Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji

Okładka książki Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji Andrzej Stefańczyk
Okładka książki Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji
Andrzej Stefańczyk Wydawnictwo: Złote Myśli nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Złote Myśli
2005-12-09
2005-12-09
Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji manipulacja złote myśli psycholog rozwój osobisty perswazja andrzej stefańczyk

Sporo lania wody

Sporo lania wody

Uważam, że to bardzo dobra książka dla kogoś kto niedawno zaczął interesować się wywieraniem wpływu i chciałby zgłębić ten temat raczej ogólnie niż szczegółowo.
Opisano tutaj wiele mechanizmów, technik wywierania wpływu, ale niestety w części przypadków trochę spłycono temat i opisano to lakoniczne (np. część poświęconą 5 regułom wywierania wpływu, podczas gdy na ich temat powstawały kilkusetstronicowe książki).
Właśnie dlatego uważam, że tak napisana książka jest doskonałym wstępem do tematyki wywierania wpływu, po nie można szukać dalej i poznawać bardzie dogłębnie kolejne obszary, do których tutaj dokonano tylko wprowadzenia.

Niemniej jednak bardzo wartościowa pozycja i przyjemnie mi się ją czytało.

Czysto teoretyczna pozycja dla tych, którzy zajmują kierownicze stanowiska pracy, lub dla zwyczajnych laików, zainteresowanych psychologicznymi tematami.

Książka bardziej teoretyczna niż praktyczna. Wyjaśnia pewne definicje i zagadnienia. Brakuje w niej konkretnych przykładów do zastosowaniu w życiu codziennym.

• Psychologia
  • Audiobooki
  • Psychologia
  • Chcę kupić/Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji