20 najważniejszych lekcji życiowych prawd

Okładka książki 20 najważniejszych lekcji życiowych prawd Hal Urban
Okładka książki 20 najważniejszych lekcji życiowych prawd
Hal Urban Wydawnictwo: Studio Emka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Life's greatest lessons
Studio Emka
2009-11-20
2009-11-20
Dorota Piotrowska
Psychologia moralność sukces

Fajna, luźna książka, która poszerza pogląd na pewne sprawy. Szybko się czyta :-)…

Mój pierwszy poradnik i to strzał w dziesiątkę. Żałuje, że nie przeczytałam tego jak byłam nastolatką, z drugiej strony ciekawe czy by tak do mnie trafiła. Książka pomogła i nadal pomaga/przypomina o tym jak ważna jest moja postawa w danej sytuacji. Miałam wielki problem przez pare miesięcy, w sumie każdy mówił mi, że trzeba zmienić postawę ale dopiero po przeczytaniu tej książki wbiło mi się do głowy, co robię źle. Polecam!

Lubię poradniki z zakresu rozwoju osobistego. Jest coś w nich uzależniającego. Książka Urbana nie ukazuje łatwej drogi po sukces. Poprzez przedstawienie uniwersalnych prawd dot. życia Autor wskazuje, że osiągnięcie pełni w życiu jest jak najbardziej możliwe. Droga ku pełni często jest najeżona trudnościami, gdyż życie jest ciężkie, i raczej nie ma co liczyć na to, że będzie inaczej. Niemniej dzięki m.in. odpowiedniemu nastawieniu, uczuciowości i ciężkiej pracy jesteśmy w stanie ją osiągnąć.
Nie była to książka odkrywcza. Wcześniej spotkałam się z tymi zasadami w innych poradnikach. Jednak uważam, że naszemu umysłowi trzeba stale przypominać o tym, co jest w życiu ważne. Polecam.

Nie rozumiem dlaczego mało się o niej słyszy, bo to nawet dobra książka dla wszystkich. Kieruje się dobrem, zarówno jak i sukcesami w życiu. Jesteśmy na świecie nie bez powodu, mamy jakiś cel istnienia. Oczywiście nie jest to książka związana z duchowością, ale owszem są w nim przytoczone fragmenty. Ponoć zawsze jest na pierwszym miejscu duchowość, a później dopiero rozwój osobisty. Zgodzę się z tym, ważne jest w życiu dobro człowieka a nie bycie egoistycznym wobec świata itp. Bo nawet jeśli będziemy obrzydliwie bogaci to i tak co z tego mamy? Pieniądze i tak znikną, ale takie relacje z ludźmi są najważniejsze, jeszcze przy tym miłość wzmocniona i to jest takie najpiękniejsze. Tego na samym początku powinniśmy się nauczyć, nawet w szkole. pomagania się nawzajem a nie nienawiść czy przemoc, a wiąże się z tym właśnie też duchowość. Teraz dam tutaj parę fragmentów, które uważam za istotne:
-,,Powinniśmy się nauczyć, szczególnie gdy jesteśmy młodzi, że porażka nie jest żadnym powodem do wstydu''
-,,Jeśli nie możesz popełnić błędu, nie możesz zrobić niczego''
-,,Gdy Edison szukał sposobów na podtrzymanie światła w żarówce, wypróbował ponad 10 tysięcy różnych kombinacji materiałów -wszystkie zawiodły. Zapytany, co sprawia, że po tylu porażkach próbuje dalej, odparł, że dla niego nie są to porażki. Powiedział, że z powodzeniem udało mu się znaleźć ponad 10 tysięcy sposobów, które nie działają, i że każda kolejna próba przybliża go do tego sposobu, który zadziała.''
-,, poszukiwanie Boga nie jest ucieczką, lecz spełnieniem - jedynym sposobem, w jaki można dotrzeć do prawdziwego zrozumienia życia''

Warto przeczytać

Warto przeczytać

Lekcje, które zmieniają życie…
Co odróżnia ludzi sukcesu od tych, którzy tkwią w marazmie, którzy wciąż narzekają na codzienność, którym nic nie udało się osiągnąć? Czy jest to stan posiadania – to na pewno, ale tak naprawdę jest on tylko wynikową odpowiedniego nastawienia do życia, do wyzwań, podejmowanych decyzji oraz wartości, którymi się kierujemy. Czy zatem można się tego wszystkiego nauczyć? Czy można zmienić swoje życie upodabniając go do życia, które chcielibyśmy prowadzić? Z pewnością nie jest to łatwe, ale warto poznać mechanizmy, na których opierają się te osoby, które stanowią dla nas niedościgniony dotąd wzór.
Ta zmiana może dokonać się w nas dzięki odpowiedniej lekturze, której powinna towarzyszyć refleksja i otwartość. Warto zatem sięgnąć po książkę „20 najważniejszych lekcji i życiowych prawd”, opublikowaną nakładem Wydawnictwa Studio Emka, która otwiera nasze oczy na świat i na to, co różni nas od wielkich postaci, osiągających sukcesy, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Autor, Hal Urban, doktor pedagogiki i psychologii, którego pasją jest nauczanie, przez wiele lat był wykładowcą akademickim. Reakcja zwrotna po wykładach zainspirowała go do napisania książki, dzięki której możemy dokonać zmian w naszym życiu, która nie tylko pokazuje nam problem, ale i dostarcza jego rozwiązania. Tylko od nas zależy, czy skorzystamy z tej inspiracji, tej pomocy, tylko od nas zależy, jak dalej potoczy się nasze życie.
Książka jest lektura idealną nie tylko dla tych wszystkich zagubionych osób, które nie potrafią odnaleźć swojej życiowej drogi. To również lektura dla tych, którzy nią kroczą, potrzebuje jedynie odrobiny motywacji, wsparcia czy wskazówki. To wreszcie lektura dla wszystkich trenerów, psychologów, coachów, którzy w książce znajdą wiele przykładów, być może przydatnych w codziennej pracy zawodowej.
Dwadzieścia niezwykle istotnych lekcji, to dwadzieścia rozdziałów książki, a każdy z nich znacząco wzbogaca nasze życie. Wraz z autorem poszukamy odpowiedzi na pytanie, czym jest sukces i czy są nim pieniądze, przekonamy się także, że życie nie zawsze układa się w taki sposób, jak byśmy chcieli i zasada ta nie dotyczy tylko naszej osoby. „Zamiast tego, co byśmy chcieli, otrzymujemy solidną porcję rzeczywistości. A rzeczywistość to wspaniały nauczyciel” – pisze autor dowodząc, że zamiast walcząc z faktem, że codzienność niesie ze sobą trudności, warto zaakceptować to i rozwiązywać ewentualne problemy, a nie tylko narzekać. Hal Urban podkreśla też, jak ważne jest szukanie równowagi, dobry humor i zabawa, podkreśla również znaczenie dokonywania wyborów i podejmowania decyzji. To, że ten wybór mamy, jest kluczem do lepszego życia. Punktem wyjścia do zmiany jest natomiast uświadomienie sobie swoich wyborów i dokonywanie tych właściwych.
Czytamy również o znaczeniu postawy i odpowiedniego podejścia do życia – autor proponuje nam tu trzy doskonałe sposoby na funkcjonowanie: otwarty umysł, myślenie za siebie oraz myślenie konstruktywne. Urban pisze również o nawykach i ich znaczeniu, a także o zmianie (bowiem – podobnie jak postawę – nawyki można zmienić). Autor podkreśla ponadto rolę wdzięczności, zachęca do budowania swojego życia na fundamencie szacunku oraz uczciwości. To tylko kilka z tematów / lekcji poruszanych w książce, której lektura daje do myślenia, skłania do refleksji, weryfikacji sposobu postępowania oraz … do zmiany. To, jak potoczy się nasze życie, zależy bowiem od nas, dlatego też warto zapoznać się z tymi wartościowymi lekcjami, których tematy zostały niezwykle obrazowo przedstawiony i poparte dowodami, a następnie ruszyć do przodu pracując nad sobą każdego dnia!

Lekcje, które zmieniają życie…

#201 - 20 Najważniejszych lekcji życiowych prawd - Hal Urban - Wydawnictwo Studio EMKA

#62/52/2019

Nowy tydzień zaczynam od recenzji książki, która daje dużą dawkę inspiracji i motywacji. Będąc od roku w #klub555, coraz częściej sięgam właśnie po takie książki.

Oprócz wielu historii przytoczonych przez autora, książka zawiera liczne cytaty, które pokazują jak lepiej żyć.

Książka ma 208 stron i jest podzielona na 20 rozdziałów - 20 lekcji, jakie autor pragnie przekazać swoim synom.

Najmocniej trafiło do mnie jedno przesłanie:
"Ze wszystkich darów, jakimi natura obdarzyła ludzkość, serdeczny śmiech zajmuje miejsce w ścisłej czołówce." - Norman Cousins.

Książka jest napisana prostym i przystępnym językiem tak by była zrozumiana przez każdego odbiorcę.

Warto sięgnąć po nią, gdyż wyjaśnia wiele życiowych zawiłości.s

A na zakończenie jeszcze jeden piękny cytat:
"Zawsze mamy dość czasu, jeśli tylko właściwie go wykorzystujemy." - Goethe

Dziękuję Wydawnictwo Studio EMKA za tą bardzo wartościową książkę. <3

#62/52/2019

Kolejna książka, do której warto wracać.
Autor przedstawia w niej 20 najważniejszych prawd/wartości w życiu. Prostym i przystępnym językiem zapoznaje nas ze swoimi poglądami.
Jego spostrzeżenia są poparte głównie osobistymi doświadczeniami, co babardziej uwiarygadnia odbiór jego spojrzenia na poruszane kwestie.

Autor próbując dogłębniej uzmysłowić nam daną prawdę życiową nieraz przytacza wartościowe cytaty tzw. znanych wielkich tego świata.
Dla przykładu podkreślenia jak ważna jest prostota, autor powołuje się na słowa samego Einsteina.
Podobno jednym z kluczowych elementów jego życia była prostota, fantazja i zabawa. Jak sam twierdził:

"wszystko powinno być robione możliwie jak najprościej."

Tłumaczył nawet swoim studentom, że prawa fizyki w ogóle by go nie interesowały, gdyby nie dało się ująć ich w prosty sposób.

W pozycji tej znajdziemy też kilka ciekawych ćwiczeń, które niewątpliwie dają do myślenia. Mają one na celu głębsze zastanowienie się nad pewnymi aspektami życia codziennego, których często nie dostrzegamy, bo wydają się takie oczywiste.

Książka Hal'a Urban'a skrywa jeszcze wiele innych ciekawostek, będących dowodem na potwierdzenie niebanalnej roli ów 20 najważniejszych prawideł, od których tak wiele zależy w życiu każdego z nas.

Zgodnie z sugestią autora jest to odpowiedni pomysł na prezent dla osoby, która jest dla nas wyjątkowa.
Ja jednak radzę nie czekać na zrządzenie losu i samemu zadbać o swój rozwój, ponieważ ta książka ma zdolność zostawiania po sobie śladu gdzieś głębiej, gdzie mogą dotrzeć i osiąść na dłużej tylko najważniejsze przesłania.

Kolejna książka, do której warto wracać.

Autor próbując dogłębniej uzmysłowić nam daną prawdę życiową...

• Rozwój osobisty
  • Przeczytałem e-book