Wojny Celtów i Germanów z Rzymem

Bellona
2015-08-27
2015-08-27
Rzym Celtowie Germanie

Nie do końca mogę się zgodzić z przedmówcą.

Faktem jest to, że odniesienia do źródeł nie są liczne, ale należy mieć na uwadze okres historii, którego książka dotyczy oraz miejsce jej akcji - obszary, gdzie ciężko było o obecność historyka czy kronikarza.

Przechodząc do mojej prywatnej opinii - książka jest nierówna, momentami czyta się ją dobrze (zwłaszcza opisy walk), a momentami zanudza.

Całość oceniam jako całkiem przyzwoitą.

Książka podzielona na kilka rozdziałów poświęconych m.in. Brennusowi, bitwie pod Telamonem, oblężeniu Numancji, oblężeniu Gergowii i Alezji, klęsce Rzymu w Lesie Teutoburskim i Boudice.

Nie do końca mogę się zgodzić z przedmówcą.

Na półkach: , , , ,

Tylko przejrzałem i przeczytałem recenzję znawcy; książka napisana bardzo pobieżnie, bez weryfikacji faktów, oparta na wyrywkowych źródłach... Na ten temat bodaj wszystko, poza może Gazdą, jest po prostu lepsze...

niewątpliwie nierówna niemniej próbująca podejść do tematu przekrojowo pozycja. Miewa trochę ciekawostek i bywa interesująca. Dla przeciętnego czytelnika może być rozczarowująca.

Dodaj cytat z książki Wojny Celtów i Germanów z Rzymem

Ciekawostki historyczne