclecia. Okazuje się, że Wyszyński był także człowiekiem o dużym poczuciu humoru, spontanicznie reagującym na życiowe sytuacje (kto by pomyślał, że jako młody ksiądz sam odebrał poród?).
W książce zamieszczono też archiwalne zdjęcia, dalekie od prymasowskiej monumentalności.
Dobra, dziennikarska...

• (około)Religijne