Rozłączy ich śmierć

Okładka książki Rozłączy ich śmierć J.D. Robb
Okładka książki Rozłączy ich śmierć
J.D. Robb Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 18) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 18)
Divided in Death
Prószyński i S-ka
2006-11-07
2006-11-07
Tomasz Wilusz
wirus terroryści śmierć zbrodnia

Kryminał w wersji soft z elementami sci-fi. Czyta się zaskakująco dobrze za sprawą dobrej zagadki i nietuzinkowych bohaterów

Książka napisana przez Nore Robers z czasów kiedy parafowała swoje powieści pseudonimem J.D Robb.
Kryminał z domieszką fantazy. Niestety mnie nie zauroczyła. Autorka użyła swojej wyobraźni i połączyła dwa gatunki literackie. Z ocen innych czytelników wiem, że może się to podobać dlatego nie przekreślam takiego pomysłu, ja jednak cenię pisarkę za romanse i myślę,że w nich jest zachwycająca.

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Całkiem niezła.

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

Wypożyczyłam " Rozłączy ich śmierć" nie mając pojęcia, że jest to seria kryminałów napisanych przez Norę Roberts. Jak na początek to już jest niezła wtopa, ale mimo nie znając poprzednich części mogę powiedzieć, że to świetny kryminał. Wielka wyobraźnia autorki daje nam możliwość podróży do roku 2059, gdzie możemy mieć styczność z najnowszymi wynalazkami. Super oprogramowania, bronie i andoidy. Jednak mimo podróży do przyszłości dalej mamy styczność z brutalnością i morderstwami. Nie będę zdradzać co dzieje się w książce mam nadzieję, że wystarczy to co napisałam aby zachęcić przypadkowego czytelnika do sięgnięcia po tę pozycję.

Wciągnęła mnie ta część, pełna wzruszeń, irytacji i oczywiście stalowej woli Eve. Bohaterka serii 'In Death' jest postacią inspirującą i pełną siły, energii. Niesamowicie przedstawiona.
Fabuła wciągająca, przestępstwa wewnętrzne, Kod Czerwony, zaawansowane morderstwa. Nora Roberts naprawdę potrafi wciągnąć.

Mieszane mam uczucia co do tej książki. Momentami porywając, ale za chwilę ciągnąca się jak krówka mordoklejka. Zła nie jest, ale rewelacyjna też nie. Czy sięgnę po kolejne przygody Eve Dallas i spółki. Zobaczymy...

Reva Eving, była agentka Secret Service, pracująca w firmie Roarke Enterprise zostaje znaleziona pewnego dnia przy zwłokach męża i przyjaciółki. Zamordowana parę od dawna łączył romans. O zabójstwo podejrzewana jest Reva, zazdrosna żona zabija kochanków...ale porucznik Eve Dallas prowadząca śledztwo w sprawie ma inne zdanie. Stara się sumiennie prowadzić dochodzenie i pomóc przyjaciółce wyjść z opresji. Niestety, odpowiedzialni za zbrodnię starają się powstrzymać Eve uciekając się do szantażu. Jak sobie poradzi błyskotliwa pani porucznik, tymbardziej, że zagrozona jest firma jej ukochanego męża? Czy się podda, czy ulegnie szantazowi??? Żeby się dowiedzieć, trzeba przeczytać powieść. O ile nie przepadam za cyklami to ten o Eve Dallas czytam z wielką przyjemnością, tak jak powieści A. Christie z panną Jane Marple...Polecam.

Super kryminał :) Uwielbiam książki o Eve Dallas i jej mężu Roarke'u :)

Super kryminał :) Uwielbiam książki o Eve Dallas i jej mężu Roarke'u :)

Książka godna polecenia, bardzo lubię tego typu kryminałki

Książka godna polecenia, bardzo lubię tego typu kryminałki