The Book of Basketball

2010-12-07
2010-12-07
978-0-345-52010-4
koszykówka obcojezyczne NBA

Książka kompletna. Może przemawia przeze mnie bezgraniczna miłość to Simmonsa (uwielbiam go czytać i słuchać jego podcastów),ale szczerze nie wiem czego można by chcieć więcej od takiej książki. Piramida na samym końcu to już arcydzieło. Najlepsza książka o koszu jaką czytałem i myślę, że jaką przeczytam. Marzy mi się żeby co jakiś czas wychodziło nowe uzupełnione o kolejne postacie i wydarzenia wydanie. Bardzo polecam wszystkim fanom NBA

Must-read dla każdego fana NBA.

Must-read dla każdego fana NBA.

Świetna pozycja! Bill Simmons ma z mojej perspektywy jeden z najlepszych zawodów świata - jest zagorzałym fanem koszykówki i NBA. Książka jest dowodem jego silnej pasji i kompetencji w tej dziedzinie. Stanowi ona istne kompendium wiedzy o NBA. Autor ma niezwykły styl - zwraca się bezpośrednio do czytelnika, ale bez podlizywania. Sam zdaje sobie sprawę, że lektura jest przydługa i wtrąca zapewnienia, że zostało już niedużo lub zachęcenia do pójścia po coś do jedzenia. Czytanie książki było dla mnie jak poważna dyskusja o koszykówce, ale z kumplem przy piwie. Wszystkie wątki, analizy, rankingi, anegdoty - pierwsza klasa; czytałam książkę z przerwami 3 miesiące, również dlatego że autor sam na początku zachęca, by nie czytać jej ciągiem, lecz co jakiś czas do niej wracać. Wisienką na torcie są przypisy, których jest tutaj mnóstwo i jeszcze więcej, ale zastosowałam się do rekomendacji innego dziennikarza na początku książki i skrupulatnie czytałam wszystkie z nich. Było warto. Znalazło się w nich dużo informacji i ciekawostek, ale, co najważniejsze, śmiechu przy nich co nie miara.
Książka godna polecenia osobom, które są zafascynowane NBA i chcą poszerzyć swoją wiedzę o najlepszej koszykarskiej lidze świata.

Kapitalna książka. Po prostu KAPITALNA. Ale jest jeden szczegół: musisz być pasjonatem koszykówki by w pełni zrozumieć i pokochać ten tytuł bezgraniczną miłością.

• Sport
  • Koszykówka i NBA