Pomarańczowa Alternatywa – happeningiem w komunizm

sztuka
Międzynarodowe Centrum Kultury
2011-01-01
2011-01-01
pomarańczowa alternatywa krasnoludki antropologia happening komunizm sytuacjonizm informel

Na uwagę zasługuje na pewno wydanie - nietypowy format, wyjątkowa szata graficzna (operowanie pomarańczowymi ozdobnikami, wszyte "ulotki" ze zdjęciami i cytatami wydrukowanymi na błyszczącym papierze). Sam zbiór natomiast trochę nierówny, jak to z opracowaniami zbiorowymi bywa. Jednak wolę kompleksowe podejście do tematu niż "dziubanie" go tu i ówdzie. Najbardziej podobał mi się wstęp, napisany przez Michała Ogórka - chętnie przeczytałabym coś jeszcze, co wyszło spod jego pióra.

Dodaj cytat z książki Pomarańczowa Alternatywa – happeningiem w komunizm