Wredna wiktoriańska Anglia

Terry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia literatura dziecięca
The Villainous Victorians
9788323719939
Małgorzata Fabianowska
Strrraszna Historia
Anglia Królowa Wiktoria XIX wiek

Pamiętam tą książeczkę, też była spoko :)

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Powracam do rozrywki z lat dziecięcych i odtwarzam sobie całą serię :) Musze powiedzieć, że sporo tekstów bawi mnie wciąż tak samo, i zaskakująco dużo wątków zapamiętałam z pierwszego czytania! Wrzucam sobie na półkę historyczną w ramach następnego żartu ;)

Ogromna dawka wiedzy okraszona doskonałym humorem i ciekawostkami. Nie znoszę historii i źle wspominam ten przedmiot, ale książki z tej serii uwielbiam i zawsze czytałam je z ciekawością!

Na półkach: , , , ,

Przekazanie historii w humorystyczny i straszny sposób, opierający się na wyborze pikantnych szczegółów z podanych zagadnień, które na pewno zauroczą młodego czytelnika. Mamy, więc opisy, zagadki, rysunki, poematy, listy.
Wredna wiktoriańska Anglia: kalendarium, kryminaliści, więzienia, okrutny los dzieci, kary, kobiety i mężczyźni, jako zbrodniarze, rozrywki, wredni ludzie.

Nie ma sensu się rozpisywać,po prostu bardzo fajnie i ciekawie napisana książka.Z niej bardzo szybko można się uczyć.POLECAM! :D ^w^

Bardzo przyjemnie napisana książeczka, która, choć przedstawia epokę wiktoriańską dość jednostronnie i nieco tendencyjnie, ma jednak spory walor dydaktyczny i ocieka ciekawostkami (co jest zresztą znakiem firmowym tej serii). Nie dopatrzyłam się poważniejszych błędów i czytałam z prawdziwą przyjemnością.

Książka, podobnie jak cała seria, jest świetnie napisana. Nie odniosę się do ścisłości historycznej, której brak zarzucają liczni krytycy. Z pewnością lepiej poznawać historię z jakiejś perspektywy, niż nie poznawać jej w ogóle, dlatego zachęcam do czytania tej serii. Książka nie jest napisana zbyt skomplikowanym językiem i może być świetną pozycją dla osób uczących się...

Na półkach: , , , ,

Świetna książka, podobnie jak inne książki z tej serii. W prosty sposób pokazuje, jak było kiedyś. Podejrzewam, że nawet ludzie niezbyt przepadający za historią chętnie zabiorę się za tą lekturę.
Książka opowiada, jak było strrrasznie, gdy rządziła okrutna królowa Wiktoria. Pozwolę sobie na cytat , który mówi o tym, kim naprawdę rządziła ta okrutna królowa,...

Dziwnie jest oceniać książki, jeśli czytało się je za młodu i sprawiły,że pokochało się historię.teraz jako historyk czyta się inaczej i co tu ukrywać czar pryska. Widać niedociągnięcia, błahe potraktowanie niezwykle ciekawych zagadnień i tendencyjne przedstawianie wiktoriańskiego świata. Rozumiem, że to literatura dla młodszych ale brakuje przedstawiania najważniejszych...

Mało, jak zwykle mało. Ale na miły początek dobre i to.

Dyskusje

• Chcę w prezencie