Psychiatra w piekle

2012-01-01
2012-01-01
978-83-7864-048-6
Barbara Wójtowicz

Jedna z najlepszych książek w temacie opętań, dręczeń demonicznych jaką miałam okazję przeczytać!
Jedyny minus, to słabo zredagowane świadectwa poszczególnych osób - czasem napisane dość chaotycznie i potencjalne błędy w tłumaczeniu, przez które trudno czasem uchwycić sens niektórych opisów.

Po pierwsze dr. Morabito jest psychiatrą, a nie księdzem, a świadectwa zebrane przez niego pochodzą od jego pacjentów, co powinno zwiększać ich wiarygodność w oczach niedowiarków.
Dla mnie najważniejszy był punkt widzenia osób opętanych i zniewolonych, którzy opisywali jak doszło do zniewolenia i jak wyglądała ta walka "od środka".
Zwłaszcza cenne jest świadectwo na samym końcu (ok 100 stron). Jak dla mnie ta kobieta mogłaby napisać osobną książkę, albo nawet całą serię. Nikt mi nie wmówi po tym wszystkim, że joga to ćwiczenia, a medytacja, to forma relaksu. Kobieta opisuje, jak dokładnie działa ta energia i jak łatwo przejść od pozornie "niewinnych" drobnych rytuałów do bluźnierczych praktyk, którym bliżej już do czarnej magii.

Książka pokazuje też, że na świecie istnieją czarownicy i że te wszystkie "kosmiczne energie" wcale nie pochodzą z jakiegoś tam kosmosu.

Niezwykle studium przypadku. Polecam tym, których interesuje tematyka. Niedowiarków i tak nie przekona, o czym świadczą niektóre komentarze w tym serwisie...

Autor posługując się autorytetem naukowym potwierdza skuteczność egzorcyzmów. Jego życiorys podany na okładce jest imponujący. Simone Morabito, został przedstawiony jako profesor, wybitny lekarz nominowany do Nagrody Nobla, który zbadał setki przypadków opętań.

W podobnym tonie wypowiadają się o nim inne katolickie źródła. Np. dwumiesięcznik „Miłujcie się!” opublikował co najmniej dwa artykuły, w których zachwala Morabito słowami: „znany i ceniony naukowiec z przeszło trzydziestoletnią praktyką profesorskiej pracy na uniwersytecie”, „profesor Simone Morabito należy do najwybitniejszych włoskich psychiatrów”. Autorem obu tekstów jest ks. Mieczysław Piotrowski TChr, redaktor naczelny tego czasopisma.

Morabito prowadził wykłady specjalnie dla egzorcystów, również Polaków. Ks. Aleksander Posacki SJ, znaczący autorytet w środowisku polskich egzorcystów, pisze w książce o tym, że uczestniczył w takich wykładach i zachwala „profesora”.

W rzeczywistości nie jest znana żadna praca naukowa Simona Morabito. Wiadomo natomiast, że w 1997 r. został skazany na 4 lata więzienia oraz pozbawiony prawa wykonywania zawodu psychiatry za uwięzienie swojej pacjentki Cristiny Monti. Podawał jej silne środki psychotropowe, a kobieta przy próbie ucieczki złamała nogę. Proces sądowy opisywano w Corriere della Sera. Ponadto Morabito chwali się certyfikatami, które są scamem . Jedynym warunkiem ich otrzymania jest płatność.

Włoski profesor psychiatrii opisał swoją praktykę ze zjawiskami trudno wytłumaczalnymi w sposób naukowy (otóż ten lekarz nie wierzył w istnienie szatana i opętania),a doświadczanymi od wieków przez egzorcystów Kościoła katolickiego. Poszukiwania odpowiedzi na niezrozumiałe stany chorobowe pacjentów zmieniły jego życie i jego podejście do problemów psychicznych z jakimi zgłaszali się do niego ludzie. Jedna z opętanych osób poddanych egzorcyzmom powiedziała, że "Sama odczuwam jak diabeł "wścieka się", gdy zawierzamy się Maryi jak Boże stworzenia. A jeszcze bardziej kiedy podkreślamy, że Zbawiciel jest BŁOGOSŁAWIONYM OWOCEM JEJ ŻYWOTA". We współczesnym świecie człowieka otoczyło mnóstwo zagrożeń demonicznych, w tym "wiele programów telewizyjnych jest niebezpiecznych, gdyż zawiera zaszyfrowane treści", a ludzkość do tej pory nie zdała sobie z tego sprawy.

Być może to moja przywara. Być może tracę w ten sposób cenny czas. Być może… nie, na pewno jestem uparty, jak osioł i jeżeli już zacznę czytać jakąś lekturę, chcę ją skończyć, aby móc się w pełni świadomie ją ocenić.

Psychiatra W Piekle to literatura poświęcona egzorcyzmom. Wydawałoby się więc, że jest owiana mrokiem, że jest straszna. Tymczasem strasznie… mi się ją czytało i nie mogłem się z nią uporać niemal przez rok. Może w tym czasie to była moja własna walka z demonami? Choć na dobrą sprawę, chyba nie powinienem żartować z takich rzeczy.

Książka ta przedstawia przypadki egzorcysty, który wcześniej był także lekarzem medycyny konwencjonalnej. Czy Wy też odczuwacie pewien dysonans na linii lekarz-egzorcysta? Nie jest tak, że nie wierzę w opętanie i egzorcyzmy, ale ostatnio cierpię na kryzys zaufania do lekarzy i księży. Odczucia osób opętanych, które same pisały o swoich przeżycia – zapowiada się ciekawie, a… kończy nudą. Najbardziej zaabsorbowała mnie 19ta, przedostatnia historia, o czarowniku okultyście, która finalnie niestety także mnie zanudziła.

Specjalnie dla Was wyłuskałem jednak kilka ciekawostek z tej książki. 3.02.90 r Coriere Della Sera pisała o tym, że w Anglii wycofano tablice rejestracyjne z liczbą 666, ze względu na dużą liczbę wypadków takich aut. Ponadto dowiedziałem się, że „samobójcza muzyka rockowa” oraz seks bez miłości przyciągają opętanie. Obawiam się, że zostałem lata temu zostałem hotelem dla demonów.

Wierzę w Boga, ale czułem się tu indoktrynowany. Natomiast gdybym był niewierzący, po przeczytaniu tej książki zdecydowanie nie dałbym się nakłonić do nawrócenia. Mam wrażenie, że ta książka w ogóle została kiepsko skonstruowana nawet z technicznego punktu widzenia. Niestety nie polecam.

Książka traktuje o rzeczywistości prawdziwej choć takiej, której świat nie chce dostrzec

Dla 'fanów' opętań i dręczeń jak najbardziej :-)
Ogólnie jest to książka religijna.
Nie polecam ateistom. Ateisty ta książka do niczego nie przekona i mogę im tylko powiedzieć od siebie, że sceptykiem się jest dopóki się czegoś nie doświadczy.

Dla 'fanów' opętań i dręczeń jak najbardziej :-)
Ogólnie jest to książka religijna.

"Największym osiągnięciem szatana jest to, że wmówił człowiekowi, że go nie ma" Papież Paweł VI

Zawarte w książce relacje osób opętanych przez szatana rzeczywiście mogą wyglądać niewiarygodnie. Przytoczę jednak kolejny cytat... "Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło." W. Szekspir. Opętanie to nie zjawisko, które nie zdarza się w naszym otoczeniu, warto przeczytać niedawno wydaną książkę Patrycji Hurlak "Nawrócona wiedźma" - ludzie nękani przez szatana są także wśród nas, lecz często wcale o tym nie wiemy.

Jedno ze świadectw z książki S. Morabito zmroziło mi krew w żyłach, można by na jego podstawie niezły horror nakręcić... chłopiec nękany przez tajemnicze telefony... po odebraniu nikt się nie odzywa, słychać tylko sapanie i jakieś pojedyncze wyrazy... w końcu rodzice odłączają telefon z gniazdka i zabierają, a chłopiec nadal słyszy te telefony, tym razem dźwięki dochodzą do niego wprost z gniazdka telefonicznego i nie pozwalają normalnie żyć...

Książkę polecam, gdyż daje ona do myślenia i skłania do rozważenia swojego życia:)

Dno calkowite. Stek bzur jakiegos fanatyka....... do tego napisane w ciezki sposob, nie do przebrniecia jak dla mnie. Zrezygnowalam po 1/3 ksiazki. Nie polecam, zmarnowany czas....

Niebezpieczny oszołom i kompletny idiota!
Czasem gada takie bzdury, że nawet można byłoby się uśmiać (np. przestrzega rodziców przed puszczaniem dzieci na d y s k o t e k i bo mogą one tam usłyszeć takie utwory jak "Highway to hell" albo "Don't fear the reaper"),jednak ja czułam głównie przerażenie że ktoś naprawdę może uznać tego kretyna za autorytet.
Aż strach iść do psychiatry czy posyłać do niego kogoś bliskiego. Jeszcze się trafi na kogoś takiego jak autor tej książki i zamiast człowiekowi pomóc będzie mu wmawiał opętanie.

Niebezpieczny oszołom i kompletny idiota!
Aż strach iść do...

• Szatan