52 skuteczne psychorady

Okładka książki 52 skuteczne psychorady Aneta Styńska
Okładka książki 52 skuteczne psychorady
Aneta Styńska Wydawnictwo: Złote Myśli nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Złote Myśli
2007-03-12
2007-03-12

Książka to zbiór krótkich (czasem nawet bardzo) artykułów (?) na różne tematy. Nie bardzo wiem po co to i dla kogo.

Niepowiązowane ze sobą wylane żale studentów parapsychologi. Jako gimnazjalista płodziłem ambitniejsze teksty niż te wypociny.

W każdej chwili można zacząć pracować nad sobą i wybrać lepsze życie. Szału nie ma ale uważam, że o rzeczach oczywistych trzeba sobie często przypominać

5(0)2 bad gateway

Wydaje mi się, że takie dobre rady są przeciwskuteczne i zwyczajnie szkodliwe.

Przeciwskuteczne ponieważ są kierowane do ludzi wykonujących konkretny typ pracy umysłowej, żyjących w całkowicie szklarnianych warunkach. A nawet pomidorsy w szklarni mają więcej fluktuacji życiowych, wobec których cała ta konstrukcja psychologicznych sztuczek sypie się jak domek z kart.

Niebezpiecznych - bo determinacja stosowania się do nierealistycznych wymogów i nieustającej autocenzury toku swoich myśli, jakie należy sobie nrzucać to prosta droga do samobiczowania się i hodowania frustracji. No i najważniejsze - nawet gdy wmówię sobie, że zewnętrzne ograniczenia nie istnieją to WCALE nie sprawi, że zewnętrzne ograniczenia znikną. Jedyne co się zmieni, to fakt, że jak to wszystko j***nie przez rzeczy na które nie miałem wpływu, to będę obwiniał wyłącznie siebie - to destruktywne.

Wiesz co? Nie zrobi Ci się cieplej od samego wdychania dymu, a właśnie tym są takie książki. Wdychaniem dymu.

PS właśnie mi się przypomniało - jest tu fragment o tym, że warto czytać aby poszerzać horyzonty i zwiększać swoją wartość (chyba rynkową?!). Wiesz co warto czytać wg Autorki? O inwestycjach i poradniki kucharskie. Zaiste, szerokie to będą horyzonty.

5(0)2 bad gateway

Wydaje mi się, że takie dobre rady są przeciwskuteczne i zwyczajnie szkodliwe.

Książka dotyka wielu aspektów życia z psychologicznego punktu widzenia. Począwszy od rozwoju osobistego, poprzez problemy rodzinne, skończywszy na sukcesie w pracy. Wiele rozdziałów zostało potraktowanych bardzo pobieżnie, a część z nich rzetelnie omówiona.

Przeczytane co najmniej 30 lat za późno.

Przeczytane co najmniej 30 lat za późno.

Książka zawiera wiele porad do radzenia sobie z emocjami, o związkach, o pracy, a w końcu o rozwoju osobistym. Jest kilka cennych rzeczy, ale pewna część książki to banały z rozwoju osobistego, które można przeczytać wszędzie, jak dla mnie to nieoryginalne wypełniacze. Najgorszy minus ebooka to ortografia i gramatyka, jest miejscami okropna - przecinki w losowych miejscach, niektóre słowa źle odmienione, no i nieszczęsne uśmiechnięte buźki na końcach zdań - odbierają książce jakąkolwiek powagę i każą myśleć, że mamy przeczytać książkę dla zabawy, a nie jakichś wniosków.
Podsumowując - ebooka można przeczytać jako pozycję motywacyjną, ale raczej jako powtórzenie i przypomnienie niektórych rzeczy, kiedy nie możemy mieć ze sobą normalnej książki.

Ciekawy i przydatny zbiór porad poruszający wiele aspektów z życia. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Część rad jest z czapy jakby tylko dla wydawcy, aby zwiększyć objętość, ale ogólnie można poczytać.

• Przeczytane w 2019
  • Rozwój / Psychologia
  • 92-R03-0508
  • T E R A Z (od 18.11.2016)
  • Rozwój, finanse, biznes, poradniki

Dodaj cytat z książki 52 skuteczne psychorady